NOZ a právo na "zapomenutí" uživatele (odděleno)

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jeejda_teda_puvodne
Příspěvky: 142
Registrován: 08 dub 2012, 02:00

NOZ a právo na "zapomenutí" uživatele (odděleno)

#1 Příspěvek od Jeejda_teda_puvodne »

Před necelým týdnem jsem žádal superadmina, aby smazal všechny mé příspěvky a zrušil můj login, protože se vyskytují lidé, co mají pocit, že tu jen exhibuji a lidem nepomáhám (a ještě nějaké další pocity, co se mé osoby týče) a mě už prostě "přetekl pohár". Jelikož to admin nemohl provést hned a potřeboval na překonání potíží s tím spojených nějaký čas, domluvili jsme se na pozdější termín této akce. Mezitím jsem včera provedl editaci všech mých příspěvků ručně (protože smazat celé nejdou, jen ty, co jsou ve vlákně poslední). Zálohované je nikde nemám a ani si nepamatuji co tu přesně bylo, takže ti mohu pomoci jedině tak, že tě nasměruju na superadmina (ZdenekHQ) - pošli mu SZ s žádostí o zaslání původních příspěvků z tohoto vlákna z jeho zálohy soukromou cestou (jistě zálohu má).

Já i nadále již nesouhlasím s uveřejňováním mých příspěvků, a tedy ani s obnovením ze zálohy pro veřejnost (uděluji vyjímku pro tento jediný můj příspěvek). Je mi trochu líto že to tak dopadlo a že blbost druhých odnášejí hlavně ti, kteří mozek mají, ale mám jenom jedny nervy a už mi to stačilo.
Naposledy upravil(a) Jeejda_teda_puvodne dne 26 říj 2016, 19:13, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Jeejda_teda_puvodne
Příspěvky: 142
Registrován: 08 dub 2012, 02:00

#2 Příspěvek od Jeejda_teda_puvodne »

No je to spíš tak, že už jsem na výběr moc neměl. Přestože jsem "člověk z hor" a "lidem polí" tu tak mohly mé přímočaré příspěvky občas přijít trochu neslušné, skutečnost je taková, že i já k tomu, abych mohl rozumně fungovat, potřebuji jistou dávku synergie. Nečekal jsem že má přítomnost zde (zrovna tady, kde jsou většinově inteligentní lidé) bude zdrojem nějakých potíží a záminka k osočování, ale stalo se. Jelikož zároveň řeším nějaké zdravotní potíže, které souvisí s tou synergií (chronická únava, spánkové poruchy apod), tak si další působení zde za těchto podmínek nemůžu (alespoň zatím) dovolit.

Uživatelský avatar
Jeejda_teda_puvodne
Příspěvky: 142
Registrován: 08 dub 2012, 02:00

#3 Příspěvek od Jeejda_teda_puvodne »

Uvidíme jak to půjde a co přinese čas, zatím si netroufám na nějaké odhady nebo sliby. Přeji tu všem štěstí, úspěchy, vzájemnou pohodu, pochopení a shovívavost, a kdyby se někdy snad trochu nedařilo tak i něco klidu a pevných nervů. Ahoj...

Uživatelský avatar
nvenca
Příspěvky: 117
Registrován: 28 úno 2012, 01:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od nvenca »

Je mi to líto, doufám že se z toho dostaneš.
Já jsem tedy žádný takový pocit (myslím nějaké exhibování apod.) z tvých příspěvků neměl, ale chápu že vystoupení některých lidí v diskuzích dokáže člověka, který se snaží opravdu pomoci radou, silně znechutit. Před delší dobou se mi stalo něco podobného, když jsem si dovolil na jednom fóru kolem fotografování doporučit lidem, kteří forum zahlcovali naprosto primitivními dotazy, osvědčenou literaturu aby si pochopením že fotografický proces je vlastně kresba světlem ujasnili jak je to s časem a clonou. Strhla se lavina útoků na mne a často s názory "já na to mám abych si pořídil drahý aparát a nemusel něco studovat jako nějaký chudák" apod. No a to už byla jedna z posledních kapek pro správce toho webu a zavřel to.

Je to škoda jak už tu bylo řečeno, ale i tak děkuji jak za snahu poradit tak i za svolení pro admina.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Tady u nás taky máme kopce vyšší než Ffynnon Garw.
Jeejda píše:jsem "člověk z hor" a "lidem polí" tu tak mohly mé přímočaré příspěvky občas přijít trochu neslušné
Tohle docela věrně vystihuje i mě.

Mimochodem, hromadná likvidace příspěvků není něco, z čeho bych měl radost.

Uživatelský avatar
nvenca
Příspěvky: 117
Registrován: 28 úno 2012, 01:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od nvenca »

Tak po komunikaci s adminem jsem se dozvěděl pouze jak je to s možností získat nějaký starší příspěvek ze zálohy:
"Záloha se dělá každých 24hodin, všechno starší už neexistuje."

