Zlomenina vřetenní kosti-následky a rehabilitace

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Zlomenina vřetenní kosti-následky a rehabilitace

#1 Příspěvek od badoch »

Zdravím ,
chtěl jsem se zeptat, jestli nemá někdo praktickou zkušenost se zlomeninou horního konce radia (vřetenní kost u lokte).
Doba léčení, bolestivost, následky, za jak dlouho je možno normálně fungovat....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Radius ani cubitus jsem zlámaný neměl, ale obvyklá doba hojení při konzervativní metodě léčení (= sádrová dlaha, znehybnění loketního a zápěstního kloubu) je 5-6 neděl plus následný rozhejbávání. U obojího záleží na věku zraněnýho, mlaďáci samozřejmě srůstají i rehabilitujou rychlejším tempem. Mám zkušenosti s komplikovanou tříštivou frakturou tibie a fibuly v oblasti cca 10cm nad hlezenným kloubem, což dokupy srůstalo půl roku za vydatnýho přispění Kincherova hřebu plus následná rehabilitace na skoro předchozí stav trvající souhrnem další skoro 2 roky - z toho rok na neschopence a rok při zaměstnání (pohyblivost finálně obnovena z 95%, trvalá bolestivost závisející intenzitou na námaze okončetiny a na změnách počasí = jsou dny, kdy při vstávání z postele a prvním kroku dne lituju že nenosím plínky, protože doslova uchcávám bolestí...). A to mi v tý době bylo pětadvacet ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od badoch »

Mám dnes přesně týden sundanou sádru. Rehabilitace jsou na objednávku několika týdnů. Jde u to, že ruka bolí celkem dost, ale ani ne ta zlomina, jako, zápěstí prsty,rameno, žádná síla, píchání atd. By mne zajímalo jestli je fakt možné, že po necelém čtyřtýdenním znehybněním může celá ruka takhle "zakrnět" .Nevím co si můžu-nemůžu dovolit, za týden musím nastoupit do práce.


Neměl jsem nikdy nic takového, takže nevím nakolik je toto běžné. A roků už mám taky dost. Tak proto takový dotaz.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Sežeň si pokud možno rychle nějaké rehabilitace. Jinak můžeš mít do budoucna problém. A drobné cviky, které nepůjdou do bolesti, si naordinuj sám.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od badoch »

Na první rehabilitaci jdu zítra a to jsem měl ještě velké štěstí, cviky jsem si naordinoval sám, ale já jdu až do bolesti a to nevím jestli je dobře.
Na rehabilitaci mi budou dělat co?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Na rehabkách by se na tebe napřed měl podívat doktor, zjistit jak na tom jsi s pohyblivostí. Případně tě může klidně poslat na další rentgen, když se mu nebude něco pozdávat.
Poté ti naordinuje cvičení, k tomu třeba i další (elektroléčba, masáže, atd.). Více méně záleží na kvalitě doktora a možnostech konkrétního zdrav. zařízení.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od badoch »

Dík,

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Mezi rehabilitační metody patří i fyzioterapie = elektroléčba, magnetoterapie, vodoléčba (rozhejbávání pod proudem vody nebo masáže vodním paprskem PŘIMĚŘENÝM tlakem na okončetině ponořený do nádrže s vodou) a další podobný frajkumšty. Občas když zabrousím na místní rehabilitační centra, tak mám pocit, že používají počínaje zaříkáváním a konče ozařováním měsíčním světlem snad ouplně všecko s výjimkou přikládání půlek roztrženejch živejch kuřat a celejch očních bulev šilhavejch psů ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od breta1 »

"Za týden musím nastoupit do práce"

Špatně.
Nic nemusíš, pokud máš práci, u které by bylo riziko nějakého poškození, námahy či zbytečné bolesti, jen pěkně zůstaň doma. A na té rehabilitaci to řekni, že se necítíš.
Nějaký týden sem tam neřeš.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od stefan31 »

Priprav si mas￾ z koreòa kostihoja - recepty sú na nete, alebo Ti zašlem, mám s òou ve¾mi dobré skúsenosti po aplikovaní po zlomeninách aj lokálnych bolestiach kåbov, len denné masírovanie zlomenej ruky .... ten kvietok nedostal svoj názov nadarmo....zlomenina potrebuje ve¾a trpezlivosti pri ošetrovaní, s cvikmi si nechaj poradi￾ od rehabilitaèného lekára a personálu....

Stefan31

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od badoch »

No do práce se moc necítím, ale musím, už teď mám problémy, to je ten kapitalismus.
Ten kostival je dobrý typ, určitě vyzkouším.
Jde mi o to jen co nejdříve začít normálně fungovat a nabrat zpět sílu a hybnost. Bych nikdy neřekl,že zlomenina je taková věda.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od stefan31 »

Aj tu je jeden z receptov....http://www.ozveronica.sk/files/kostihoj.pdf
použil som domácu bravèovú mas￾, varenie koreòa do doby odparenia vody, ten zbytok ako na obrázkoch. A nech nikto po Tebe nechce, aby si mal ruku plne funkènú po týždni-dvoch...tak hodne zdaru.

Stefan31

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od badoch »

Děkuji, já to zatím asi koupím v lékarně

https://www.drmax.cz/kostivalova-mast-100ml-dr-popov

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

badoch píše:No do práce se moc necítím, ale musím, už teď mám problémy, to je ten kapitalismus.
Musí se akorát umřít!!! Já jsem si před 10 lety taky říkal, že musím udělat to a ono co jsem slíbil, nebyl čas dojít k doktorovi a málem jsem skončil na Krchově a následky do konce života. Tvoje rozesraný zdraví ti žádnej kapitalista nezaplatí a zpátky nevrátí. Tuhle zkušenost si musí každej prožít a přehodnotit sám.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od badoch »

Já to beru a souhlasím, uvidíme co a jak se dozvím na rehabilitaci.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“