Zapojení motoru štěpkovače

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

Zapojení motoru štěpkovače

#1 Příspěvek od Freedy »

Zdravím
potřeboval bych poradit, mám doma starší štěpkovač Mac2500 a přestal se točit, po založení sběrného koše a uzavření po chvilce něco uvnitř cvakne, ale kontrolka se nerozsvítí a motor se nerozeběhne, nemáte prosím někdo schéma jak jsou tyhle štěpkovače uvnitř zapojené , jestli to nemá někde nějakou pojistku ? něž to začnu celé rozebírat, Počítám, že většina štěpkovačů co se u nás prodává bude podobně zapojených, aspoň co jsem koukal podle vzhledu, bohužel jsem žádné schéma na internetu nenašel. Děkuji.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

bývá tam bezpečnostní spínač (dekl kontakt) buď pod šroubem, nebo pod nějakou západkou, aby to nešlo zapnout bez krytu a pod.

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Freedy »

Kontakt je vespod když zandám koš, tak ho musím zajistit a sepnout nějaký spínač. Když to udělám tak se právě po chvíli ozve to cvaknutí, ale nic se dál neděje.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#4 Příspěvek od weed_smoker »

Jestli je za stykačem motoru tepelná spoušť,bude asi vypadlá.Sice sepne bezpečnostní relátko od těch spínačů,ale kontakt tý tepelný ochrany blokuje sepnutí stykače,bo je obvykle v sérii s výstupem toho bezpečnostního relátka,přes který se napájí cívka toho stykače.Mělo by teoreticky stačit otevřít bednu a ochranu tlačítkem nahodit.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“