Topfield TF 6000 a karta Irdeto

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Topfield TF 6000 a karta Irdeto

#1 Příspěvek od dvorak »

Dostal se mi do rukou starší sat přijímat TOPFIELD TF 6000 Irdeto Cryptoworks. Zkoušel jsem v něm dekodovací kartu od Skylink Irdeto, kterou s úsoěchem používám v televizoru LG spolu s CL modulem, ale v něm nejde. Dá se to nějak zprovoznit ? Děkuji.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Ne. Topfield TF-6000 má vestavěný dekodér Cryptoworks. Fungují v něm jen karty CW a ICE. IRDETO z principu nikoliv.
Nemá smysl to řešit. Tento přijímač je zastaralý a velmi brzy bute téměř k ničemu.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#3 Příspěvek od dvorak »

OK, díky za odpověď. Myslel jsem si to, ale zmátl mne ten nápis IRDETO na přijímači.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

Topfield TF 6000 po 30.6.tr bude dobrý jen k "zapírání vrat od garáže", protože nezpracuje sat. vysílání v MPEG-4 (nejen v HD rozlišení) !!!
Už teď na něm nelze přijímat řadu programů zaplacených byť jen za SERPO. :wink:

http://www.parabola.cz/clanky/5807/skyl ... prijimacu/
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#5 Příspěvek od BIDLO »

Ale tazatel má pravdu. Na tomto typu je opravdu na čelním panelu nápis Irdeto. Že to ve skutečnosti žádná Irdeto čtečka není je už věc druhá.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Někde na EB už to bylo zmíněno. Společnost Irdeto je (nebo byla) vlastníkem licence systému Cryptoworks. Ten nápis jsem taky zpočátku považoval spíš za nekalou reklamní praktiku.

Přijímač by se dal aspoň v současné době použít jako satelitní rádio - většina stanic je FTA. Ale nevím nakolik se přechod na DVB-S2 bude týkat rozhlasu, všude je řeč hlavně o televizi.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#7 Příspěvek od dvorak »

No, používat přijínač k zapírání vrat u garáže je snad škoda. Vždyť umožňuje alespoň sledovat nespočet zahraničních programů, má i funkci USALS.
Spíše by mne zajímalo, jestli můžu kartu bez problému používat v dalším přijímači (který samozřejmě umí číst Irdeto), který bych měl např. na chatě.
Není vázána na konkrétní přijímač či CL modul ?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Karty Skylink se párují pouze u Skylinkem dotovaných přijímačů po dobu smluvní vázanosti. U ostatních by karta měla fungovat v kterémkoliv přijímači s čtečkou nebo CAM modulem Irdeto.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

dvorak píše:...
Spíše by mne zajímalo, jestli můžu kartu bez problému používat v dalším přijímači (který samozřejmě umí číst Irdeto), který bych měl např. na chatě.
Není vázána na konkrétní přijímač či CL modul ?
Odpověď jsi už dostal - Irdeto kartu můžeš používat v libovolném (nedotovaném) receiveru se čtečkou Irdeto, anebo v CA modulu Irdeto (zkratka CAM).
A ten modul je skutečně CA, nikoliv CL (CAM = Conditional Access Module a vkládá se do šachty-slotu CI = Common Interface) :roll:
http://www.digiprijem.cz/slovnik.php

Sice i na ostatních družicích se masivně přechází na kompresní standard MPEG-4, no přece ještě nějaký čas pojede několik programů i v MPEG-2 - otázkou je, nakolik jsou tyto atraktivní.
Přijímači typu TOPFIELD TF 6000 budou od července SD "zavaleny" (už teď jich tam leží stohy) :o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#10 Příspěvek od BIDLO »

dvorak píše:No, používat přijínač k zapírání vrat u garáže je snad škoda. Vždyť umožňuje alespoň sledovat nespočet zahraničních programů, má i funkci USALS.
Jen částečně. FTA vysílání sleduji taky ale třeba na známý výborný italský sportovní kanál Supertennis HD který už jede v MPEG4 jsou tyhle šunky už nanic. A není jediný.

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“