Myčka AEG FAVORIT 60760 - SUŠENÍ na konci programů

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
analytic
Příspěvky: 10
Registrován: 19 lis 2008, 01:00
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Myčka AEG FAVORIT 60760 - SUŠENÍ na konci programů

#1 Příspěvek od analytic »

Jen sem předám opravářskou zkušenost.

Myčka uvedeného typu normálně pracovala, voda se normálně ohřívala (ale na nižší teplotu). Hlavní problém - nádobí nebylo po skončení programu usušené, z myčka po otevření nešla pára.

1) Prověřeno relé v elektronice - mělo opálené kontakty ale ještě nebylo nepropustné (vyčištěno, vyleštěno). Tady patrně problém, nebyl.

2) Propájeny všechny spoje v elektronice. Dodavatel pájí asi NonPb pájkou, některé spoje byly matné, zvláště u relé a feritových filtrů rušení. Tady jsem čekal, že bude přechodový odpor. Zde bych typoval první možnost špatného ohřevu, přitom ale na topném tělese bylo napětí 225V, takže spíše ne. Tato prevence (propájení spojů) nikdy neuškodí

3. Na doporučení AEG z jejich poradny jsem vyčistil filtr ve spodní části skříně (normálně uživatelsky přístupný - byl dobře zahumusený jemným povlakem, vždy jsme ho jenom oplachovali a opticky to nebylo vidět). Tady zřejmě byl hlavní problém, protože omezeně propustný filtr bránil správnému průtoku vody a nedošlo ke správnému nahřátí.

Problém sušení by tedy vyřešen zde uvedenými operacemi. Tato myčka patrně nemá termostat (aspoň jsem ho nenašel a není ani v seznamu náhradních dílů výrobce), a teplota (resp. dopba ohřevu) je vypočítávána řídící jednotkou.

Takže tak. Toto platí pravděpodobně pro širší řadu myček FAVORIT.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Cisteni filtru je zaklad cisteho nadobi. A to ze jsi nenasel termostat neznamena ze jej mycka nema :) Dvoudratovy senzor nachazejici se nekde v potrubi pobliz topneho telesa :)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“