wifi Router jako klient

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

wifi Router jako klient

#1 Příspěvek od txx »

Dobrý den,
jaký wifi Router s odnímatelnou anténou provozovaný jako klient by jste doporučily?
Co třeba:EDIMAX BR-6428nC, TP-LINK TL-WR843ND ?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Ono by to možná chtělo upřesnit použití...
Já jsem pro toto využití měl nějaký čas Ovislink... Za stováka z bazaru...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Když jsem si do světa vozil starého Della, který wifinu neměl, používal jsem jen o něco méně starý Strong WRT311 a počítač připojoval kabelem. Citlivost dobrá, kanály si proskenovat uměl, jedinou nevýhodou bylo, že nepodporoval IP v.6, ale tak moc mě to zase neomezovalo. A úplně stejně později posloužil i jeden TP-Link a řekl bych, že to půjde s kterýmkoli, který umí režim klient.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#4 Příspěvek od Kvicala_r »

Nějak mám obecně averzi k edimaxům - ta kvalita mě nikdy nenadchla. Zkušenosti s TP-linkem mám naopak pouze dobré.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PotPalo »

Mám odskúšané, že režim klient vedia routery ZYXEL NBG-419N a NBG-416N. Niektoré staršie Géčkové routery režim klient nevedeli, ako je to s novými zas neviem ja.

Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od txx »

ten TP-LINK TL-WR843ND prý má klient WISP
v režimu klient je přes jednu anténu příjímán signál od poskytovatele a zároveň je pomocí druhé antény vysílán lokální AP a nebo to je uplně jinak? :roll:
Neruší se navzájem ?
Jde ten lokální AP v režimu klient WISP vypnout?

Uživatelský avatar
Jirka1112
Příspěvky: 47
Registrován: 07 črc 2011, 02:00

#7 Příspěvek od Jirka1112 »

doporučuju koupit obyčejnej lacinej TP-Link a nahrát do něho DD-Wrt, nebo Open WRT. Pak to bude umět připojit se jako klient a zároveň vytvořit i další "virtuální" AP na který se pak můžeš připojit.
Není tomu tak že by to jednou anténou přijímalo a druhou vysílalo, jak si někteří lidé myslí, ale dělá to vlastně takové frekvenční skoky, tzn. to chvíli komunikuje na té jedné frekvenci jako Client, pak zase na té druhé jako AP s připojenejma Clientama v LANu.
Co se rychlosti připojení týče jsem zádné omezení datové propustnosti či nějaké výrazné zvýšení latence nepoznal.
Používal jsem to tak asi tři měsíce a za tu dobu se to seklo asi jen jednou a to bylo nejspíš tím, že se ten router začal přehřívat.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jjilek »

Já na více místech pro tyhle účely používám AirLive WLA-5000AP s nově nahraným FW 2.00c32. Našel bych i nějaký funkční navíc, ale bez adapteru (5V 2,5A) a bez anteny.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“