Zvlněná LP deska jak ji srovnat?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

Zvlněná LP deska jak ji srovnat?

#1 Příspěvek od PCman »

Koupil jsem kvalitni LP ale asi byla špatně uložená a je hodně zvlněná má dva vrcholy zvlnění a chodí asi 5mm nahoru v nejvyšším místě.Nechal jsem tuto desku na rovné ploše 24H zatíženou ale deska je pořád křivá.Poradí někdo jak takovou LP srovnat bez poškození?Děkuji

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvlněná LP deska jak ji srovnat?

#2 Příspěvek od Lukas-Peca »

PCman píše:Koupil jsem kvalitni LP ale asi byla špatně uložená a je hodně zvlněná má dva vrcholy zvlnění a chodí asi 5mm nahoru v nejvyšším místě.Nechal jsem tuto desku na rovné ploše 24H zatíženou ale deska je pořád křivá.Poradí někdo jak takovou LP srovnat bez poškození?Děkuji
Možná trošku nahřát.

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#3 Příspěvek od NEONI »

Ty si asi nepochopil co chce...ok chce postup ktory mi zarucene bez poskodenia tu platnu vyrobna a nahriatie a nasledne zatazenie tou zarukou nieje

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#4 Příspěvek od PCman »

O zahřátí jsem taky uvažoval ale až poslední možnost,strčit LP mezi dvě skla a dát ji do elektrické trouby tak na 50c ale nevím kde je krytycká teplota aby se nezbortily stěny drážky takže to zatím odkládám.Je to LP ůplně nová nehraná 180g Pink Floyd wish you where here a je to býlý vynil s obrázkem přímo na vynylu takže o ní mám trochu strach.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukas-Peca »

NEONI píše:Ty si asi nepochopil co chce...ok chce postup ktory mi zarucene bez poskodenia tu platnu vyrobna a nahriatie a nasledne zatazenie tou zarukou nieje
myslím tak na 40°C. Ale jestli to je ten barevný vinyl, tak bych to raději nezkoušel.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

několikrát jsem desku srovnával na skle z knihovny v troubě asi na 50° a bez problémů. Aby se začaly bortit stěny drážky, to bys ji musel jinak rozpálit.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#7 Příspěvek od jano2 »

Myslim,že do 50°C,jej nič nespravi zleho,no moc silno ju nezatažuj!!
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pole »

mozno ak si ju koul v obchode tak reklamacka ... Inak oskusat kriticku teplotu na starych nepotrebnych platniach a potom naostro:)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

PCman píše:O zahřátí jsem taky uvažoval ale až poslední možnost,strčit LP mezi dvě skla a dát ji do elektrické trouby tak na 50c ale nevím kde je krytycká teplota aby se nezbortily stěny drážky takže to zatím odkládám.Je to LP ůplně nová nehraná 180g Pink Floyd wish you where here a je to býlý vynil s obrázkem přímo na vynylu takže o ní mám trochu strach.
krytycká býlý ůplně vynyl :bordel:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#10 Příspěvek od PCman »

Tak jsem to v rozpacích zkusil vyhřál jsem troubu něco pod 50c potom jsem vložil LP chviličku nechal a potom zatížil 5 Ks starších LP nechal tak 5min potom jsem to všechno vytáhl ven a nechal zatížené vychladnout.Je to o 95% lepší a už to takto nechám časem se to snad spraví úplně.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

zatěžování ohřáté desky je hrubá chyba, musí jen ležet sama o sobě na dokonale rovné podložce a sama se srovná. Při zatížení se může vytlačit do povrchu vrchol drážky proti vrcholu a je to v <!>.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#12 Příspěvek od PCman »

Nechtěl jsem desku tolik zahřívat aby se srovnala sama radši jsem dal nižší teplotu a tím zatížením se srovnala.Pod LP i na LP byl tenký papír a takže se snad druhá LP neprotlačila do první.Zítra si ji konečně celou poprvé přehraju a uvidím zatím všem zůčastněným děkuji.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jef111 »

Jéje ale tuhle platňu bych si teda nechal líbit! :cry:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

Téma již zde bylo víckrát řešeno, proto stručně. Ano, mezi 2 skla, mírně středově zatěžit cca 1 kg a vystavit v létě na Slunci. S tou troubou opatrně, vinyl je termoplastická substance, těžko odhadnout správnou délku ohřevu a teplotu. Může se napáchat víc škody než užitku.
V krajnosti horkovzdušný sušák nastavený na menší stupeň, hlavně né acetylénový autogen ! Destrukce nosiče pak nevratná a dokonalá...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“