Nabídky na Aukru 2 (rozděleno, zamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#991 Příspěvek od pavel16 »

Tu 915 jsem mněl a dal jsem ji známýmu :roll:
Mnělo se to dělat s rusama,ale sešlo z toho.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#992 Příspěvek od starecd »

Tak to by byly 2 kousky, ještě jich 18 někde běhá. Jinak se mýlíš, podobnost byla, ale s Rusama se měla dělat 925, pravděpodobně se stejnou mechanikou, ale jiná elektronika. viz Estonia.
Přílohy
40087060.jpg
(114.28 KiB) Staženo 38 x
40086984.jpg
(69.76 KiB) Staženo 34 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#993 Příspěvek od Celeron »

Tak na tohle jsem zvědavej jestli si to najde zájemce. 8O
http://aukro.cz/isa-wi-fi-jedina-na-auk ... 41601.html Hlavně ta cena "kup teď".
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#994 Příspěvek od Hydrawerk »

http://aukro.cz/pioneer-rt-909-kotoucov ... 46096.html
http://aukro.cz/teac-x-1000r-s-dbx-koto ... 24842.html
Kdo to může koupit?? A na co se to hodí? Kdo chce dnes přehrávat cívkové audiozáznamy? Vždyť se ani nikdy pořádně neprodávaly.
Něco jinýho je zesilovač nebo tuner, ten se dá provozovat i po 30 letech.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#995 Příspěvek od elektrosvit »

Hydrawerk píše:Kdo to může koupit?? A na co se to hodí? Kdo chce dnes přehrávat cívkové audiozáznamy? Vždyť se ani nikdy pořádně neprodávaly. Něco jinýho je zesilovač nebo tuner, ten se dá provozovat i po 30 letech.
Koupit to může ten, komu za to nebude líto vysolit takovou raketu. A jsou lidi, co magneťáky běžně používají. Já používám kotoučák i gramofon zcela běžně, jako jiní třeba tablet. Samozřejmě nemám takové mašiny, jen obyčejnou Teslu.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#996 Příspěvek od Hydrawerk »

Gramodesky se běžně prodávají, to chápu, ale co přehráváš na kotoučáku??
Asi to nabízí dobrou kvalitu záznamu, ale využití v dnešní době mi není vůbec jasné. Posledních 25 let převládají nějaké hifi tapedecky. Ale jak se dívám, tak se už neprodávají.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#997 Příspěvek od PixelOrgy »

nepouzivaji je jeste nahravaci studia?

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#998 Příspěvek od radioelectrum »

Běžně jsou jedinci co cívkové magnetofony používají.
A ty HiFI High End jsou opravdu tak drahé. Kamarád byl rád že loni když jsme byli v Rakousku sehnal jeden vadný jen za 300e. Už mu chodí.
také se používají stará videa, sám provozuji jak Betu tak i 2000.
A to nepočítám ty co dokonce děrují děrné pásky, asi si zálohují WIN 10 ?
Zkrátka když to někomu udělá radost tak proč ne. Mě dělá radost že si to mohu sám opravit, seřídit což u digitálu na jedno použití nejde a navíc se mi při pohledu dovnitř neobrací žaludek, ale vidím tu precizní práci.

apropo v Anglii prý pořádají i kurzy pro mašinfíky na parní lokomotivy.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#999 Příspěvek od elektrosvit »

Hydrawerk píše:Gramodesky se běžně prodávají, to chápu, ale co přehráváš na kotoučáku??
Sice je to OT, ale přehrávám to, co jsem si sám nahrál :) Origo záznamy žádné nemám (pokud myslíme oba to stejné, tedy cívky prodávané se záznamem podobně jako později kompaktní kazety, ale i to se občas na Aukru prodává). Nahrál jsem si některé vlastní desky, hlavně ale třeba desky a CD půjčená od známých, ale i nastahované MPtrosky :D . Dřív jsem nahrával i z rádia, to jsem později smazal.
A stejně jako desky se dají koupit i magnetofonové pásky. Na Aukru je to docela předražené, ale v bazarech se dají koupit za dobrou cenu i nepoužité. Prodávají se samozřejmě i nové pásky a desky, s nimi však nemám zkušenost. Vždycky zatím postačilo bazarové zboží.
Kvalita záznamu je dobrá i na těch tesláckých magnetofonech, pokud to nejsou totální vyžitiny, nebo je předchozí majitel nějak nezmršil. :wink:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#1000 Příspěvek od Habesan »

