Kvalita obrazoviek Samsung?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

Kvalita obrazoviek Samsung?

#1 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:05, celkem upraveno 1 x.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

obrazovky samsung

#2 Příspěvek od Pesko »

Ja nemám s obrazovkami Samsung dobré skúsenosti .S prerušeným
žhavením som sa u Samsugu zatiaľ nestretol. Stretávam sa však s TV
Samsung s vyčerpanými obrazovkami, a to veľmi často.
Monitorové obrazovky Samsung sa mi vidí, že sú na tom trochu lepšie.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Obrazovky Samsung

#3 Příspěvek od kozoka »

Obrazovky Samsung v monitorech jsou na uplne jiné urovni. Tyto obrazovky skutečně vyrábí Samsung. Kdyby jste se pořádně podívali tak v Německu existuje jedna továrna MT Picture Tube. Je to ještě dnes druhá největší továrná obrazovek v Evropě. Hlavně Turecko je největší odběratel Hyundai (Vestel)

Obrazovku vyrobil MT Picture ale podepsaní jsou klidně Samsung, JVC, Panasonic a dokonce i Philips.

Tím chci říct že Samsung má společného akorát tak štítek TJ, vše.
Co se týká kvality tak s těmahle obrazovkama jsem neměl nikdy problém.
Nejhorší obrazovky jsou jednoznačně LG-Philips.
Co se tyká toho žhavení, není spíš problém v patici nebo na desce obarazovky?

Samsung je přední výrobce LCD panelů a v plazmě šlapou na paty Panasonicu. :lol:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jef111 »

S nežhavícím Samsungem jsem se ještě nesetkal. Měl jsem tu spoustu vyčerpaných nebo svodových ale toto ještě ne. V monitorech jsou pravda určitě lepší, ale stejně žádná sláva.
Měl jsem kdysi několik ruských se studeňáky na mřížkách i žhavení a myslím taky německou v jakémsi prastarém Grundigu, té nežhavila červená.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od gumickar »

Já si osobně myslím, že CRT začali pěkně odflakovat, hlavně od tý doby, co dělají úzká hrdla. Se zkratem na žhavení jsem se fak dlouho nesetkal. Samsung obrazovky jsou stejný jako každý jiný. LG-Philips jsou samo taky poruchový, hlavně nemanjí čistou bílou a dělají fleky, který se dají ovšem z 50% regulovat katodovým proudem. CRT už prostě výrobci odpískali. Teď se preferuje LCD a většina firem i PDP. Až nastoupí OLED, bude to zase jinak a než se oled překoná, tak už servis stejně nebude servis. Baví mě opravovat televize, ale poslední dobou jsem fakt smutnej z toho, že už se tomu zkoro nedá říkat opravování, najít a vyměnit desku v plasmě dokáže snad i moje máma.:D

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

Re: Kvalita obrazoviek Samsung?

#7 Příspěvek od cabernet »

kondik píše:Mam tu TV Hyundai s obrazovkou Samsung (Made in Germany) rok vyroby obrazovky je 2004, ma len jednu "drobnu" chybu obrazovky nezhavi, som z toho dost prekvapeny, nemal som zatial poskodenu obrazovku Samsung, vzdy to boli nejake ine znacky a povecsine zvody a nie prerusene zhavenie. To su vsetky obr. Samsung take zle, alebo to tu mam nejaku vynimku? Som z toho troska prekvapeny. Ake mate skusenosti s tymito obrazovkami?
Asi je to náhoda, nepovažoval by som ich za nekvalitné výrobky, hlavne keď je teraz doba LCD obrazoviek, kde podľa mňa patria ku svetovej špičke.

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#8 Příspěvek od MirekMH »

Přerušující žhavení u těchto obrazovek je klasika a hlavně pár měsíců po záruce.A že nesou společné znaky s jinými jmény výrobců,jen potvrzuje zrod v jendom hnízdě.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“