Zapojenie TFT displeja...

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
om0ark
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Zapojenie TFT displeja...

#1 Příspěvek od om0ark »

Ahoj. Nestretli ste sa niekto so zapojenim TFT displeja z noteboku cez graficku kartu na pc? Zapojenie som videl na nete , ale pouzivali tam tzv.
VGA5 graficku kartu a displej Epson a9112. Tento displej som zohnal z vraku noteboku ale takyto druh vga5 do ISA neviem zohnat. Preto by ma zaujimalo ci sa neda pouzit neaka ina graficka karta s vystupom na tft, ale ete radsej by som bol keby som ho mohol pripojit na svoju Gforce4 cez video. Tak ma napadlo, vala sa mi doma S3 trio/virge. Je to asi 1-2M graficka karta. Na jej plosaku je maly konektor s 26mi pinmi. Naco vlastne je? Nieje to nahodou neaky digitalny vystup z grafickeho cipu ktory by sa dal prave pre pripojenie tft vyuzit?? Budem rad za akykolvek
nazor alebo odkaz. Roman.

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od MartyAA »

Do isa slotu se nedela urcite, ten je moc prehistorickej, a moc pomalej. Tuhle kartu mam na chate ve starym pc, takze sem se na ni nemohl podivat, ale digitalni vystup to neni, ten se na techto levnych kartach a v ty dobe vubec nedelal, hlavne by tam byl uplne k nicemu, stolni TFTcka taky nebyly a jestli jo tak pro hornich 100 lidi :) :) . Ja sem si vzdycky myslel, ze je pro nejaky servisni ucely, protoze se SLI modem prislo az 3dFX.
MaRtY

Humbucker

Pin

#3 Příspěvek od Humbucker »

Ten konektor je na pridavnu pamat. Rozsiruje pamat grafickej karty apr z 1M karty stemali 2 Mb. Ta pamat sa dala dokupit. Ale nikdy som to nevidel

Uživatelský avatar
ar196
Příspěvky: 143
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ar196 »

Jde to přes VESA konektor na starejch grafikách mě se to povedlo zapojit
http://www.maltepoeggel.de/html/tft2pc/

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“