Laserové optiky

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rolis7
Příspěvky: 448
Registrován: 31 led 2008, 01:00
Bydliště: Liptov

Laserové optiky

#1 Příspěvek od rolis7 »

Zdravím Vás. Prosím niekoho, kto sa vyzná o vysvetlenie, aké sú elektrické a mechanické rozdiely v laserových optikách rovnakého označenia, ale s rôznymi koncovými písmenami. Ako príklad uvediem optickú laserovú hlavu do DVD Samsung SOH DL3CH. K dispozícii je len SOH DL3C, SOH DL3D, SOH DL3E. Sú tieto mechaniky zameniteľné? Z obrázkov, ktoré sú k dispozícii sa nedajú určiť mechanické rozdiely. Hlavne ma zaujímajú tie rozdiely. Stretol som sa s týmto už veľakrát aj pri iných výrobkoch. Ďakujem .

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

niekedy je rozdiel v počte pinov na pripojovacom plochom kábli (24pin,30pin...atd.)
Raz som tak potreboval optiku do DK-Jamo - mali dve 24pin a 30pin a číslo bolo až na posledné dve písmenká to isté..

Uživatelský avatar
rolis7
Příspěvky: 448
Registrován: 31 led 2008, 01:00
Bydliště: Liptov

#3 Příspěvek od rolis7 »

Toto som si už aj ja všimol pri niektorých optikách. Ale stále mi absentuje informácia, aký je rozdiel medzi tými jednotlivými modifikáciami. Ako ďalľší príklad by som ešte uviedol optiky typovej rady KSS. Napr. KSS213 sa robí v modifikácii s koncovými písmenami B, C, D, E, F, Q, V. Okrem nejakých drobných mechan. odlišností, som na nič iné neprišiel :roll: . Možno zle hľadám :oops: .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Tak se na to mrkni u výrobce, tam to mívají popsané.
např. http://www.manufacturer.com/vcd-optical ... s-p2927195

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#5 Příspěvek od oravan »

to písmeno netuším tak isto som sa z tým stretol ale pri použiti nesprávneho písmena to nešlo len peri správnom použiti optiky

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “