Lze zakázat stahování obrázků u Firefox

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Lze zakázat stahování obrázků u Firefox

#1 Příspěvek od Brozicek »

U starých verzi Mozila Firefox bylo možné někde v menu Nástroje zakázat stahování obrázků. Nyní tuto možnost nemohu nikde najít.
Lze stahování obrázků nějak ve Firefoxu zakázat?
Zakázání obrázku by mi šetřilo datový limit při mobilním připojení k internetu na chatě. Platit neomezený nebo vysoký datový limit pro občasné mobilní připojení k internetu na chatě je pro mne neekonomické, protože si platím neomezený rychlý internet doma. Proto na chatě běžně používám v PC jen Opera mini pod mikroemulátorem, a s datovým limitem v levném paušálu vystačím celý měsíc. Někdy mi však Opera mini nevyhovuje na nějaký www odkaz. Pokud spustím Firefox bez omezení i s obrázky, mám v mžiku polovinu datového limitu pryč. Tak bych potřeboval ten Firefox nějak okleštit. Jen dodám, že nemám chytrý mobil a běžný mobil funguje jen jako modem pro připojení PC se systémem XP.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

about:config, nastavit "permissions.default.image" na 1.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#4 Příspěvek od dobrman »

snad na hodnotu 2,
1 je default

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Podla toho, kde si to precitas... https://support.mozilla.org/en-US/questions/981640

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#6 Příspěvek od dobrman »

mám poslední verzi (47.0), načítá mi to obrázky normálně a v configu mám 1

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Mas pravdu, netusil som, ze aj taketo jednoduche veci dokaze niekto napisat uplne zle...

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#8 Příspěvek od Brozicek »

Vřelý dík panové za cenné rady.
Vyzkoušel jsem a funguje to tak na 99%.
Velké a nechtěné obrázky se nenačítají, ale např. v Seznam.cz se načtou na úvodní stránce náhledy - viz přiložený obrázek. Takové malé náhledy snad nespotřebují podstatný objem dat (normálně bez Firefoxu vystačím měsíčně z 50 MB FUP). I když by mne zajímalo, jak jsou tyto náhledy zobrazovány, když to "nejsou ty nepovolené obrázky".
Naštěstí třeba zrovna Seznam.cz funguje v "Opera mini" bez problémů a podle zájmu si mohu v Opera mini změnit S/BEZ obrázků (i když načtu v Opera mini obrázky, jejich datový objem je snesitelný) . Jiné mé potřebné stránky, např. "T-zones" se načítají jen textově bez obrázků.
Na ostro, s kontrolou kolik "sežere Firefox" dat v režimu bez obrázků, to vyzkouším až zítra, když se připojím na internet na chatě.
Přílohy
Náhledy v Seznam.cz.jpg
Náhledy v Seznam.cz i při nastavení "permissions.default.image" na hodnotu 2.
(228.89 KiB) Staženo 33 x

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

Připojím se k dotazu - nedá se v konfiguraci nastavit mazání historie po ukončení Firefoxu na určitý počet dnů? Základní nastavení umožňuje pouze mazání všeho - chtěl bych při automatickém mazání ponechat historii prohlížení za poslední 2 dny. Na fóru Mozilla mi nebyli schopni poradit.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#10 Příspěvek od dobrman »

Nešlo by použít tohle? Tam by mělo jít nastavit, kolik dní zpátky si to bude pamatovat.
Ale nezkoušel jsem to!

https://addons.mozilla.org/firefox/addo ... y-by-days/

a něco k nastavení
http://www.ghacks.net/2015/12/30/delete ... -set-days/

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

Dík, doplněk jsem nainstaloval a zdá se že funguje. :prst: Měl jsem sice původně na mysli přímou konfiguraci prohlížeče protože pluginy radši moc nepoužívám ale pokud se neobjeví problémy tak toto řešení bude plně vyhovující.

Pro správnou funkci je třeba zakázat původní automatické mazání (stačí v jeho nastavení odznačit položku "Historie prohlížení").

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#12 Příspěvek od dobrman »

co vím, tak jde v configu omezit počet stránek historie, ale bez ohledu na datum...

Ještě se mrknu, ale fakt nevím, zatím jsem to ještě neřešil...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

Podíval jsem se do configu a jsou tam zvýrazněné tyto uživatelsky nastavené položky které by mohly souviset s instalací pluginu:

"extensions.bonardonet.expire-history-by-days.days" - číselná hodnota "2" což odpovídá nastavenému počtu 2 dnů.
"extensions.bonardonet.expire-history-by-days.disable_expiration" - logická hodnota "false".

Nevím jestli tam tyto položky byly už před instalací nebo byly nově vytvořeny - mohly by jít editovat nebo vytvořit i bez pluginu. Ale možná je tam těch nových položek víc a s pluginem je to jednodušší.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#14 Příspěvek od Brozicek »

Tak jsem vyzkoušel na chatě to potlačení obrázku (v Opera mini nevim jak napsat kroužkované "u"). Funguje to normálně, ale nastal jiný problém. Mám tady Firefox 40.0.2. Mám v možnostech zakázené aktualizace. I když spustím Firefox s "prázdnou výchozí stránkou",ihned se začne stahovat velký objem dat, asi pro aktualizaci. V Google jsem našel radu, abych v Programfiles - Mozila firefox - updater.exe změnil koncovku exe na ex_. To nepomáhá. Snad by pomohlo přidat do souboru "hosts" aktualizační server Firefoxu, jak to pomohlo pro Skype, ale nemohu najít adresu toho serveru. Co s tím. Hledání v Google je tady v Opera mini obtížné, proto hledám radu touto cestou.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od forbidden »

Firefox má službu Mozilla Maintenance Service, která se stará o aktualizaci, zkus ji zakázat taky.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“