Prosím o identifikaci šasi

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

Prosím o identifikaci šasi

#1 Příspěvek od EM88 »

Zdravím všechny, nevíte někdo prosím z kterého rádia pochází tohle šasi? Je tam trojitý ladící vzduchový kondenzátor, 2X elektronka EF22, 1X EBL21, 1X neosazená pozice (odhaduji, že tam byla rovněž EF22),1X magické oko EM11, usměrňovací elektronku někdo nahradil 6ks diod (předpokládám, že tam byla některá z AZ). Hlavní kodenzátory jsou 2X tesla 50+50uF 450/500V. http://em88.rajce.idnes.cz/nezname_sasi_c1/

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#2 Příspěvek od Nagant »

Podobá se to Tesle Klasik.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Nebo spíše Tesla Kongres.

Uživatelský avatar
pavko3
Příspěvky: 91
Registrován: 31 srp 2007, 02:00
Bydliště: Čáslavsko

#4 Příspěvek od pavko3 »

Souhlasím s Hillem.Ta neosazená lampa je ECH21, usměrňovačka AZ11

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#5 Příspěvek od EM88 »

Děkuji všem za radu, opravdu to vypadá jako šasi z Tesla Kongres. Škoda jen, že k němu nemám i ten zbytek. Samotná skříň a stupnice se asi bude špatně shánět.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Tesla Kongres a Klasik jsou až na několik detailů zapojení a skříň v podstatě stejné. Konkrétní typ se dá zjistit porovnáním se schématy např. podle Kottka.
Ale lze spíše předpokládat že jde o Tesla Kongres, bylo vyrobeno více kusů a pravděpodobně se jich i více dochovalo.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#7 Příspěvek od elektrosvit »

EM88 píše:Samotná skříň a stupnice se asi bude špatně shánět.
Těchto rádií bylo vyrobeno poměrně velké množství, takže určitě půjde něco sehnat. Ať už na burze, nebo na Aukru. :wink:

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#8 Příspěvek od EM88 »

Na aukru obvykle prodávají jen celé přístroje, ta burza by nemusela být špatná volba. Snad mi to časově výjde, chystám se jet na jednu radioamatérskou akci před koncem měsíce. :)

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

takovéto přijímače se dají sehnat v rozmezí 50-300Kč.
a co se stát aktivním sběratelem radiopřijímačů ?
je možné se přijet podívat na klubové setkání HRČS a popřípadě na místě vyřídit členství.
2. letní setkání - Třešť, v sále kulturního domu: 20. 8.
http://www.hrcs.cz/akce.htm

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#10 Příspěvek od EM88 »

Děkuji za nabídku radioelectrum, toho 20. zrovna bohužel nemůžu :( . Jinak je to členství vhodné i pro začátečníky? Jsem teprve na začátku a ještě v těch opravách atd. dosti plavu... Lampová rádia se mi líbí, bylo by fajn se naučit je opravovat a zachovat i do budoucna.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od radioelectrum »

Členství není podmíněno ani velikostí sbírky, ani znalostmi. začátečník který jezdí na klubová setkání má co by člen výhodu v tom že mu hodně kolegů poradí a něco občas i dostane darem. Momentálně mohu darovat Tesla 506A, se špatnou skříní. Byl by ale nutný osobní odběr v Praze.

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#12 Příspěvek od EM88 »

Arie je hezké rádio, škoda jen že to mám do Prahy daleko. Jedině kdyby náhodou někdo jel na radioamatéry do Holic a vzal ho s sebou. Podle toho co jsem viděl se dají i některé horší skříně ještě opravit, horší asi bude poničené šasi? (ty cívky apod.) Aktuálně mám rozdělaný vrak Tesly 614A, kde je jedna z cívek trochu rozmotaná. Předpokládám, že to po oživení šasi(pokud se to podaří) nebude správně /vůbec chytat ? Díky

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od radioelectrum »

nafotit a dát sem. třeba to bude cívka jednoho rozsahu a na dalších rádio bude hrát. V Holicích se dá občas také něco sehnat, ale lepší je zajet si na setkání HRČS kde je z čeho vybrat. pokud si začátečník který na to má místo koupí více kusů tak ho vyjde doprava i levněji než platit za každý kus zvlášť poštovné a navíc na takovém setkání získá mnoho cenných rad a kontakty na další "podobně postižené lidi".

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#14 Příspěvek od EM88 »

Tomu věřím, při ceně současného poštovného se taková koupě dost prodraží. Místo na pár kusů by teďka nebyl problém, ještě plánuju časem zabrat nějakou tu místnost :D Případně bych pár věcí prodal a hned by se několik kusů vešlo. S těmi kontakty to je pravda, tady v okolí ani nikoho, kdo by to dělal aktivně neznám. Bohužel se letos na ten sraz nedostanu jelikož musím být v dosahu... tak se snažím alespoň abych mohl jet do Holic. Přidal jsem dvě fotky té cívky http://em88.rajce.idnes.cz/Tesla_614A/

Uživatelský avatar
jardx
Příspěvky: 193
Registrován: 02 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od jardx »

Ta rozkousaná cívka vypadá na práci myšáků,vsadil bych se že tam toho bude více.Snad by tam šla použít cívka s Blaníku 605A,těch se vyrobilo více ks.Bohužel jsem se před časem jednoho vraku zbavil jinak bych vzal do Holic

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“