OLYMPUS C740UZ

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jarouš

OLYMPUS C740UZ

#1 Příspěvek od Jarouš »

Po zapnutí pøístroje nereaguje páèka zoomu vùbec,nebo zoom jede trhanì.Když fouknu do mezer kolem spouštì,zoom se rozjede plynule.Myslel jsem si,že kontakty spínaèe zoomu jsou zaprášené,ale tento problém se opakuje po každém vypnutí a zapnutí pøístroje.Fouknu do spouštì a zase hned jede.
Mìl už nìkdo tento pøístroj rozdìlaný?Je problém dostat se k tomu pøepínaèi?Mùže mi nìkdo popsat postup demontáže toho krytu spouštì,nebo to radìji svìøit servisu?
Díky za rady.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Olympus

#2 Příspěvek od LOYZA »

Mám rozebranou700 a tam je páčka vpravo nahoře zepředu. Až to budeš rozebírat tak pozor! Ona je tedy alespoň doufám podobná tak je tam blbá šála! Velmi opatrně s ní. Časem zkřehne! Pak je to zadeklované plíškem a opatrně rozebrat a změřit po vyčištění jestli není někde přerušen jeden nebo více pokovenou technologií vodič. Některé kamery na to taky trpí! Jo a lehce napružit kontakty! Ideálně ještě natřít spec. vazelínkou na kontaktní pole. Jo ještě lupou kouknout na to, jak je to prodřené. Loyza.

Jarouš

OLympus 740UZ

#3 Příspěvek od Jarouš »

Díky za radu,díval jsem se na tu sedmistovku a je to témìø shodné.Mùžeš mi prosím popsat,jak se dostat pod ten kryt?Nahoøe v tom èerném plasu(mezi spouští a volièem) je jeden šroubek,potom je asi potøeba sundat ten voliè,je jen natlaèený,nebo nìjak zajištìný?Nebo,co je tøeba odstranit a jak,abych se pod tu spouš￾ dostal?
Øíkám si,že je lepší vypadat jako blbec a poøádnì se na všechno vyptat,než nìco ulomit a pak lamentovat.Ještì jednou dík.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Olympus

#4 Příspěvek od LOYZA »

Nejdřív povolit šroubky okolo celé zadní části, opatrně vytáhnout kousek asi tak 1cm. Pak ten díl spouště a voliče povytáhnout dozadu a taky opatrně, je tam ta šála!!!! Konektor je model, kde po stranách vysunout hnědý zajiš. segment nahoru a tu šálu vyjmout zase velmi opatrně nahoru! Nejlépe tenkými plochými kleštičkami. Pak pájkou na tom segmentu opatrně prohřát ty 4 ks zavařených čípků a tlačit ten plech nahoru a pak po opravě zase zavařit, jinak se to rozpadne. Ostatní jsem popsal minule.

Loyza 2

Olympus C 740 UZ

#5 Příspěvek od Loyza 2 »

Tak jsem se teprve nyní odhodlal k opravì toho ovládání zoomu.Je to pøece jen jiné,než u té sedmistovky.Vyndat ten díl se spouští je celkem hraèka,ale to je asi tak vše,co se s tím dá udìlat.Ten plíšek co kryje spouš￾ tam sice je,ale nejsou tam ètyøi zavaøené èípky,ale rovnou jedenáct.Celé to rozehøát a plíšek pøes tolik èípkù sundat je sice proveditelné,ale dát to tam zpátky,to je témìø nemožné,proto to nikomu nedoporuèuji.Dohromady jsem to sice dal,ale úspìšnost opravy je tak 50%.Zoom jede,ale špatnì spíná zpáteèní chod.Asi nezbude nic jiného,než sehnat celý díl spouštì a volièe.Když jsem tak vidìl tu kostrukci,tak je mi jasné,proè je životnost toho spínaèe tak nízká.Mýslím,že kolébkový spínaè zoomu by byl spolehlivìjší.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

To už jsem zjistil taky, že Olympusy jsou víceméně "spotřební zboží", mám Camedia C-370 ZOOM a za výměnu čelní části a víčka šachty baterek jsem zaplatil 1850,-Kč, to všecko jen kvůli tomu, že víčko baterek drží 5 takových nepatrných západek - a 2 z nich se mi při neopatrném uzavírání odlomily. Chtělo by to kovové tělo, nebo aspoň kovový lem na šachtě a kovové víčko, když už ne celokovové tělo. Sice třeba Lumixy od Panasonicu jsou kovové, ale zase já jsem zvyklý používat tužkové akumulátory. Prizmatický Li-ion akumulátor do Lumixu jen tak jednoduše nedobiju, zatímco NiMH tužkáče si natluču i na dovolené proudovým zdrojem s jednoduchým časovačem přímo z autobaterie nebo i solární nabíječkou...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“