Sháním kleštiny do minivrtačky

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#31 Příspěvek od tomasjedno »

EKKAR píše:Tak, řezným kotoučkem do Dremela, u kleštin z oceli i z mosazi je víceméně jedno jestli ten kotouček bude jen tvrdokov nebo rovnou diamanťák...
Kleštiny na ø 0,5 mm stopku mám proříznuté 0,35 mm. To už si moc řezným kotoučkem představit nedovedu (mám diamanťáky tlusté 0,6 mm).

Uživatelský avatar
LukinoOl
Příspěvky: 66
Registrován: 09 čer 2016, 02:00

#32 Příspěvek od LukinoOl »

Pokud jde jen o proříznutí drátovkou, tak mi napište, není problém zajistit (aktuálně jedu cívku s 0,2mm drátem).

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#33 Příspěvek od PeteBurns »

Celerone, je ten tvoj kamos Franta Jedlicka? Este ti zabudol povedat, ze do tej diery uz vyrezal aj zavit :lol:

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#34 Příspěvek od starecd »

Na mosaz lze použít i ten zubový, chce to ale menší otáčky a chladit. Jinak ten diamantový lze sehnat i 0,3, ale bude asi dražší kupoval jsem kdysi v potřebách pro zubní techniky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#35 Příspěvek od Celeron »

Dělejte si laskavě srandičky z někoho jinýho! :) Já tu dírku ve vidiovým plátku u něj vyvrtanou viděl na vlastní voči :!: A už vím, jak to přibližně funguje. Nádoba s olejem ve kterým se neustále míchá "rozpuštěný" brusivo, v tom ponořenej vrtanej předmět, do toho elekromagneticky buší malým zdvihem wolframová jehla a mezi jehlou a vrtaným předmětem teče proud, který tomu pomáhá. Není to tedy klasická vyjiskřovačka (tam není brusivo) ale spíš něco jako vybrušování.
To že o tom Burns nikdy neslyšel neznamená, že to neexistuje.
Jakpak se asi dělaj diamantový průvlaky na tažení slabých drátů? A to ten průvlak není jen válcová díra ale několikrát stupňovanej kužel. Nejslabší smalťák na cívky má průměr 0,05mm. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“