Huawei P6 IMEI

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

Huawei P6 IMEI

#1 Příspěvek od bootwin »

Dobrý den chtěl bych se zeptat zdali už někdo se nesetkal a neresil u mobilu Huawei P6 ztrátu IMEI. Telefon jede, ale IMEI v něm není a tak nebere sim.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Taky by chtělo napsat, jak se to stalo, z ničeho nic asi ne, tipuju nějaké kejkle s flashováním.
Moje dedukce by mohla být, že se smazal oddíl (partition), kde se nacházel. Když jsem se hrál s Androidem do Orange Pi, tak vím, že se na kartě vytvořilo snad 15 oddílů.

Edit: Mohl by to být NVRAM partition a nějaké nástroje na "restore IMEI" existují, nebo kdybys měl nandroid zálohu.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

U Samsungů staršího data výroby se docela často stávalo, že se IMEI samo přenastavilo na 15 nul. Sranda byla jednoho dne, kdy někdo na PČR nahlásil jako ukradený zrovna takový telefon s patnácti nulami (jestli si to někdy předtím opsal?) a pak najednou nejelo údajně asi 10000 telefonů :D
Nekecám, fakt se to pár let nazpět stalo.

No ale u těchto Androidů jsem se setkal se ztrátou IMEI ve chvíli, kdy si uživatel musel telefon nutně rootovat...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#4 Příspěvek od bootwin »

Dobrý den no jde o to, že svara si koupil mobil na náhradní díly, normálně jede, ale IMEI neznámá. Jeho původní mobil přestal fungovat a tak jsem mu říkal, že buď odešel displej nebo něco na desce. Tak jsem ten mobil večer připojil k PC a vyzkoušet zda jede na fastboot, normálně reagoval a tak jsem spustil utilitu P6 tool fastboot, mobil se preflesoval. Ráno jsem připojil k němu displej z druhého mobilu a naskočil normálně, tak jsem mobil projížděl a zjistil ze nemá taky IMEI, přitom mobil mel root, ale je zamcenej lock. Ten druhý je unlock. A teď když se koukám do toho mobilu druhého, tak tam žádná složka NVRAM neni.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od Prochy »


Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#6 Příspěvek od vladodyno »


Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#7 Příspěvek od bootwin »

To jsem viděl taky na youtube, ale software Sigmakey nemam a myslim ze je to přes box flesovany. V druhém případě tohle funguje na MTK procesorech, ale tenhle mobil má procesor Huawei K3v2, takže to nejde.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Sežeň někoho s P6, kdo by byl ochoten udělat zálohu a potom by to šlo nahodit klidně na oba, akorát budou mít stejné IMEI.

Edit: Schválně jsem se díval u sebe a musel bych zálohovat EFS partition, což je to samé jako NVRAM. Dokonce jsou na to i nějaké appky a nebo ideálně přes TWRP.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#9 Příspěvek od bootwin »

To by šlo s tou zálohou a musel bych najít v záloze IMEI a v hexeditoru ho přepsat na původní.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Ta změna asi tak jednoduchá nebude, TWRP z toho dělá image, což bude jen bitová kopie:

Kód: Vybrat vše

mdm1m9kefs1.emmc.win
mdm1m9kefs1.emmc.win.md5
mdm1m9kefs2.emmc.win
mdm1m9kefs2.emmc.win.md5
mdm1m9kefs3.emmc.win
mdm1m9kefs3.emmc.win.md5
recovery.log
Jedině ten partition namountovat a pohrabat se v něm, což nevím jestli půjde za běhu systému. Stejně je divné, že oba dva telefony jsi flashoval a na obou ten partition zmizel.

Edit: Ty soubory nejsou image, ale TWRP je vykopíroval a v systému jsou u mě zde (možná namountované):

Kód: Vybrat vše

\dev\block\platform\msm_sdcc.1\by-name\mdm1m9kefs1 až 3
a podle názvu by to mohl být modem, což mě přivádí na otázku, jestli při tom tvém flashování se flashne i radio? Nebo zkusit flashnout jenom radio.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Nějak jsem po tom nikdy nepátral, ale když naklonuji IMEI, tak nebude problém s registrací obou telefonů pod jednou sítí?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Standa99 »

Sám jsi psal, že na patnáct nul fungovaly desetitisíce telefonů. Nepamatuju se přesně, ale poslední číslo se nějak dopočítává?

Edit: Tohle je zajímavé video. Hmm tak to je opět něco placeného a funguje to pomocí "zZ-key dongle".
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#13 Příspěvek od bootwin »

Právě potřeboval bych někoho, kdo má tento mobil rootnuty a udělal mi výpis v root exploreru ve složce modem a taky bych potřeboval vidět složky interní paměti abych porovnal.
Ano to jsem viděl taky placený software ZZKey na Aliexpress za 70$, je to fleska s programem a kódem na různé typy novejsich mobilu a tam se dá udělat - repair IMEI. Každopádně se to musi namountovat do systému v prikazovem řádku - busy box.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#14 Příspěvek od bootwin »

Ano je mi to divný, že jsem flesoval jen ROM a smazal se divne oddíl s info o radiu atd. Sice jeden mobil je unlock bootloader a druhy je lock a oba root mají, ale to nedává příkaz, aby prepisoval nebo mazal hodnoty v oddílech.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Standa99 »

A v origo ROM nemáš radio*.img, pro svůj telefon ho v ROM mám (např. radio-shamu-d4.01-9625-05.34+fsg-9625-02.111.img). Potom stačí:

Kód: Vybrat vše

fastboot flash radio radio*.img
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“