Já sice připouštím, že magnetofon byl nejdokonalejší způsob záznamu, který lidstvo kdy mělo, ale pokud si na něj nahraješ něco z desky nebo z CD, tak budeš limitován (ne)dokonalostí té desky nebo toho CD.

A v dokonalém nastavení magnetofonu byla i spousta záludností o kterých jsem neměl tušení, dokud se o nich tady na fóru Hill neznímil.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#1001 Příspěvek od elektrosvit »

V tom máš, Habesane, naprostou pravdu. Za nějakou ultra dokonalostí se neženu, stačí mi, že daný přístroj normálně hraje, stejně používám magnetofon spíš jako kulisu, když se už ty sra*ky v rádiu nedají poslouchat. Do továrního nastavení bez potřebného měřicího vybavení nelezu. Pokud to udělal někdo přede mnou, tak se vždycky nase*u. Nejoblíbenější bývá točení šroubky u hlav. Sice to nastavit jde tzv. "na ucho", ovšem přesného továrního nastavení už nedosáhnu. Hillovy příspěvky na magnetofonové téma zde sleduji už mnoho let. Většího odborníka (snad jsem teď nikoho neurazil) zde na uvedenou problematiku asi není. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1002 Příspěvek od Celeron »

Není se čemu divit, že lidi přes kotoučáky už žádný nejsou. Tesla Přelouč zanikla roku 1991, to už je čtvrt století. Chlapi nad 35 let, co měli nastavení kotoučáků v malíku, jsou už všichni penzijního věku. No a tenkrát pod 35 let toho zas tak moc neuměli, protože ještě nebyli na těch "lepších" místech ve výrobě, kde by se to mohli naučit.

A Hill, to je v elektrotechnice a elektronice tzv. "Renezanční člověk". Tak se říkalo lidem, kteří měli v oboru širokej zátah a uměli a věděli vše, na co šáhli. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Racius
Příspěvky: 189
Registrován: 29 srp 2009, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#1003 Příspěvek od Racius »

http://aukro.cz/emg-1575-characteroskop ... 72987.html

Ponúkol som 3000kč/111€ s tým že si poň osobne prídem.
Odpísala mi ženská, že je ochotná ísť na 380€ ale menej nie.

Podľa dohľadania, podľa mena v maili, to asi čmajzol jej manžel/otec v bývalej fabrike Piešťany/Motorola a teraz si myslí, že zarobí balík.
Tož veľa šťastia. :D

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#1004 Příspěvek od fredis »

Jsi totálně mimo :roll: :lol: . Ber, nebo nech být! Abych tě trošku uvedl do reálu. Převinutí trafa do něj stojí přes 4000,- Kč a to ještě musíš mít štěstí a najít někoho kdo je ochoten do toho jít... Pokud se ti zdá drahý máš možnost si koupit třeba z Ebay TEK 576 nebo 577. Možná je na litr ukecáš, ale doláčů :lol: :lol: :lol: . Budu časem prodávat ten samý, ale za 111 Éček ee :wink: . A divím se že řešíš kdo kde a jak k němu přišel. To je snad jen jeho věc, nebo ne? Vypadá to na obyčejnou lidskou závist :cry: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#1005 Příspěvek od Sendyx »

Ta cena je dost přestřelená, za ty prachy se dá už sehnat Hameg, který je podstatně chytřejší. A Telequipment, kterého je ten EMG v podstatě klon, šel na ebay zhruba za polovinu. V každém případě je to ale velmi užitečný přístroj.

BTW, repas trafa mám naceněný na 1300Kč (+ 2 hodiny mojí práce) :) .
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“