Uvádím to jen jako informaci pro ostatní, aby se jim nestalo to co mně - zkrátka moje blbost že jsem si ty příspěvky nevytiskl do pdf abych je měl pro případ pozdější potřeby.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pokud se tahle praktika stane běžnou realitou (bohužel podporovanou díky NOZ, můžete poslat děkovné maily směr Pospíšil a spol.), tak stejně nebude co zálohovat, protože to fórum buď předám někomu jinému, nebo fórum prostě zamknu a vybrané příspěvky pošlu Alovkovi či na charitu. Protože i superadmin má jen jedny nervy a poslední roky je to vážně dřina.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Toto som pred rokmi riesil ako moderator na inom fore. Jedine riesenie je uplne zakazat editaciu prispevkov po nejakej dobe (tyzden?). Ludia, co do fora prispievaju, si musia uvedomit, ze co raz verejne napisali, to tam zostane a nie je to ich majetok (v pripade, ze to nie je z pravidiel dost jasne, tak to zvyraznit).

Uživatelský avatar
Jeejda_teda_puvodne
Příspěvky: 142
Registrován: 08 dub 2012, 02:00

#9 Příspěvek od Jeejda_teda_puvodne »

Tak to se pleteš, česká implementace autorského zákona říká něco jiného, a vůbec u díla (což jsou mj. i ty příspěvky) nerozlišuje, jestli a jakou formou to bylo zveřejněno. Autor zůstává autorem vždy (dokonce někdy i proti své vůli) i se všemi možnostmi, které ten zákon upravuje (a to ještě ani nemluvím o NOZ, který admin zmínil, protože ví). Souhlas s dalším/pokračujícím zveřejňováním lze kdykoliv bez problému autorem jednostranně odebrat (nezávisle na platformě a jejích možnostech).

Ale opravdu nemám náladu se tu hádat v diskusích o zákonech, a ani admin ne, taky to nemá jednoduchý. Najít a přečíst si ten zákon můžeš sám.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Admin ví, a proto je docela otrávený, protože žádnou (ne)právní dohodou nelze obejít platný zákon. Pustit NOZ do světa s tím, že "se s tím soudy nějak vypořádají a pak se uvidí" je akce hodná tehdejších politků. A bylo by vhodné jim za to nějak "poděkovat", stačí poslat mail - je to jediný možný způsob, jak to změnit.

BTW, co na to suše řekl můj právník : "V zákonech je spousta nesmyslů."
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

Ten zákon je ale strašná hovadina. :evil: A toto řešení problému snad to nejhorší, co jsem tu za ty roky zatím viděl. Nic z internetu nejde zcela a beze stop smazat. Vždycky to někde zbude, viz třeba wayback machine.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#12 Příspěvek od Cowley »

Jeejda: To mazání starých příspěvků Ti muselo dát hroznou práci... 8O

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#13 Příspěvek od Soemtron »

ZdenekHQ píše:Pokud se tahle praktika stane běžnou realitou ... nebude co zálohovat... .
Přesně tak. Dělám také správce jistého fóra kde začali mizet příspěvky ve velkém. Dvě dámy se prostě pohádaly a začaly svoje příspěvky mazat několik měsíců zpět. Jde o to, že díky tomu příspěvky ztratily návaznost na sebe a souvislosti. Dostaly několika měsíční BAN a byl klid, zákon - nezákon.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
Jeejda_teda_puvodne
Příspěvky: 142
Registrován: 08 dub 2012, 02:00

#14 Příspěvek od Jeejda_teda_puvodne »

Pánové, jestlipak vás aspoň na chvíli napadlo, že tu z většiny předvádíte přesně to samé, proč k tomu mazání došlo (tedy na pár světlých vyjímek, které mě potěšily)?

Zkuste někdy aspoň občas brát život jaký je a neposuzovat a neškatulkovat lidi kolem sebe, nezpochybňovat jejich rozhodnutí, nedehonestovat lidi za právo se vůbec nějak rozhodnout, neprosazovat za každou cenu jen svoji vůli a svoje představy a zkusit se vcítit do potřeb a představ lidí okolo sebe... uleví se v důsledku i vám samotným, a možná objevíte i něco, co vám předtím unikalo. Buddhisté mají jednu takovou poučku - praví, že vše co se děje se děje správně, protože kdyby to nebylo správně, tak by se to prostě a jednoduše nedělo. Je v tom kus moudrosti a pravdy.

Soemtron: Neboj, žádal jsem admina i o zrušení účtu / loginu.

Mějte se, jdu. Přeju štěstí a pohodu všem.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od mtajovsky »

Když tohle vlákno čtu, jsem velmi překvapen. Netušil jsem, že "pod hladinou" jsou taková pnutí, tohle fórum jsem považoval a stále považuji za pohodové. Ale tu pohodu je třeba pěstovat, starat se jako o vzácnou rostlinu. Když sem někdo něco napíše je třeba mít na paměti, že to může číst doslova celý svět. A tak stále platí, dvakrát měř a jednou řež. Pak není třeba mazat své příspěvky. Sám jsem to udělal asi dvakrát, třikrát. Pro věcnou nesprávnost - a nejsem na to nijak pyšný.

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“