Aku pack pro zesilovač

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
taxik
Příspěvky: 3
Registrován: 07 čer 2016, 02:00

Aku pack pro zesilovač

#1 Příspěvek od taxik »

Zdravím, rád bych si ubastlil "přenosný repráček". Vše je již zařízené, jen mám problém s napájením. Zesík si sežere max. 1A/12V (DC 7-15V).

Nejdřív jsem vyzkoušel 2 lithiovky paralelně a na to zapojený step-up booster, bohužel to byl nějaký šunt a i při nízké hlasitosti nezvládal (napětí klesalo pod 7V).

Napadlo mě tedy zapojit 3 lithiovky do série a 3 paralelně (popř. pouze 2 kvůli hmotnosti/velikosti). Bohužel zde už je to složitější, jak je správně nabít a zajistit aby se baterie nevybily pod 3V?

Zde mám rozpis všeho co mám zatím k dispozici:
2x ochranné PCB pro 1 lithiovku (přebití/vybití/zkrat) z ebaye
6x Li-ion baterie (3 mají 1000mAh a 3 mají už spíše kolem 500mAh - vykuchané z notebooku)
1x TP4056 nabíjecí modul

Děkuji předem za nápady a rady

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

V tom co plánuješ stavět tě moc nepomůžu, nicméně pokud bys k tomu chtěl mít skutečně nějaký pořádný akupak, tak bych něco měl: NiMH 12V/4000mAh, velikost 35x70x90mm. Zánovní kus, profesionálně nabodováný ze Sanyo článků 1,2V FDK

350+pošta za celý pak a hraješ vesele..
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#3 Příspěvek od dj_rizek »

No tak ty Lithiovky to maj za sebou tohle je už fakt malá kapacita proti puvodní,to ani nepřemejšlej že to k něčemu bude,navíc při paralelním řazení ti jsou ty ochraný obvody celkem k ničemu a s použitejma totálně.

Sežeň si v první řadě zdravý akumulátory.
Nabídka Killroye je dobrá a na to budeš hrát dlouho.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

Tak taxik o ten akupak zjevně nemá zájem. Je tedy volný a k dispozici komukoliv. Jsou dva.



.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
taxik
Příspěvky: 3
Registrován: 07 čer 2016, 02:00

#5 Příspěvek od taxik »

Omlouvám se, že jsem neodpovídal. Bohužel potřeboval jsem li-ionky, aby je bylo možno nabíjet USBéčkem, každopádně asi použiji zesilovač s menším výkonem. Každopádně díky za názory

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Napájení zesilovače USBéčkem ja tak do 2x0,5 W sinus, hudebního zvládne víc.
Ale zvedat napájecí napětí pro zesilovač step-up měničem? To předpokládá opravdu slušný akumulátor s dostatečnou kapacitou a schopností dodávat velké proudy. To, co tam chceš použít, je v tomto případě k ničemu.
Netrvej na nabíjení z USB, dej tam normální olověný akumulátor 12 V / > 4 Ah a hodinku si na jedno nabití zahraješ. Jen to bude chtít normální nabíječku.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#7 Příspěvek od dobrman »

podle toho co psal, stejně nechápu jak s jen jedním modulem TP4056 by chtěl nabíjet pack 3P3S. O balancování se radši ani nezmiňuju

Uživatelský avatar
taxik
Příspěvky: 3
Registrován: 07 čer 2016, 02:00

#8 Příspěvek od taxik »

Ano vím, byl jsem naivní :D Ale nijak jsem naštěstí neprohloupil (horší by bylo kdybych něco zníčil). Jak už jsem řekl, použiji zesilovač PAM8403 (2x3W) s boosterem na 5V a jednou lithiovkou. Mám to již ověřené, funguje to, ale hold doufal jsem, že z toho dostanu víc :D

dobrman: to byl pouze seznam co mám k dispozici, neříkal jsem že to tak budu nabíjet

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Stejně je to furt drbáním se levou nohou za pravým uchem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“