TP-link WA501G

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

TP-link WA501G

#1 Příspěvek od Celeron »

Potřebuju pro připojení regulace topení Clienta pro WiFi. Doma jsem vyhrabal WA501G, asi před 5 lety jsem ho používal jako AP-čko. Na protější straně je AP TP-link WR 741ND ver 4.23. Na rozjetí jsem za WA501G připojil noťas, nastavil režim Client a WPA/WPA2 a "heslo". No a ani ťuk.
Myslel jsem, že se WA501G odporoučel a tak jsem ho vrátil do režimu AP, vytvořil další bezdrátovku proti noťasu a chodil ve všech security módech.

WA 501G je strašnej křáp. Jako Client jsem ho rozchodil jen v Disable Security a WEP 64 a 128. 152 ani ťuk i když to má v setupu. Taky má mít dle setupu WPA/WPA2 Personal a WPA/WPA2 Enterprise ale v Clientu ani ťuk. (jako AP WPA/WPA2 personal jde). Asi chyba v FW ale pro WA501G ver 2.22 jsem žádnej FW na netu nenašel.
Slyšel jsem nějaký zvěsti, že u TP-linků s Clientem nějaký problémy bývaly.
Setkal jste se s tim někdo?
A propo, co dnes použít za HW Clienta? Ideálně by byl bobek na magnetu s anténou. Překvapilo mě, že to není až zas tak levný proti AP-čkům.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

Zkousel si i jine kanaly?

OT: ja zase vytahnul starej video WEB server pro analogovou kameru a uz jej nenastavim, protoze mi pres Explorer, Chrome nebo Firefox nechce projit Java, ve ktere je interni rozhrani napsany :(

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Cowley píše:Zkousel si i jine kanaly?
Jasně, kanály 3, 8, 10, 12. Klasika, všichni mají nastavenej kanál 1 nebo 6. :wink: Navíc si Client při konfiguraci projede pásmo a vypíše vše v dosahu i s úrovněma a požádá o prioritní kanál. Ale přeskok mám povolený. Vše ostatní je do 3 db, vybral jsem prázdnej nebo nejslabší obsazenej. Zkoušeno na 2 metry, na AP z protějšku mám dosah na interní anténu noťasu skoro 40 metrů a jednu zeď. V sigbálu to není, je tam nějakej problém se security u novějších metod kódování.
Dodržujte prosím čistotu tématu.
Děkuji.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Takovejch počítačovejch expertů tu bylo a nikdo nic.
Zato vlákna, kde se mlátí sláma, ty jedou. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

Pokud ti jede klient jenom bez šifrování, nebo s WEP 64/128, tak z něho WPA/2 těžko vymlátíš. V datábázi OpenWRT nebo DD-WRT TL-WA501G není, takže ani alternativní FW není k dispozici.
A jestli to je 2.22, tak předpokládám, že to je verze V2 (ne V1) a k ní je akorát firmware z prosince 2009, který nejspíš budeš uvnitř mít.
Máš TL-WR741ND, tak si kup lepší TP-Link (stejný chipset) a stávající si přepni do klienta, který si předem testni. A nebo je přehoď, když ten TL-WA501G jako AP funguje.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

TL-WA501G V2 ma len 2 MB flash, tam OpenWRT nevojde :(

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

To jsem nezkoumal proč, ale určitě máš pravdu. Jo, je tam Atheros AR2315, který je jinde s větší ROM bezproblémový. Možná by šla zkompilovat nějaká okleštěná verze, bez webové rozhraní + postradatelných balíčků, která by se vešla.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Standa99 píše:Pokud ti jede klient jenom bez šifrování, nebo s WEP 64/128, tak z něho WPA/2 těžko vymlátíš. .
Nojo ale proč v setupu WPA2 je jako Client v nabídce? Dál jsem předpokládal, že pokud chodí jako AP tak proč nejde jako klient?
Standa99 píše: Máš TL-WR741ND, tak si kup lepší TP-Link (stejný chipset) a stávající si přepni do klienta, který si předem testni. A nebo je přehoď, když ten TL-WA501G jako AP funguje.
Ta Tvoje rada je nerealizovatelná TL-WR741ND nejde v setupu přepnout na Client nebo Bridge a pod.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Standa99 »

Samozřejmě že to je chyba s tím WPA/2, ale holt s tím víc neuděláš, když to neopravili. Aha, ten TL-WR741ND umí v originálním FW jen WDS, ale s DD-WRT nebo OpenWRT by byl klient reálný (akorát to chce prověřit všechny revize).
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Standa99 píše:To jsem nezkoumal proè, ale urèitì máš pravdu. Jo, je tam Atheros AR2315, který je jinde s vìtší ROM bezproblémový. Možná by šla zkompilovat nìjaká okleštìná verze, bez webové rozhraní + postradatelných balíèkù, která by se vešla.
Alebo vymenit flash za 4MB (neviem, ci je tam SPI alebo paralelna). Ale ani tak nebude sranda tam OpenWRT rochodit - treba preflashovat bootloader a moze byt problem s nejakymi nastaveniami (LED, GPIO a pod.)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

[quote="rnbw"]Alebo vymenit flash za 4MB (neviem, ci je tam SPI alebo paralelna). quote]

A nebo to hodit po psovi a koupit si pořádnýho Clienta. :lol:
Obávám se, že se Standou99 mluvíte nějakou cizí řečí, který vůbec nerozumím, čeština a slovenština to rozhodně není, tu bych poznal. :mrgreen:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Standa99 »

Stručně je WDS klient+AP, ale klasického klienta do firmwaru nedali. DD-WRT je vlastně alternativní FW a ten kienta umí. Když dáš tady do vyhledávacího řádku TL-WR741ND, tak ti najde revize, které jsou podporované. OpenWRT jich podporuje více.
Ale nechal bych ho tak a poohlídnul se po jiném klientovi, jak píšeš. Šel bych samozřejmě cestou stejného (Atheros) chipsetu, takže opět TP-Link (snad ho nějaký umí).

Edit: Tak to vypadá na tenhle TP-Link TL-WR802N, tady je demo nastavení, stačí kliknout na "Working Mode". Možná by šel sehnat předchozí model TP-Link TL-WR702N.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
lucnikonik
Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2015, 01:00

#13 Příspěvek od lucnikonik »

Zkus napsat na cz podporu TP-Linku - podpora@tplinkpartner.cz, já měl hodně velké problémy s TL-WA850RE (repeater wifi), furt mi mrzlo propojení, ale v administraci se tvářil jako připojený - jsou hodně ochotný a rychlí.

501ku mám u známého, ale funguje jen jako APčko, jako wifi klient s repeaterem to odmítlo chodit.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

lucnikonik píše: 501ku mám u známého, ale funguje jen jako APčko, jako wifi klient s repeaterem to odmítlo chodit.
Aha, tak to bude vlastnost. Zkoušels Client bez security a WPA64 a 128? To mi chodilo. "Vyšší" security už ne.
Podporu zkusím, ani jsem netušil že ji tu máme.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Standa99 píše: tady je demo nastavení, stačí kliknout na "Working Mode".
Link mi hlásí 403 Forbidden.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“