Jaké repro na bluetooth bednu

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drobino
Příspěvky: 75
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

Jaké repro na bluetooth bednu

#1 Příspěvek od drobino »

Zdravím Vás,
Chtěl bych se zeptat na radu ohledně výběru repro pro bezdrátovou reprobednu. Zesilovač bude třídy D asi 2x50w ale myslím že z něj dostanu tak 2x25-30w(možná v rámci napájení na akku). Cena vzhledm k tomu že to bude na venek pod stan atd tak tam nebudu tahat repro za 8k takže bych chtěl tak do 1000kč (to znamená hodně muziky za málo peněz :D ). Můj výběr je zatím blaupunkt GTx 663. Ale raději bych komponentní ovšem za tuto cenu těžko.
Děkuji za rady

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od cputakt »

Co tak koupit nějaké třeba dvoupásmové auto reproduktory?

Uživatelský avatar
drobino
Příspěvky: 75
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

#3 Příspěvek od drobino »

Ano to mě také napadlo ale jaké? Bohužel za tuto cenu budou nejspíš jen nějaké číny, bych měl strach jak budou hrát. Ty blaupunkty jsem měl už ve dvou autech a vím že nehrají špatně. Otázka zní jak budou hrát v dřevěné bedně.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Thales »

Co zkusit třeba tohle? Určitě by ti je objednali na vml.cz
http://www.visaton.com/en/chassis_zubeh ... r65_8.html

Uživatelský avatar
drobino
Příspěvky: 75
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

#5 Příspěvek od drobino »

A v čem je lepší než ten koax co jsem vybral já? Citlivost 87db se mi zdá poměrně málo. Máš s ním nějaké zkušenosti? Nemá někdo zkušenosti s tímto http://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-au ... -13-0.html ? nebo podobnými?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Vybíráš reproduktory mezi hnojem. Srovnávat nějaké údaje, které si většinou prodejce nebo výrobce vycucal z prstu, je k ničemu. Zrovna v těch citlivostech se obvykle lže velmi podstatně.

Zkus si ujasnit, v jaké kvalitě a hlasitosti to má hrát, jak dlouho, jak často a podobně.

Pokud to má trochu basovat, zvolil bych asi něco jako Beymu 8AG/N.
http://reproobchod.cz/beyma-8agn-8ohm-p1253
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
drobino
Příspěvky: 75
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

#7 Příspěvek od drobino »

ano i tuto odpověď jsem čekal. Sice cena vyšší ale spíš mě už vadí 20cm průměr to je dost. Vím že je to hnůj ale jak říkám nepotáhnu sebou někam ven 40kg bednu za 8 a víc tisíc jen abych si u stanu poslechl trochu muziky a pak mi to od tama někdo šlohl. Jen jsem myslelže by mi někdo poradil co už vyzkoušel a jakž takž to hrálo nebo naopak stálo úplně za houby. ale asi to nechám osudu a něco vyberu nejsem zase takový gurmet hlavně aby to jakž takž hrálo.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Thales »

Vybral bych ten Visaton proto, že oproti té Beymě zabasuje něco i v buď malém objemu a nebo v otevřené ozvučnici, kdežto ta Beyma vyžaduje objem a nebo hodně velkou otevřenku. Sice je citlivější, ale zrovna ta citlivost se v tomto případě nedá moc rozumně upotřebit (myšleno vzhledem k přenosové charakteristice). Také by měl být o něco odolnější vůči vnějším vlivům a on to chce do stanu a podobně.
Nikomu ho ale rozhodně nenutím, je to prostě reproduktor, který jsem objevil při pátrání po něčem pro podobný účel a v dané cenové kategorii je vyhovující. Snad jediná jeho nevýhoda je pěnový závěs, takže bacha na přímé slunce.

Uživatelský avatar
drobino
Příspěvky: 75
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

#9 Příspěvek od drobino »

Takze uz jsi ten visaton pouzil? A jak to dopadlo? Jak velkou bednu jsi pouzil?

Uživatelský avatar
drobino
Příspěvky: 75
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

#10 Příspěvek od drobino »

Tak jeste doplnim kdyby nekdo chtel taky skladat neco podobneho. Ja pouzil ty visatony a zvuk je opravdu dobry. Velikost bedny jsem pouzil 50/30/17cm. Pokud bych chtel mensi bednu asi bych sel do 10 cm visatonu. Ale toto hraje opravdu supr na predpokladany ucel.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Thales »

Tak vidíš :wink:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“