Zpomalené vypalování na SATA DVD.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

Zpomalené vypalování na SATA DVD.

#1 Příspěvek od tonyab »

Dobrý den, mám velký problém se zpomalením vypalování DVD.
Sestava: AMD Sempron 2500+, Gigabyte 7VT600, WinFast A7600 NVIDIA, HDD1 80 GB 7200 RPM UATA/133, HDD2 160 GB 7200 RPM SATA, Optiarc DVD RW AD-7170S SATA. WIN XP SP2.
Obě SATA mi jedou v PIO, nelze je, i po odinstalování ovladačů přepnout na DMA...
Původně jsem měl jen SATA HARD, v pohodě jel i bez RAID, pak jsem si dokoupil rychlou vypalovačku DVD, a byl problém, Windows nenašly ani jedno! Tak jsem přeinstaloval Win, a přidal z diskety ovladač SATA RAID DRIVE, pak docela v pohodě, i vypalování DVD kolem 10 min, HARD jsem nějak moc nezkoumal... Ale teď jsem zpozoroval znatelné zhoršení vypalování, až 50 min stejné DVD. Vůbec už nevím, kde by mohl být problém, znovu přeinstalovat Win - hrůza... Dík za radu, T

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#2 Příspěvek od NEONI »

Ten optiarc nebola zla volba?? :roll:

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

Zisti na stránke výrobcu vypalovačky či neni nový softwer na vylepšenie činnosti.

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#4 Příspěvek od tonyab »

NEONI píše:Ten optiarc nebola zla volba?? :roll:
Asi jo (-:
Ale stará vypalovačka mi přestala fungovat, a chtěl jsem rychlou novou.
Na základní desce bylo místo pro další SATA, netušil jsem takové problémy.

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#5 Příspěvek od tonyab »

galjo píše:Zisti na stránke výrobcu vypalovačky či neni nový softwer na vylepšenie činnosti.
Nemyslím, že by byl problém ve vypalovačce. Pravděpodobně v nastavení PC, ovladače... nebo snad vir?
Zas tak moc PC nerozumím, trochu lamasoft (-:
Zdarec, T

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#6 Příspěvek od galjo »

tonyab píše:
galjo píše:Zisti na stránke výrobcu vypalovačky či neni nový softwer na vylepšenie činnosti.
Nemyslím, že by byl problém ve vypalovačce. Pravděpodobně v nastavení PC, ovladače... nebo snad vir?
Zas tak moc PC nerozumím, trochu lamasoft (-:
Zdarec, T
A čo nastavuješ v PC pri výmene vypalovačky ?? Ja osobne nič. A vir teraz beží alergia na pel z topolov.

Uživatelský avatar
creativko
Příspěvky: 72
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: SK

#7 Příspěvek od creativko »

Moje tusenie je take, ze si zabudol nainstalovat ovladace Maticnej dosky.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#8 Příspěvek od Miri »

Něco podobného mi dělalo Any DVD. Nakonec po čtvrté přeinstalaci jsem z mé 3.2GHz měl 486.
Miri

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

Pomalé SATA

#9 Příspěvek od tonyab »

Tak se mně to snad podařilo rozchodit (už jsem chtěl ten Optiarc vyhodit...). V BIOSu nastaveno SATA MODE: RAID, nainstalovaný ovladač NEW DRIVER SATA RAID. HDD i DVD mám pod řadiči SCSI a RAID: VIA SATA RAID Controler (předtím na IDE ATA/ATAPI - pomalé, režim jen PIO, zatížení procesoru až 100%).
Nyní DVD 7-10 min (procesor do 30%), jen při vypalování je velmi zpomalené SATA HDD (např. přesun souborů), ale nějak moc to nevadí...
Díky za rady, zdarec, T

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalé SATA

#10 Příspěvek od luccas »

tonyab píše:Tak se mně to snad podařilo rozchodit (už jsem chtěl ten Optiarc vyhodit...). V BIOSu nastaveno SATA MODE: RAID, nainstalovaný ovladač NEW DRIVER SATA RAID. HDD i DVD mám pod řadiči SCSI a RAID: VIA SATA RAID Controler (předtím na IDE ATA/ATAPI - pomalé, režim jen PIO, zatížení procesoru až 100%).
Nyní DVD 7-10 min (procesor do 30%), jen při vypalování je velmi zpomalené SATA HDD (např. přesun souborů), ale nějak moc to nevadí...
Díky za rady, zdarec, T
Jak ůže mít SATA režim PIO???? To je jen u ATA. Sata má pouze režim 150MB/s nebo 300MB/s. Takže pokud máš vypalovčku přes sata tak musí jet rychle ať chce nebo nechce :)

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

Pomalé SATA

#11 Příspěvek od tonyab »

Změřil jsem HDD: průměr 45.7 MB/sec, přístup 12.9 ms, rychlost 100.6 MB/sec, CPU 14.4 %. To zpomalení je jen při vypalování, pokud jsou v činnosti oba SATA.
Myslím, že zásadní chyba se stala tak, že se nějak změnila konfigurace v BIOSu nebo v ovladačích, a ten Optiarc a HDD se začal spouštět v IDE...
Takové tušení: upgradoval jsem ovladač na grafiku NVIDIA Winfast, pak ihned odinstaloval, byly s ním nějaké problémy, dokonce i trojan... Pravděpodobně od té doby, zas tak moc nepálím, tak jsem si toho hned nevšiml...
Dík a zdarec, T

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Standa99 »

V BIOSu by mel jit SATA radic prepnout do IDE, AHCI nebo RAID. Pokud ho mas v IDE, tak sice nepotrebujes driver pri instalaci systemu (XP - Vista), ale nevyuzivas ficury jako napr. NCQ, pro ktere ale musis mit podporu v radici i v disku. Pokud mas novejsi disk a NCQ podporuje, tak bych doporucil mod AHCI.
POZOR: Kazde prepnuti techto modu znamena nenajeti systemu. Optimalni je ovladac zavest pri instalaci systemu (nebo mit jeste jeden SATA radic a pomoci neho si doinstalovat ovladac - bezne toto mivaji desky z 965 chipsetem - ICH8 a JMicron).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“