BM545 Mikrovoltmetr a pikoampérmetr

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

BM545 Mikrovoltmetr a pikoampérmetr

#1 Příspěvek od jef111 »

Získal jsem nedávno tento přístroj. Funkční, ale mám problém pravděpodobně s A/D převodníkem. Je velice nelineární těsně nad nulou, tedy na každém rozsahu nejnižší digit (zprava) nezobrazí většinou nic mezi 0 a 8. To znamená, že pokud nastavím kalibraci na nulu třeba na rozsahu 1V, displej ukazuje 0 .0 0 0. Pokud připojím napětí o velikosti třeba 2mV, displej ukáže 0 .0 0 8, což odpovídá 8mV a ne 2mV. Je pravda, že na posledním místě je přesnost měření hrozná a je to jen informativní údaj, ta nelinearita se mi ale vůbec nelíbí. Projevuje se stejně i při nastavení kalibrace, tedy při plynulém otáčení knoflíku od mínusových hodnot se údaj po jednom digitu postupně blíží k nule, po překročení nuly poslední místo skočí rovnou na 7 nebo 8 a pak plynule stoupá dál. Pokud se rozsah zkalibruje přesně na nulu, někdy problikává na posledním místě 0 a třeba ta 7 nebo 8.
Potřeboval bych nějakou dokumentaci nebo aspoň schéma abych mohl rozhodnout co s tím dál. Kdyby někdo měl tak bych mu byl zavázán :)
Díky
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: BM545 Mikrovoltmetr a pikoampérmetr

#2 Příspěvek od jef111 »

Dnes jsem vyměnil všechny elyty a kapkové tantaly ale bohužel bezvýsledně .
Ale učinil jsem nový poznatek:
Na zadním panelu je výstup z předzesilovače se jmenovitým výstupním napětím 1V (max do 1,999V), nejspíš je to vyvedeno těsně před A/D převodníkem. Tam se při plynulém otáčení knoflíku nulování napětí mění plynule při přechodu přes nulu, tedy napěťový skok tam není. To mě utvrzuje v té doměnce o chybě v A/D převodníku.
Neměl by prosím někdo nějaký tip na co se zaměřit?
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Sejny »

tenhle přístroj je mrška.... doporučuju vyrobit si malinký napěťový dělič a pracovat v nejnižších rozsazích jo a taky na uV rozhodně nelze měřit v jednotkách uV, měření by bylo zatíženo obrovskou chybou. Jo holt Keythley to není :lol:

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jef111 »

Jo tak ta chyba v jednotkách uV bude dost vysoká, i drift je tam vidět dost výrazný. To ale celkem neřeším. Ona ta nelinearita se projevuje úplně na všech rozsazích takže v tom vstupním zesilovači kde se přepíná rozsah atd chyba nebude, ten podle měření na tom zadním výstupu funguje perfektně.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
ALF63
Příspěvky: 10
Registrován: 05 srp 2006, 02:00

#5 Příspěvek od ALF63 »

Vzadu jsou čtyři tlačítka. Jsou některá zamáčklá?

Uživatelský avatar
ALF63
Příspěvky: 10
Registrován: 05 srp 2006, 02:00

#6 Příspěvek od ALF63 »

Vzadu jsou čtyři tlačítka. Jsou některá zamáčklá?

Uživatelský avatar
ALF63
Příspěvky: 10
Registrován: 05 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od ALF63 »

Vzadu jsou čtyři tlačítka. Jsou některá zamáčklá?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od stepa »

to ALF63:

Kdyz ti to pise DEBUG MODE,tak se prispevek odeslal ksakru!!! :D

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jef111 »

ALF63 píše:Vzadu jsou čtyři tlačítka. Jsou některá zamáčklá?
Ano, spodní je zmáčklé, protože pokud není, je zastaveno měření. Některým prostředním jde spustit jeden cyklus měření a hormí mi není jasné. Při jeho zmáčknutí je taky spuštěno měření ale zbytek nevím. Právě proto bych rád nějaký ten manuál.
Každopádně jsem s nimi zkoušel manipulovat ale žádné změny v nelinearitě měření jsem si nevšiml.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

zdenekxx

#10 Příspěvek od zdenekxx »

Pøístroj mám také a nìjaký skok kolem nuly se mì neprojevuje...

chceš schéma?

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jef111 »

zdenekxx píše:Přístroj mám také a nějaký skok kolem nuly se mě neprojevuje...

chceš schéma?
Za schéma bych byl opravdu vděčný :D
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
istrasil
Příspěvky: 71
Registrován: 30 črc 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od istrasil »

zdenekxx píše:chceš schéma?
Jestli můžeš, tak to prosím vystav na upload, díky.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jef111 »

Tak část dokumentace už mám, až budu mít všechno tak to hodím na upload. Zatím házím na upload jen blokové schéma.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jef111 »

Jo tak to je skutečně skvělý! Na upload se mi nejde přihlásit!
OMG
Tak to dávám aspoň sem:
http://www.picoodle.com/view.php?sr...e2m_64663cc.jpg
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

bbf

#15 Příspěvek od bbf »

My bysme prosili funkcni odkaz:(

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“