Internetové Radio IPdio Tune dnt ve věži

Vše, co se týká digitálního vysílání rozhlasu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

Internetové Radio IPdio Tune dnt ve věži

#1 Příspěvek od Temnenebe »

Ve své věži mám RDS Tuner Sony ST-S311, před týdnem jsem zakoupil Internetové rádio IPdio Tune dnt, které mám připojeno k internetu pomocí wifi routru Zyxell. Myslím si, že je to mnohem lepší varianta než koupit nějakou malou škatulku s novým rozsahem pro příjem DAB.
Internetové rádio má podle mě velkou výhodu v tom, že člověk může poslouchat různé stylové řánry. Výběr je opravdu široký a i když se vysílá v MP3, tak je přednes poslechu skutečně velmi dobrý.

http://temnenebe.rajce.idnes.cz/Interne ... io_do_veze

http://www.dvbt-prijimace.cz/tunery/206 ... cerna.html

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od xmurgi »

celkom ti ta moderna pasuje do toho skoro muzea :wink: .

Mam pocit, ze to radio krmis cez wifi, osobne by som to zapojil na kabel, dlhodobo sa drzim hesla, co sa nehybe a ma to rj45 konektor, zapajam zasadne cez kabel. Je to stabilnejsie a wifi je volnejsie pre mobilne zariadenia.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Skoda, ze to ma to otrasne modre podsvietenie LCD. Chcelo by to nieco decentnejsie.

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#4 Příspěvek od Temnenebe »

Zapojeno je to i anténu FM, takže si mohu vybírat (wifi, nebo klasický analogový příjem) No a ten podsvícený displej se jim opravdu moc nevydařil, ale s tím se musím již nějak smířit.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Vyměníš svítivý diody (po záruce) za zelený, nebo žlutý a je to..

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#6 Příspěvek od Temnenebe »

Tak to mě nenapadlo :lol: Pokud to půjde, tak již teď se na to těším.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

Co se týče toho displeje, tak ten je v dnes běžném inverzním provedení. Podsvícení je bílé a tu modrou barvu dělají samotné LCD krystaly které jsou "zhasnuté". Možná pokud vyměníš LED za zelenou tak to bude lepší, ale rapidně se zhorší čitelnost ve dne.
Ideálně zařízení rozdělat, zjistit typ řadiče displeje a zkusit na ebay najít něco kompatibilního OLED.

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#8 Příspěvek od Temnenebe »

To je užitečná informace. Nemám k tomu servisní manuál, budu se muset kouknout, jestli se to nedá někde stáhnout.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Čitelnost bude dobrá, když použiješ žlutou. Žlutý světlo projde jen otevřeným segmentem. Zavřený žlutý světlo na rozdíl od bílýho nepropustí. Hodně bílomodrých displejů jsem "požlutil" a bylo to o hodně čitelnější. A největší blbost je to podsvětlovat modře a hned po tom bíle.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Nemas nejaku fotku takeho LCD "pred" a "po"? Namiesto bieleho pisma na modrom pozadi to je potom cierne pismo na zltom? Myslim, ze taketo vylepsenie by ocenilo dost ludi.

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#11 Příspěvek od Temnenebe »

Taky bych se rád připojil k prosbě o foto před a po.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

Bohužel jsem přestavby nedokumentoval. Navíc šlo většinou o X-segmentový displeje. (žlutě podsvětlený displej má třeba Panasonic), pokud chcete vidět, jak vypadá zeleně podsvícený displej s alfanumerikou, tak "do toho šel" Pure v některých svých modelech. Teď se chystám na "přebarvení" rádia GOGEN DAB502. nejspíš na žluto. Je sice tisíce různých druhů displejů LCD, ale všechny fungují na podobným principu: Tekutý krystaly stáčejí polarizaci světla jinak, když jsou vybuzeny, jinak, když jsou v klidu. Sami víte, že "buňka", která je zatemněná, je v podstatě modrá (Inverzní se vybuzením zatemní, normální odtemní). když na tudle buňku svítíte modrým, nebo bílým světlem, modrý světlo prochází i přes zatemněný segment (v bílým světle je dost modrý složky). Pokud svítíte na buňku "monochromatickým světlem" - ne laserem, ale žlutou, zelenou, nebo červenou LED, zatemněná buňka bude černá, protože pro světlo vyšších vlnových délek je zavřená úplně. Navíc lidské oko je na žlutý a zelený světlo nejcitlivější, nejmíň je citlivý na červený (ale neoslňuje). Zelená evokuje starý monochromatický monitory, Žlutá je nejlíp vidět - žlutě svítí vodoznaky na "kvatrech", nebo "Syslech" (a nevypadá to na OLED technologii)
a originál mám podsvícen bezdrátový teploměr (SENCOR.. )
Až vyměním LED u toho GOGENA, tak poreferuju ve zvláštním vlákně.

Odpovědět

Zpět na „Digitální rozhlas“