Sáčky pro součástky.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#16 Příspěvek od Yarda1 »

Když už má někdo 3D tiskárnu a chce si nějaký zásobník vytisknout, napadá mne místo (to je od Celerona z předchozí stránky, abych se nechlubil cizím peřím)
Obrázek
vytisknout kruhový (nakreslil jsem tři patra, patro ze kterého by se zrovna potřebovalo něco vytáhnout by se natočilo příslušnou částí do mezery, uprostřed by byla trubka kolem které by se ty segmenty točily)

O něco podobného se pokoušel podnik co jsem tam měl potěšení pracovat, IMHO k návrhu přistupoval amatérsky, tak s tím díru do světa neudělal (mělo to mít motorový pohon a ovládat to měl počítač), ale myšlenka to nebyla špatná.
Přílohy
zasobnik.JPG
(25.59 KiB) Staženo 7 x
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 26 srp 2016, 07:47, celkem upraveno 3 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už na první pohled je to zbytečně vysoký a taky se to musí vlézt na stůl, když těch součástek potřebuješ třeba 60 druhů/typů. Po použití to musí jít bez problémů někam uklidit, ale tak, aby to bylo po ruce.

HLAVNĚ PROSÍM NE KRUHOVÝ! To už věděl jistý vynálezce s deštníky: https://www.youtube.com/watch?v=9nr0acjhL-g

Zlatej MARS...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kachle
Příspěvky: 276
Registrován: 23 lis 2015, 01:00

#18 Příspěvek od kachle »

Já používám na SMD součástky toto.
http://www.hadex.cz/o328-krabicka-na-so ... ych-sekci/

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Yarda1 píše:Když už má někdo 3D tiskárnu a chce si nějaký zásobník vytisknout, napadá mne místo
Obrázek
Co se tady chlubíš mým výtvorem? :) Dával jsem na to odkaz o pár příspěvků výše. No pár lidí si to už stáhlo. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

ZdenekHQ píše:Už na první pohled je to zbytečně vysoký a taky se to musí vlézt na stůl, když těch součástek potřebuješ třeba 60 druhů/typů. Po použití to musí jít bez problémů někam uklidit, ale tak, aby to bylo po ruce.

HLAVNĚ PROSÍM NE KRUHOVÝ! To už věděl jistý vynálezce s deštníky: https://www.youtube.com/watch?v=9nr0acjhL-g

Zlatej MARS...
A jak si myslíš, že to je veliký? 15x20x2cm. Každá přihrádka akorát na 100 odporů od hodnoty. A kolik to zabírá místa? Minimum, protože se to staví do komína. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

#21 Příspěvek od josek »

Ja používam na SMD toto

http://www.banggood.com/10PCS-15-Cells- ... 24655.html

Do jednej bunky dávam rezistory aj kondenzátory "rovnakej" hodnoty, napr. 10k / 10n. Sú dobre rozlíšiteľné, takže R a C sa nedajú pomýliť keď sú spolu

Na vývodové súčiastky používam skrinky Mars. Keď treba, príslušnú bunku jednoducho vysteliem alobalom, ktorého je vždy dosť poruke

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Ja taky zkousel ruzne sackove systemy apod, ale nakonec jsem stejne skoncil u tech cinskych krabicek co tu uz nekdo doporucoval. Jsou sice trochu drahsi, ale opravdu se to vyplati. Dobre je ze se da otevrit kazda krabicka zvlast. Krabicky se spolecnym vikem jsou levnejsi, ale kdyz se ti pri neopatrne manipulaci sesypou vsechny soucastky, coz se drive nebo pozdeji stane, stejne koupis ty cinske boxiky ☺

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#23 Příspěvek od konosuke »

na drobné el.součástky a spojovací materiál (šrouby, matice, nýty, podložky, segerky...) geologické plexi krabky za pakatel cenu, nebo z lékárny na tablety, mastičky, vitamíny apod.
http://obchod.geology.cz/cs/Geologicke- ... tml?page=1
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Celeron píše:A jak si myslíš, že to je veliký? 15x20x2cm.
V tom případě jsem slepej, nebo to je příliš umělecky "nafoceno". Délka udávaných hran neodpovídá výšce. To se samozřejmě celou dobu týká té modré hranaté krabice.

DODATEK: Kruháče (t.j. cokoliv kulatýho na stole, ne kruhový objezdy) prostě nemám rád.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od jura80 »

Mě osobně se podařilo za směšný peníz splašit nějaký ten MARS. Rezistory a pod. skladuju v regálcích z krabiček od zápalek.

Kdyby jsem náhodou potřeboval anistatické sáček, tak tužkou počmárám papír, zamažu si tím prst a tím prstem zevnitř upatlám ten plastové sáček. Ale jen teoretizuju, nezkoušel jsem to, jen mě to dneska tak napadlo.

Na firmičce, pokud je potřeba, tak si plastový sáček vystelu alobalem- ten pak případně využívám i k balení pro zákoše. A jinak používám kartónový organizátory.

Nedávno jsem viděl i nějaký šikovný organizátory v Lidlu...

Zdraví Jura.
Přílohy
IMG_0002.JPG
(248.23 KiB) Staženo 20 x
IMG_0001.JPG
(191.18 KiB) Staženo 25 x
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

ZdenekHQ píše:
Celeron píše:A jak si myslíš, že to je veliký? 15x20x2cm.
V tom případě jsem slepej, nebo to je příliš umělecky "nafoceno". Délka udávaných hran neodpovídá výšce.
To není fotka, tohle vyflusne Slicr pro 3D tiskárnu. Ten rastr pod krabkou odpovídá 10 mm čtvereček, ale osa Z je nějaká zkreslená tím izometrickým, dimetrickým, trimetrickým pohledem (vyber si správné, už jsem zapoměl, čím se to liší a určuje. :oops: )
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#27 Příspěvek od Radim »

Díky všem za příspěvky.
Já to asi rozdělím do malých průhledných sáčků, aby dovnitř bylo vidět, co tam je a popíšu.
A asi to uložím do mars skříńky, mám tam 50 malých šuplat, to by mohlo mimo velkých věcí stačit.
Na součástky citlivé na antistatickou elektřinu mám nějaké sáčky z nákupů v GM, nebo uvažuji, že je budu dávat do obyčejných papírových pytlíků, ty jsou antistatické jaksi přirozeně. Hodně drahé věci do alobalu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#28 Příspěvek od Celeron »

Ty pytlíky v Marzech jsem dávno zavrhl, většinou se časem v šufleti tak nějak rozbalí a při tahání šuflete se všeljak šprajcujou o lem plechu nad šufletem. Někdy se to zašprajcuje tak dokonale, že šufle nejde ani vytáhnout.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“