Sencor SLE48F10M4, pouze logo Sencor a vypne

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hatron
Příspěvky: 4
Registrován: 16 úno 2016, 01:00

#16 Příspěvek od hatron »

tu Toshibu DL4844som nikdy nevidel,tiež som doplatil na tú drahu pamät ako viacerí.
k tomu odporu som došiel len nechceným dotykom,a potom už to šlo.Pridával som ešte chladič na ten ic aby sa tak nezahrieval,pradepodobná príčida je zrejme v ňom.Te sencory som urobil 3 ks a doteraz idú bez problemov.Vieš ani ja nepotreujem dakovat,aj ked to poteší.bolo mi len zvláštne že si tam nedal ten link.Tiež chodím po forach a študujem názory a
niektoré mi pomôžu iné zavedú.Presna trefa je to čo potrebujeme.Takže nech to pomáha iným.

Uživatelský avatar
talent
Příspěvky: 345
Registrován: 09 pro 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od talent »

Pozdravujem.

Mám tak isto prejavujúca sa závadu na LG 47LN575S.
Obsahuje budič LED : BD 9483F
Vedel by niekto poradiť úpravu pri tomto obvode ,ktorý by pomohol vyriešiť vypínanie podsvietenia.

Dík.

Uživatelský avatar
killergage
Příspěvky: 35
Registrován: 24 kvě 2012, 02:00

#18 Příspěvek od killergage »

Nemohol by mi niekto na tento obrázok ukázať nakresliť kde na aký vývod mám pripojiť ten odpor
100k paralelně k C702.
Přílohy
dfffdf.jpg
(193.34 KiB) Staženo 1450 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

C702 je ta hnědá smd "blecha" vlevo od č. 40 (označení pinu 40 - N701).
Paralelně znamená, že ten "odpor" (správně rezistor!) 100k připojíš k vývodům C702.
Pokud ho máš rovněž v smd-provedení, položíš na něj a připájíš. Pokud "jen" s drátovými vývody, tak je ohneš a zkrátíš na minimum a rovněž připájíš k C702 (nad něj). :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
killergage
Příspěvky: 35
Registrován: 24 kvě 2012, 02:00

#20 Příspěvek od killergage »

už to mám ale ďakujem kokun

Uživatelský avatar
killergage
Příspěvky: 35
Registrován: 24 kvě 2012, 02:00

#21 Příspěvek od killergage »

teraz sa mi vrátil ten televizor Sencor 48F10M4 a závada tam je taka ze ked sa zapne tak preblikava obrazovka. Neviete čo s tm ???

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#22 Příspěvek od Heno »

pre olda007 a hatron
Ďakujem za podrobný popis symptómov a riešenia úpravy.

Uživatelský avatar
brano328
Příspěvky: 1
Registrován: 26 srp 2017, 02:00

#23 Příspěvek od brano328 »

Dakujem velmi pekne za radu taktiez som mal ten isty problem a vdaka Vam som problem vyriesil. Na C702 100K odpor a televizor ide ako hodinky.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#24 Příspěvek od Heno »

killergage píše:teraz sa mi vrátil ten televizor Sencor 48F10M4 a závada tam je taka ze ked sa zapne tak preblikava obrazovka. Neviete čo s tm ???
Ledky :)

Prilepenie 100k paralelne na C702 totiž spôsobuje, že led driver sa nevypne ak zistí rozdiel nastaveného napätia niektorej alebo viacerých reťazí led oproti predpokladanej hodnote.

Totižto ten led driver IO je navrhnutý tak, že ak jedna alebo viacero led reťazí má vyššie napätie o približne 3V-5V oproti nastavenému predpokladanému napätiu (ale aj táto retaz je ešte funkčná len niektoré led v nej majú vyššie napätie čo v súčte na retazi bude napäťový rozdiel reťaze oproti predpokladanému napätiu od výroby), tak led driver vypína.

S prilepeným 100k už ignoruje tento rozdiel.

