Tester elektronek Accurate instruments model 257

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Trafo76
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2016, 02:00
Bydliště: Česká Třebová

Tester elektronek Accurate instruments model 257

#1 Příspěvek od Trafo76 »

Rád bych se zeptal jestli se dá tento tester použít na měření evropských audio elektronek. Mám tady nějaká rádia od Tesly na opravu, tak jestli má smysl něco takového pořizovat,nebo jestli se s tím testerem dají měřit jen americké elektronky.
Díky za odpověď.
Tomáš

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

A co bys tak na tom testeru chtěl měřit?
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Trafo76
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2016, 02:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od Trafo76 »

Rád bych pomocí toho testeru zjistil jestli jsou ještě elektronky použitelné,nebo jestli mám shánět náhradu.

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Milan »

Není důvod,proč by to nešlo - elektronka US nebo odjinud je v principu stejná. Musíš však nastavit správné parametry dle typu elektronky viz jejich katalogy a strčit ji do správné patice. Na netu je video,jak přístroj používat.

Varování z diskuze na Radiomuseum.com - přístroj nemá galvnické oddělení od sítě , je tam autotrafo, hrozí smrtelné nebezpečí úrazu el.proudem,třeba při dotyku na kolíky elektronky při jejím zasouvání.
Takže skutečně pozor,chtělo by to raději napájet přes oddělovací trafo.

Uživatelský avatar
Trafo76
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2016, 02:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od Trafo76 »

Díky za odpověď. Pojedu tedy přes oddělovací trafo.Tester už je na cestě i s dokumentací. Stáhl jsem si ze stránek radiohistoria.sk převodní katalog elektronek. Díky němu a té dokumentaci budu vědět kam kterou elektronku dát.
Ještě jednou díky.
Tomáš

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Ten tester dokáže určit část vad elektronek, ale jestli je ta která použitelná v daném přístroji, to těžko.

Co tě vedlo k nákupu zrovna tohoto přístroje?
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#7 Příspěvek od fredis »

To máš z Ebay ?
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Trafo76
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2016, 02:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od Trafo76 »

Chtěl jsem nějaký zkoušeč elektronek,ale u nás nejrozšířenější Tesla BM215 je už téměř nesehnatelný a když se občas objeví,tak je cena dost vysoká.
Tento měřák se mi prostě líbil. Má malé rozměry a jednoduchou obsluhu. A cena byla s poštovným a celními poplatky z USA přijatelná.
Jde mi opravdu jen o to vyndat z rádia elektronku vyzkoušet ji a dát zpět, případně vyměnit za "novou".

Ano koupil jsem ho na eBay.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

A mas k tomu trafo 230/115V?

Uživatelský avatar
Trafo76
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2016, 02:00
Bydliště: Česká Třebová

#10 Příspěvek od Trafo76 »

Trafo 230/115 mám.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

Ten přístroj je takové měřidlo, asi jako je vadaska voltmetr.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Trafo76
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2016, 02:00
Bydliště: Česká Třebová

#12 Příspěvek od Trafo76 »

Ok. Pokud bude opravdu tak nemožný a nebude mi vyhovovat,tak koupím nějaký jiný.
Díky všem za názory.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Sendyx »

Nemožný není, je to jen rychlý jednoduchý zkoušeč a víc od toho nečekej. 70% závad elektronek v audiotechnice vypadá tak, že je jednoduchý zkoušeč nemá šanci odhalit.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#14 Příspěvek od TubeGuru »

Zdar, jakýkoliv (většinou velmi velký a těžký) tester je zbytečný. Proč? Oproti 60. a 70. letům se vyrábí jen zanedbatelný počet typů lamp a na to málo, se kterým příjde běžný smrtelník do kontaktu (většinou nf dvojité triody, možná ještě pentoda EF86 a koncové lampy EL34, 6L6GC, a jejich ekvivalenty) bohatě postačí změřit nepřerušenost žhavicího vlákna, mezielektrodové zkraty a emisi katody. Emise je podmínka nutná, nikoliv postačující pro správnou funkci elektronky a jsou na ní závislé ostatní důležité parametry (zesilovací činitel μ, strmost S, vnitřní odpor Ri). Na tato měření si lze jednoduše spáchat levný měřicí přípravek. Za cca 40 roků co jej používám jsem nepocítil potřebu žádného "upgrade" - plně vyhovuje. Další výhodou samodomo měřáku je, že víš co měříš a nemusíš spoléhat na nějaké "jednoduché výstupy" např. zelená LED - dobrá lampa, červaná LED - nedobrá :) .

Uživatelský avatar
Trafo76
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2016, 02:00
Bydliště: Česká Třebová

#15 Příspěvek od Trafo76 »

Díky. Rád se přiučím aspoň pohledem na schéma, jestli k tomu nějaké máš.
Vyrobit něco takového asi nezvládnu, jsem v elektrotechnice naprostý začátečník, ale zajímá mě to.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“