bezdrátové rozhlasy ve městě, jak na to?

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
technix
Příspěvky: 10
Registrován: 02 říj 2005, 02:00

bezdrátové rozhlasy ve městě, jak na to?

#1 Příspěvek od technix »

Sháním "přítele na telefonu" při řešení problémů s bezdrátovým obecním rozhlasem - tzv. jednotónové přijímače. Je tu někdo? :?:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Pro provoz bezdr. obec. rozhlasů jsou ČTÚ vymezeny kmitočty okolo 70MHz. Jaký máš na mysli "jednotónový přijímač"? Pochlub se jak to máš vymyšlený?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
technix
Příspěvky: 10
Registrován: 02 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od technix »

Já už nic vymýšlet nepotřebuji, systém rozhlasů namontovala firma, záruka skončila, firma už není a nějak se mi to sype na hlavu.
Jednotónový přijímač se jmenuje podle systému aktivace.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od honza637 »

Zdarec, takže to asi bude podle systému aktivace tohoto rozhlasu.
Zhruba popíšu co asi teda myslíš a kdyžtak mě oprav. :
Začneš vysílat na obecním úřadu a před vlastním započetím mluvení musíš vyslat kód (ten tón) který tyto jednotlivé přijímače aktivuje. Teď jde o to, jaký tón to je. Používá se na to buďto DTMF volba a nebo nějaký běžný tón z oscilátoru. Důležité je, aby systém nešlo jen tak nabourat.
Takže kdyžtak napiš, jak to vlastně funguje. Nějaké menší zkušenosti mám a mohl bych zkusit poradit.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Jenomže přijímač je jedna věc a vyhodnocení DTMF tónů a aktivace zesilovačů věc druhá. K tomu účelu se používá procesorů který umějí i další věci. PS těch tónů pro aktivaci se využívá více za sebou kvůli falešnému spuštění. Délka jednotlivých tónů, mezera, to vše je přesně dané. Věc asi není tak jednoduchá jak myslíš
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od honza637 »

Pochopitelně že tak jednoduché to není ale na jednoduchý dotaz se snažím napsat jednoduchou odpověď abych nastínil dotyčnému, jak to funguje. Detaily se řeší až když se do toho hlouběji dostanou obě strany.
Když už jsme u toho tak ke spouštění se také používají normy ZVEI a Select5 . S tím procesorem nesouhlasím neb toto zařízení se dá udělat dost jednoduše a přitom funkčně i bez mikroprocesoru. Samozřejmě že s mikroprocesorem je to zařízení chytřejší a umí toho více a nebo umět může, ale zase to stěžuje servis a údržbu v případě, že původní schémata a výpis programu či autor vůbec není na světě. Pak je to v ....
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Určitě má Honzo pravdu ale pořád se neozývá TECHNIX o co mu jde konkretně. Pak můžeme pokračovat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od honza637 »

To jest přesně ono. My to svýho času vymýšleli ještě s použitím starých vozidlovek Tesla ale nemělo to cenu. Pak se začali dělat přímo přijímové moduly s nějaký IO od Philipse ale už nevim který to byl .. je to již dlouho a mezi tím jsem měl spoustu práce. Na ten DTMF dekoder si pamatuju že jsme použili MT8870 a chodilo to dobře. Dokonce s odvozeninou tohohle dekoderu chodí někde i opakovač na CB pásmu. Jsem též zvědav o co přesně Technixovi jde .
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“