KKL cable zkušenost

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

KKL cable zkušenost

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Zdravím přispívající . Svítící kontrolka airbagu mne donutila přehodnotit přístup k diagnostice , když jsem vyměnil cvičně airbagy a stejně nezhasla . No za cenu diagnostiky a vymazání chyb se dá pořídit i jiné vybavení . Koupil jsem NB za tiskara , XP a 2hod baterka . Koupil jsem cable http://www.ebay.com/itm/351567535286 s CDem . Kolega elektrikář mi nainstaloval VAG od jednoho dobrého člena zde , který mi zaslal 409ku v cz . No on říkal , že doma kabel má , tak jsem chtěl aby mi ho nechal . On se nevyjadřoval a tak jsem koupil . No a na zkoušku jsme měli tedy 2 kabely a 2 CD . Tak nejprve nainstaloval staré (kolegy)Cd a kabel . Nenašlo to kabel . Tak moje CD , kabel našlo a nainstalovalo . Zkusili jsme nový kabel , našlo , škobrtalo s instalací , no mysleli jsme si poho . Tak k autům . On má fabku , tak jsme zkusili nový kabel . Nešel zaboha dostat do zásuvky . Pohled na konektor . Nový kabel tloušťka nožů cca 1,2mm , starý cca 0,6mm . No narval se , ale stejně nešel . Přihlásil se na port , ale hned to nahlásilo , že port je obsazen . Dali jsme na další , to samé . Starý kabel , no problému , přihlášení , stažení . Přechod k feldě , přihlášení poho , chyby , výmaz a zase nic . Teprve zde jsem zjistil , že mám boční airbagy a tam je vořech . Mladej mi musel vzadu nohou ušlápnout kabel k němu .
No a trochu ponaučení . Rozdělal jsem cable . Starý má konektor se slabšími noži , co jde dobře zasunout , pozná se i podle okénka na výstupku a černých šroubech . Starý kabel zase nešel se starými ovladači . Součástkově-polovodiči vypadá osazení stejné , může být jiný SW . A nejlepší na konec . Z mého odkazu na vás kouká staré provedení , ale zašle vám nové .....Jo a ten nový je světle modrý , starý tmavě modrý . Až budu mít trochu čas , upnu obsahy CD někam , dám vědět .
Přílohy
KKL1.png
(269.15 KiB) Staženo 72 x
IMG_1068-001.JPG
(112.32 KiB) Staženo 93 x
IMG_1068.JPG
(137.93 KiB) Staženo 95 x
IMG_1067.JPG
(111.53 KiB) Staženo 84 x
IMG_1066.JPG
(91.32 KiB) Staženo 83 x

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#2 Příspěvek od PCmaniac99 »

Chvilku mi dalo než jsem to rozluštil. Tyhle obyč KKL mají v sobě USB - COM převodník a v XP se občas přihlásí jako např. COM 19 což VAG nezná. VAG umí COM 1 - 4, tak že musíš ve správci zařízení ručně přenastavit com port.
S činskejma hex-can je to ještě složitější. Není nad zakoupený originál.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Zase nesmysly . Snad neumíte číst . Smaž to . Vždyť to tam píšu !!!!!!!!!! Přepíšeš , obsadí ho a nekomunikuje !!!!!!!!! Obsadíš další a to samý . Za 20 vteřin máš ty čtyři obsazený a jdeš do řiti . To je stejně věc . Uděláš reálný průzkum bojem a i ti , kteří to nezažili , tak budou tvrdit , že to je jinak . Jak s žitím za bolševika , když mne cucáci učí , jak jsem žil . :roll: :roll:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

PCmaniac99 nenapsal nic špatného, jeho informace je užitečná stejně jako zkušenosti od BOBOBO. :wink:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Analýza : popis funkčnosti-nefukčnosti zpochybňuji , asi neumí pracovat s vnějšími zařízeními .
Kupte si originál .
Neumím ze zprávy nic jiného vyčíst .

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#6 Příspěvek od arambula »

Mám ten světlý a funguje mi bez problémů...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

OK , to jsem rád , to beru . Jak tlusté nože ? S okénkem ? Nejlépe foto . A odkaz prodejce , máš v mailech .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Takže přepis se nekoná .
Staré CD se sice načte , ale po zkopírování napíše chyba .
Nové CD se tváří , že je prázdné .....

Uživatelský avatar
drakon
Příspěvky: 57
Registrován: 18 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od drakon »

Podobný problém měl známý,při kontrole kabelů jsme zjistili že tři nože jsou zatlačeny dovnitř zástrčky asi čtyři mm.Ta základna zástrčky nebyla z toho pevného plastu, ale bylo to nějaké modré plexisklo.Na zástrčce wifi to bylo to samé, kontakt neměl jeden nůž.Ještě prostříkl zásuvku kontaktolem a spokojenost. drakon.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Takže praxe . Lze se dostat k výpisům chyb všech jednotek , lze je vypsat , lze je smazat . Ale to je vše !!!! Je to stejně legrace , co vše je nalháno v kilometrech zúčastněných for . Takže prostě za málo peněz , málo muziky .
Přílohy
vag5.JPG
(48.95 KiB) Staženo 129 x
vag4.JPG
(58.49 KiB) Staženo 87 x
VAG3.JPG
(55.45 KiB) Staženo 121 x
vag2.JPG
(54.67 KiB) Staženo 75 x
vag1.JPG
(55.07 KiB) Staženo 102 x

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#11 Příspěvek od PeteBurns »

Nie je sa comu cudovat, ze niekto ospevuje byvaly rezim, kde bol kazdy zvyknuty vsetko nakradnut zadarmo ;) Dokonca, co je este lepsie, dodnes by sme diagnostiku vobec nepotrebovali :lol: Chcel by som vsak vidiet komousa, co stravi mesiace vyvijanim programu a bude to robit pre vsetkych zadarmo ;) Ale ked uz sme pri tom, netreba extra vysoke IQ na to, aby si clovek vedel stiahnut plne funkcnu verziu bezplatne ;)

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#12 Příspěvek od belkvl »

Proc si nevzal verzi HEX CAN? Proc si bral KKL?

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#13 Příspěvek od PeteBurns »

KKL uplne staci, na tieto auta su tam dostupne komplet vsetky funkcie, ktore podporuju RJ ;)

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od kewin »

osobně na felicie 2000 použivám tuto plus výše zminěny vag na chyby je to OK jen se my zatim nepovedlo přidat do immojednotky jeden chip v kliči z jine neexistujici felicie...... :? jinak my šlape ...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Kristova noho , však to píšu , vovovo tom to je . Takže ti šlape jako všem , kteří tento neoriginál používají . Ukázka toho nepovedení je poslední snímek . Boha . Ale ještě musíš mít pin . Jestli to nevíš , tak se ještě douč . Já piny na své feldy znám , ale stejně je mi k ničemu . Za pitomé načtení klíčů chce zde maník tři kila . To nedám , to radši jeden čip přimotám k IMMU . Jsou všichni domluvený , za klíč-klon taky tři kila ....

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“