Jak vyměnit klávesnici Esprit 626?

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

Jak vyměnit klávesnici Esprit 626?

#1 Příspěvek od GeorgeBr »

Prosím o radu. Jsem laik.
Mám ústřednu Esprit 728 a tři klávesnice Esprit 626.
U jedné klávesnice, kterou jsem nejvíce používal mi nefunguje klávesa BYP. Jinak dvě klávesnice jsou funkční, stejně tak ústředna.

Chci se dostat pod víko klávesnice, prostříknout čističem WD 40, jestli to pomůže, případně přehodit klávesnice, nebo koupit bazarovou (klávesnice Esprit 626 se již nevyrábí).
Můžete mi prosím poradit, jak demontovat víko, případně postup výměny klávesnice.
Děkuji Jirka

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

Klávesnice neprohazuj, přehoď jen "gumák".

A hlavně žádnou WD40 !
:)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Predpokladam, ze su tam gumove tlacidla s vodivou gumou ako na niektorych dialkovych ovladacoch. Ak je vodiva guma zodrata, tak sa predava sa na to opravna sada - povodna sa odreze a nova nalepi silikonovym lepidlom.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »


Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#5 Příspěvek od GeorgeBr »

děkuji všem za rady.
Ještě mám dotaz, co musím udělat, než budu demontovat klávesnici, aby nezačala houkat siréna.
Stačí jen vypnout zóny (byp=kód=namačkat tlačítka 1-10=enter=kód) nebo musím jít do ústředny a odpojit záložní baterii?

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#6 Příspěvek od GeorgeBr »

podařilo se mi sehnat starší klávesnici 626, budu ji mít v úterý, příští týden, tak počítám, že ve středu se pustím do výměny. Pro jistotu odpojím jistič a záložní zdroj, aby siréna nehoukala...

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#7 Příspěvek od GeorgeBr »

Počítám s nejhorší variantou, že siréna houkat cca 3 minuty.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#8 Příspěvek od Cowley »

Znam sireny i bez tzv.autostopu. Takze bych na to moc nespolehal. :)
Jine sireny maji 6minut, CQR i 20minut. Zkratka podle typu...

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#9 Příspěvek od Simil »

Netreba žiadny Bypas ani nič vypínať.Kľudne odpoj na klávesnici napájanie a komunikácné dráty,pozor na skrat,pre istotu si ich každý po odpojení zaizoluj,vymeň elektroniku a postupne pripoj ako prvé napájacie a potom komunikačné dráty.Opäť daj pozor,aby si niečo neskratoval.Pokiaľ len odpojíš klávesnicu,ale riadiacu dosku ústredňe necháš pripojenú,tak ústredňa poplach nespustí. a siréna je riadená doskou ústredne a nie z klávesnice.Bežne to robím takto.Nezabudni si na novej doske nasvičovať jumpre tak ako na starej,ktorú demontuješ,kvôli klávesnicovej slučke/ ak je použitá/.

Uživatelský avatar
Caban
Příspěvky: 25
Registrován: 04 úno 2013, 01:00
Bydliště: Slovakia

#10 Příspěvek od Caban »

Simil to popísal úplne presne. Klávesnica 626 nemá žiadny tamper (aspoň som doteraz takú nevidel). Poplach teda nemá čo spustiť.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#11 Příspěvek od Cowley »

Vyhrabal jsem ze sveho "muzea" ustrednu Esprit 728+ s klavesnici 626. Klavesnice nema tamper, Simil mel pravdu. Ale pokud ta stara funguje, stejne by stalo za pokus prehodit jenom "gumovou" klavesnici a zkusit v cem vezi ta chyba tlacitka BYP.

EDIT: Jeste jsem "vylovil" starsi ustrednu Esprit 727 s klavesnici Esprit KEY600 z roku 1994. :)

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#12 Příspěvek od GeorgeBr »

Tak Vám chlapi všem moc děkuji za rady a Váš čas.
Podařilo se!
Včera jsem si vyzvedl starší klávesnici a dnes, jak jste mně radili, zahájil výměnu.
Vypnul jsem zóny a demontoval vrch klávesnice. Vyměnil jsem jen gumák a ejhle tlačítko "BYP" začalo fungovat.
Takže jsem nemusel měnit celou klávesnici, ale jen "gumák".
Při pohledu na starý gumák jsem nic nezjistil, že by bylo špatně...nebyl vydřený, nevím v čem byl zakopaný pes...
Ale důležité pro mne je, že klávesnice již funguje, jak má.
Ještě jednou moc děkuji.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#13 Příspěvek od Cowley »

No tak prima... :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Da sa to zmerat ohmmetrom - nepouzivane klavesy maju maly odpor, casto pouzivane velky. Ked odpor prekroci nejaku hranicu, tak to prestane fungovat.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“