Doma dìlaný sváøecí invertor

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
P

Doma dìlaný sváøecí invertor

#1 Příspěvek od P »

Tady je ukázka, že invertor jde postavit i doma:

http://mojeelektronika.wz.cz/

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Dikobraz »

Pěkná práce , gratuluji.

Datel_old

#3 Příspěvek od Datel_old »

Nebylo by schéma ?

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#4 Příspěvek od tibi »

celkom slusne to vyzera! dobra praca!

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#5 Příspěvek od heldybeldy »

Pekne od Teba, ze si sa pochvalil, ale mohol by si zverejnit aj schema?

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Marcelto »

Pekná prácička, čo ta zhruba vyšli sučiastky ?

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#7 Příspěvek od stephunk »

WOW bomba-to muselo dať roboty!keby som mal klobúk-dám ho dole :prst:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#8 Příspěvek od jandu »

Marcelto píše:Pekná prácička, čo ta zhruba vyšli sučiastky ?
Taký jeden návod na stavbu som dal dávnejšie na Upload. Poviem ti, ak nemáš dosť-viac-ešte viac skúseností, tak na to zabudni. Schválne, pozri si to!

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Marcelto »

jandu píše:
Marcelto píše:Pekná prácička, čo ta zhruba vyšli sučiastky ?
Taký jeden návod na stavbu som dal dávnejšie na Upload. Poviem ti, ak nemáš dosť-viac-ešte viac skúseností, tak na to zabudni. Schválne, pozri si to!
Po pravde ja by som sa asi do toho ani nepúšťal lebo tejto problematike sa moc nerozumiem a ako to tak sledujem koľko je tam materiálu tak mne osobne by dopadlo lepšie a hlavne lacnejšie si kúpiť hotový Invertor lebo tých popálených súčiastok by nebolo málo a aj tak nie je zaručení výsledok či by mi to fungovalo ! Mám kamaráta čo sa o to pokúšal, bez úspechu len pálil tranzistore a nakoniec to vzdal že na to nemá. A tá cena súčiastok asi len zo zvedavosti v porovnaní z fabrickým, myslím že by to zaujímalo viacerých a nie len mňa.

Uživatelský avatar
MichalS
Příspěvky: 21
Registrován: 25 led 2006, 01:00

#10 Příspěvek od MichalS »

Zdravím, pokud někoho zajímá schéma, bude určitě uveřejněno, jen co se mi podaří zpracovat dokumentaci. Počítám tak v průběhu prázdnin. Cena se blíží nejlevnějším z obchodu (i když je pravda, že většina součástek má celkem rezervu, takže se to těžko porovnává): DPS 1200Kč, diody asi 1600Kč, IGBT asi 1500Kč, jádro asi 400Kč, Elyty, ventilátor, toroidy... Tohle je spíš pro toho, kdo si chce invertor postavit ze zájmu a není mu líto u toho trávit čas. Kdo by chtěl ušetřit, ať jde raději cestou jednočinného měniče, ladění je sice náročnější, ale ušetří se místo i součástky. Na ty jsou experti rusové, na www jich několik je...

Uživatelský avatar
MichalS
Příspěvky: 21
Registrován: 25 led 2006, 01:00

#11 Příspěvek od MichalS »

Zdravím, pokud někoho zajímá schéma, bude určitě uveřejněno, jen co se mi podaří zpracovat dokumentaci. Počítám tak v průběhu prázdnin. Cena se blíží nejlevnějším z obchodu (i když je pravda, že většina součástek má celkem rezervu, takže se to těžko porovnává): DPS 1200Kč, diody asi 1600Kč, IGBT asi 1500Kč, jádro asi 400Kč, Elyty, ventilátor, toroidy... Tohle je spíš pro toho, kdo si chce invertor postavit ze zájmu a není mu líto u toho trávit čas. Kdo by chtěl ušetřit, ať jde raději cestou jednočinného měniče, ladění je sice náročnější, ale ušetří se místo i součástky. Na ty jsou experti rusové, na www jich několik je...

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“