A tak, keď niektorá LED v niektorej LED reťazi najprv mala vyššie napätie a teraz už začína prerušovať celú reťaz (bimetalický efekt), tak podsvit poblikáva.

Zase ďaľšia voda na mlyn, prečo asi treba znižovať prúd cez led...

A keďže som to zároveň s prilepením 100k aj urobil, tak ja mám pokoj :)

Aj keď som to nepísal vtedy, lebo by mi takmer nikto neveril, teraz už viem, že to písať má zmysel...

Uživatelský avatar
talent
Příspěvky: 345
Registrován: 09 pro 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od talent »

Dakujem vospolk aj mne toto pomohlo opraviť Sencor.
Mám príspevok pár riadkov vššie,z pred dvoch rokov.
Vtedy na spomínanom LG bolo treba opraviť podsvietenie.Tak som aj potom
urobil.

Uživatelský avatar
kadleca
Příspěvky: 8
Registrován: 24 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od kadleca »

dobrý den, když přidáte ten odpor 100k a tím odblokujete ochranu proti nerovnoměrnosti podsvitů , nedojte tím ke zvýšení proudu ve zbývajících a tím k jejich přetížení? Není náhodou proud regulován v součtu proudů a pak jen rozdělen mezi jednotlivé pásky? Máte s touto úpravou dlouhodobé zkušenosti? Měnil někdo z vás všechny pásky displaye? Jaký je jejich typ?
Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#27 Příspěvek od Heno »

Opravím nepresnosť: zablokujeme ochranu proti nerovnomernosti parametrov jednotlivých pásov.
Nedôjde tým k zvýšeniu prúdu jednotlivých pásov, pretože každý z nich má nastavenie prúdu samostatne a je teda regulovaný samostatným obvodom.
Ale ak by si na doske meral, zistil by si to aj sám.
Typy led a pásov neviem, keďže som ich nikdy nemusel meniť.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#28 Příspěvek od mi-ro »

Ano to není úprava ale vyřazení ochrany. No a pak se ti na páse přeruší jedna LED a co udělá měnič? Nic, pojede dál. A protože dokáže vyrobit relativně velké napětí, přerušený čip prohoří i s kusem pásu. Ten zuhelnatí a vytvoří oblouk. Ale měnič jede dál..............................Pokračování ve zprávách TV Nova. :D Ale ne, nechá se tím na přechodnou dobu eliminovat nerovnost podsvitů. Dříve nebo později tě ale stejně demontáž panelu nemine.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#29 Příspěvek od Heno »

Pokiaľ prúd zníži zároveň so zablokovaním-vyradením ochrany, tak určite neskôr a to možno aj o niekoľko rokov.
Je veľa meničov-led driverov, ktoré sa vypnú až po prerušení led retaze (overvoltage) a veľa konštrukcii, kde sa rozdiely medzi identickými retazami neporovnávajú a to aj Samsungoch a LG, no ale tu áno, lebo je to priamo funkcia IO, ktorá sa nedá oddeliť od ochrany overvoltage a nie je to jediné podobné riešenie, je ich veľa podobných IO hojne používaných aj napr. v Sony.
Okrem toho, keďže je podsvetlenie rozdelené na 5 alebo 6 led reťazí, tak celkové napätie meniča-zvyšovača napätia nie je tak vysoké aby došlo k oblúku a vyhoretiu dosky s led, tak ako sa to deje bežne v LG, kde je len jedna led reťaz s o to vyšším celkovým napätím.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#30 Příspěvek od zvaty »

Nemyslim, ze by pri teto uprave ochrany tzn. snizem citlivosti pro sledovani parametru LED mohl vzniknout pozar. LED se sice hreji, ale jsou miniaturni tzn. min. tepelna setrvacnost a jejich teplota je odvadena do plechu.

Dale bych doporucil snizit v MENU uroven podsviceni, protoze vetsina lidi ma podsvit zbytecne temer na maximu - tzn. LED starnou rychleji a pritom staci polovina a rozdil pro oko temer zadny.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“