Microsoft Lumia 532 hlásí chybu (přesunuto)

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Microsoft Lumia 532 hlásí chybu (přesunuto)

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás!
Mám celkem dva dotazy a prosím o radu:
1. Také mám nefunkční fotoaparát jako zdenek555 ale mě to hlásí chybu 0xA00F424A (0x80070032) s tím že po zapnutí fotoaparátu (kamery) se mě matný obraz objeví ale v zápětí naskočí informace o této chybě. Nevím co s tím a tak se ptám prvně tady, Vás kteří máte zkušenosti a pokud víte co s tím, jste ochotni poradit dříve než to odnesu do opravny. Paměťovku v něm nemám. Nepomohlo ani obnovení továrního nastavení a program v mobilu je Windows Phone 8.1
2. Také bych potřeboval prosím vědět jestli je možné napsat si telefonní seznam v nějakém programu na stolním PC a potom ho vložit do telefonu jako celek abych nemusel datlovat 250 jmen a čísel. Měl jsem totiž čísla v telefonu a asi ne na simce. Pro dříve zmiňovanou chybu jsem ale telefon uvedl v tovární nastavení ovšem s vyjmutou simkou v domění že právě na ní seznam je. Seznam mám zálohovaný na stolním PC takže jsem o nic nepřišel, akorát pokud to jinak nepůjde budu muset datlovat.
Za případné rady moc děkuji! Kaca
Přílohy
IMG_3626.JPG
(86.85 KiB) Staženo 78 x

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

na editáciu ,úpravu,vytvorenie telefónneho zoznamu som používal WonderShareMobileGo,ale či ide aj s Windows Phone 8.1 ??
Na android to šlo,cez kábel aj wifi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Neupgradovalo sa ti to nahodou na Windows 10?

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kaca »

Moc děkuji za odpovědi! Nevěděl jsem jak to zjistit tak jsem dal opět tovární nastavení. Tak a teď se to chová při zapnutí kamery takhle a psalo to Windows 8,1
Jak se prosím podle tohohle hledá řešení problému pomocí toho kódu?
Přílohy
IMG_3628.JPG
(71.26 KiB) Staženo 89 x
IMG_3627.JPG
(86.83 KiB) Staženo 93 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Pokud ti foťák na chvilku naběhne, ale potom hlásí chybu, tak bývá (občas- netvrdím že vždy) problém v cívkách pro focus. Třeba po pádu. Jsou jakoby "zadrhé", po snaze spustit fotoaparát vzroste proud přes ně, potom vyhodí chybu (driver pro focus je zkratuvzdorný, měří výstupní proud).
Pokud to máš v záruce, reklamuj to.
Pokud ne, tak asi jen zkusit koupit druhou kameru (netvrdím, že to musí na 100% pomoct- ale na druhou stranu je kamera jedna z nejvíc zranitelných částí mobilu).
Cena je kolem 300Kč s DPH.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kaca »

Nene. Nenaběhne ani na chvilku. Chybu to hlásí ihned.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

s tím že po zapnutí fotoaparátu (kamery) se mě matný obraz objeví ale v zápětí naskočí informace o této chybě
???
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kaca »

Ano. Obraz naskočil ale zašedlý a přez něho bylo hlášení o chybě. Teď po znovunastavení rovnou naskočí to co je na třetí fotce, takže bez obrazu. Nevím ale opravdu jestli to nám po tom upgradu správně nastavené.
Kde prosím najdu nějakou identifikaci těch závad podle těch čísel?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Tak to ti asi moc nepomůžu, od převzetí Nokie Mrkvosoftem už nemám přístup k servisním manuálům.
Ale pořád nemáme odpověď na to, zda to musíš řešit?
Co ta záruka?
No a jestli neexistuje (nebo máš důvod, proč ji neřešit- což by byla taky přínosná informace), tak bych se stejně zaměřil na tu kameru.
Kdyby třeba nefungovalo rozhraní mezi obrazovým snímačem a procesorem, tak by se chyba vždy objevila hned. Ne až po chvilkovém zobrazení. Navíc k tomu problému s focusem mě směruje i to, že ten obraz byl na chvilku rozmazaný. Ale je to jen úvaha, neměl jsem tento model nikdy v rukou.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kaca »

Telefon jsem dostal od syna ale momentálně s ním nejsem v kontaktu. Byl nový ale účtenka je asi u něho tak nevím jestli je ještě v záruce.
Tady: https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/883821 jsem našel nějaké informace tak se na to zítra podívám. Možná je to nějaká banalita a já z toho pro svoji neznalost dělám velké vlny.
Tak zatím dobrou a děkuji!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Kaca »

Po další fabrickém nastavení se vše vrátilo do původního stavu. Tedy se na displeji objeví to co je tady na prvním snímku v tomhle vlákně. Zaostřování obrazu pracuje normálně a je aktivní, pouze s tím že fotoaparát nelze ovládat a obraz je nepatrně zastřený. Zdá se mě že kamera nekomunikuje s programem. Jinak vše na telefonu pracuje normálně. Ještě jedna maličkost: syn mě do toho před nějakým časem nainstalovat desítku Win ale protože tam něco začlo zlobit (už nevím co) tak jsem to dal do továrního nastavení. Od té doby je stav takovýto. Možná je to pouze v nastavení ale já nevím jak to dobře nastavit.
https://www.google.cz/search?q=lumia+k% ... 8weZra6wAQ
Lze prosím nějakým způsobem po domácku zkusit někde stáhnout a přeinstalovat tu desítku namísto osmičky? Zvládl bych to sám doma možná za pomoci radou někoho z Vás kteří jste znalí?
Děkuji!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

Moc nechápu toto:
Zaostřování obrazu pracuje normálně a je aktivní, pouze s tím že fotoaparát nelze ovládat a obraz je nepatrně zastřený.
Zastřený obraz je většinou známkou nefunkčního focusu. Jak jsem ti psal už dřív.
Podle spousty odkazů na netu řeší tento problém povíc lidí, ale na druhou stranu je kolem mne několik mobilů s WP10, od nikoho jsem tuhle stížnost neslyšel.
Mimochodem- podobné hlášky se objevovaly u telefonů se Symbianem, příčinou byl někdy vadný LCD.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Kaca »

Michale - moc děkuji za odpověď!
Teď ve 12,05hodin jsem do toho zavrtal a zkusil jsem přenastavit objektiv v možnostech přímo v aplikaci kamera v pravo dole. Veškeré problémy zmizeli a vše je v naprostém pořádku.
Ještě jednou Vám děkuji a přeji krásné nedělní odpoledne!
Kaca

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Michal22 »

Dejavu- žes to měl přepnuté na makro???
Tetce jsem řešil její Samsung, aj kameru jsem vyměnil, bez efektu. Potom jsem- ze zoufalosti- prošel nastavení foťáku, no zaplé Makro.
Tak není jediná...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

Není jediná. Já si vyčítám že jsem tuhle možnost přehlédl ale to asi proto že s tím nemám žádné zkušenosti. No, teď už to vím.
Ještě jednou díky za zájem o pomoc při řešení této věci!
Třeba se to bude někomu hodit kdo se do tohoto problému dostane.
Zdravím! Kaca

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“