horkovzdušná odpájecí stanice

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sagi3335
Příspěvky: 14
Registrován: 09 zář 2012, 02:00

horkovzdušná odpájecí stanice

#1 Příspěvek od sagi3335 »

Prosím o radu uživatele či majitele horkovzdušné pistole ; na různých videích je vidět, že po odložení rukojeti do držáku (s magnetem) je stanice uvedena do stavu sleep, na displeji obvykle SLP.
Co prosím se opravdu stane? Jsou sníženy otáčky ventilátoru nebo je snížena (vypnuta) teplota topné spirály nebo obojí? Stojím před dokončením bastlení dle tohoto http://www.instructables.com/id/Estaci% ... liente-15/ a ten čtecí kontakt v rukojeti není bohužel nikam připojený. Děkuji za popostrčení

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#2 Příspěvek od ACDC »

Zdravim, moje horkovzdušná stanice po odložení do stojanu přestane topit, až se teplota sníží na 100 stupňů, pak se vypne i ventilátor. Na displeji se zobrazí --- .To je vše.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Přesně tak, prostě vypne topení, větrák to zchladí na bezpečnou teplotu a pak se vypne i on. Kdyby se prostě vyplo topení i větrák zároveň, tak by se tam mohlo něco teplem poškodit.

Uživatelský avatar
dzan
Příspěvky: 33
Registrován: 13 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od dzan »

858D , v držáku je magnet, v pistoli je jazýčkový kontakt, po vložení do držáku sepne a dál koná procesor postupně jak píší předemnou.

Uživatelský avatar
dzan
Příspěvky: 33
Registrován: 13 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od dzan »

Případně stránka http://blog.spitzenpfeil.org/wordpress/ ... neering-1/ , Tam rozebírá funkci přístroje, minulý víkend jsem hledal zapojení, po snad 20-tém spuštění, přestala fungovat regulace teploty, prodejce dodnes neodpověděl na dotaz, to jen mimo, rozebral jsem, včetně ručky, opravil jsem pár vyloženě špatných spojů, termočlánek napětí dával, pro jistotu jsem vyměnil 358 neznámého výrobce za TL358, stále regulace chvíli šla a chvíli ne. Nakonec jsem přepájel všechny spoje. Funguje, kde přesně byla chyba nevím, ale řekl bych že s tím TL , je regulace přesnější.

Uživatelský avatar
dzan
Příspěvky: 33
Registrován: 13 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od dzan »

pardon, myslel jsem LM358

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“