Jaké pájecí pero k Weller? (přesunuto)

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok2slc
Příspěvky: 29
Registrován: 03 zář 2016, 02:00

Jaké pájecí pero k Weller? (přesunuto)

#1 Příspěvek od ok2slc »

Zdravím vespolek,
vím, ze na téma vyberu mikropájek zde bylo napsáno docela dost, ale já bych měl trochu jinou otázku.

Když se zaměřím pouze na Weller, tak jakou ručku ze současné produkce by jste mi doporučili a proč. Chci to jako univerzál s dostatečným výkonem, abych jí mohl konečně zcela nahradit 75W trafopájku, kterou používám na cca 10% případů, kdy mi současná 35W mikropájka nestačí výkonem. Zatím mám favorita WPS 80. Vím, že mi pro to moje "domácí žvýkáni" bude určitě stačit systém výměnných hrotů bez vlastního topného tělesa a senzoru.

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od taz »

WPS80 je průmyslový standart, mučí to ve fabrikách a bez problémů, mám ji taky, nedám na ni dopustit
výkon to má dostatečný

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Ondra2 »

Nedám dopustit na WXMP, ale je trochu subtilnější. Trafopájku nahradí výkonem, ale po mechanické stránce je prostě méně odolná. Oproti těm "větším" perům hřeje opravdu na hrotu, ne 1cm za ním. Kdybych si měl vybrat pouze 1 pero a nic jiného, beru WXMP.

Uživatelský avatar
ok2slc
Příspěvky: 29
Registrován: 03 zář 2016, 02:00

#4 Příspěvek od ok2slc »

No, WXMP podle specifikace má pouze 40W, takže hodně pochybuji, že se s ním dá nahradit standardně výkonná 75W trafopájka. Je mi celkem jedno, kde to tu teplotu přesně měří, hlavní je, aby byla zajištěna dobrá tepelná vazba s hrotem a adekvátně to reagovalo na změnu teploty na hrotu. Absolutní hodnota teploty na hrotu je přeci zkalibrovatelná, ne? Díval jsem se, že teď mají nově v nabídce WTP90, ale to je podle mě pro domácí účely zbytečný level.

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#5 Příspěvek od Ondra2 »

Není nad zkušenost. WXMP je 55W a já nemluvil o tom, kde měří teplotu, ale kde topí. Pokud máš mezi tělískem a hrotem cenťák materiálu, tak to prostě nemůže dobře fungovat - hrot studený, těleso jede na max. Pak je celkem jedno, kolik to má wattů. Pokud můžeš, zkus si ho někde, práce je s ním parádní.

Uživatelský avatar
ok2slc
Příspěvky: 29
Registrován: 03 zář 2016, 02:00

#6 Příspěvek od ok2slc »

Já vycházím ze specifikaci uvedené zde: http://weller.de/en/Weller--Products--P ... Weller%22}

Ale na peru je uvedeno max. 55W, to jako mění napětí nebo řežou sínusovku?

Ale o tom to není, moje zkušenosti s noname pájkou právě mluví právě ve prospěch "těžších" hrotů s určitou vlastní tepelnou kapacitou, kdy je takový to hrot schopen okamžitě předat nahromaděné teplo a teprve potom vést další teplo od tělíska. V žádném případě zde nechci polemizovat nad osobními zkušenostmi, ale poslední mikropájka, které bylo docela jedno co tím pájím byla Weller s termostatem uvnitř hrotu, který slyšitelně cvakal, takže veškeré ovládání byl síťový vypínač pro transformátor, což mě trochu frustrovalo :). Je to už 20 let co jsem s ní dělal, takže si to pamatuji už jen matně. Ale jak říkáš, nejlepší je si to někde osobně vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#7 Příspěvek od Victronix »

Mám starší WSD80 a je to pořád paráda. Hlavně si pořiď hrot - minivlna.

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Stribrnak »

Victronix píše:Mám starší WSD80 a je to pořád paráda. Hlavně si pořiď hrot - minivlna.
Jak je Wellerovský označení hrotu "minivlna" ?

Diik

Stribrnak

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#9 Příspěvek od Victronix »

Stribrnak píše: Jak je Wellerovský označení hrotu "minivlna" ?
Už jsem to dlouho nekupoval, ale myslím, že:
- LT GW1 45°
a větší
- LT GW2 45°

GW - jako Gull wing

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“