Sony CDP-461 načte disk, ale přehraje jen 6 skladeb

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kynolog07
Příspěvky: 55
Registrován: 30 led 2009, 01:00
Bydliště: Prostějov

Sony CDP-461 načte disk, ale přehraje jen 6 skladeb

#1 Příspěvek od kynolog07 »

Zdravím všechny nadšence fora. CD přehravač Sony CDP-461 disk v pořádku nečte, přehraje cca do skladby 5,6, někdy i dál, pak začne přeskakovat a vypne laser - nápis No Disc. Když načte CD a dám stopu větší než 5,6 atd., tak vždy - No Disc. Setkal se s tím někdo ?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Podle popisu to vypadá, jakoby byly vymlácený ložiska ve spindle motoru. Čím dál od středu, tím větší amplituda chvění, až to znemožní čtení. Nejsem ale odborník na AV spotřebku, je to jen domněnka.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Jako nouzovka se dá ložisko spindle motoru přimáznout olejem, chvění se zmenší a zas to chvíli hraje, ale moc dlouho ne, je to na výměnu motoru.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Zlomeny flex k optice?

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od Kremik »

Amplituda chvění se takto nemůže zvětšovat.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Některé mechaniky měly možnost nastavení výšky snímače na obou stranách vodící tyčky pomocí šroubku s pružinou. Mohla se na jedné straně povolit. Jinak s podobnou závadou jsem se setkal už vícekrát a upřímě řečeno, nikdy neodhalil příčinu. Často to bylo v souvislosti se starším snímačem, výměna většinou problém vyřešila.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Amplituda chvění se od středu k okraji CD zvětšuje, představ si v ložisku spindle motoru radiální vůli, v tom případě se CD "viklá" ze strany na stranu. Zatímco u středu se výška nad snímačem mění málo, u okraje více. Přimazání ložiska mi už několikrát pomohlo, i pro diagnostiku, už dost dávno jsem měl radiomagnetofon s už dost unaveným CD přehrávačem a to ložisko jsem mazal mockrát, vždycky když to začalo zlobit, pomohlo to tak na měsíc, vydrželo to s přimazáváním možná tak 3 roky :-) Je fakt, že spindle motor v tom přehrávači měl extra dlouhou hřídel, což problém ještě umocňuje.

Uživatelský avatar
kynolog07
Příspěvky: 55
Registrován: 30 led 2009, 01:00
Bydliště: Prostějov

#8 Příspěvek od kynolog07 »

Tak Keemo to tipnul. Byl načatý flex kabel k optice. Jakmile vozík s optikou dojel dál od středu, tak bylo "vymalováno". Po opatrné opravě je teď již vše O.K.Díky.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

kdysi jsme se setkal s něčím podobným a nakonec jsem zjistil prasklý (plastový)pastorek na motoru (na kovové hřídelce).

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#10 Příspěvek od Kremik »

Ano, výška se teoreticky měnit může, ale to optika dorovná - nemůže to být moc. Samotné uložení CD způsobuje mnohem větší chybu. Jedině že by bylo moc nízko nebo vysoko a optika pracovala na okraji možností. Protože ale jakýkoli rotující disk se brání naklápění své osy (gyroskop), považuji tuto možnost za málo pravděpodobnou.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“