Kamera do auta silnější LED pro noční osvětlení

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

Kamera do auta silnější LED pro noční osvětlení

#1 Příspěvek od cputakt »

Zdravím,koupil jsem si z číny kamerku do auta.Na mé ježdění to je dostačující (co bych chtěl za 500Kč) ale kamera má 6 LED diod pro noční vidění a ty tam jsou celkem zbytečné (max do 1m) tak se chci zeptat jestli se dělají nějaké silnější že bych je vyměnil.
Vůbec nevím jak tyto diody hledat abych nekoupil třeba vysílací diody do dálkového ovládače tak mi aspoň napište jak se tyhle diody jmenují.Děkuji.
Přílohy
cam.jpg
(28.8 KiB) Staženo 207 x

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Infra LED. Tipuju, že kamera bude citlivá spíše na 850nm, než 910... můžeš zkusit. Ale nečekej zázrak, přisvěcuješ si světlama, nebo jezdíš potmě? Chyba je citlivost toho čipu.... co taky za tu cenu

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Přesně tak, řeš citlivost snímače. Halogenové LEDky až potom.

Uživatelský avatar
ringojr
Příspěvky: 29
Registrován: 25 dub 2015, 02:00

#4 Příspěvek od ringojr »

Taky jsem zakoupil a citlivost v noci mi přijde dostačující. Možná je v tvém případě problémem čelní sklo - reflexní vrstvy...

Uživatelský avatar
patex
Příspěvky: 53
Registrován: 24 led 2005, 01:00
Bydliště: Trnavský kraj

#5 Příspěvek od patex »


Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od cputakt »

Patex dobrý vtip,ono to v noci se světly jde ale chtěl jsem aby kamera točila v noci když je auto zaparkované a někdo se kolem něho bude ochomítat.
Díval jsem se po těch diodách a je tam rozdíl i s vyzařovacím úhlem a podle mého bude lepší větší úhel aby pokrylo větší snímací plochu.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od cputakt »

Tohle vypadá dobře http://www.gme.cz/led-ir-infrared-1w-120-d8-p518-185 jenže to by už muselo sedět na chladiči a cena 6 diod se už blíží hodnotě kamery :D

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#8 Příspěvek od Kvicala_r »

Nebál bych se vybrat něco z číny. Problém ale bude, že pokud je necháš na té kameře, tak hádám spíš si ten čip zasaturuješ reflexí o sklo. I u kamerových systémů se dávají přísvity a ty fungovaly na principu tříštění paprsků o blízké okolí - 120deg tak musí být naprosto OK.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#9 Příspěvek od Mira_A »

Hm a kde tu kameru budeš mít umístěnu? Každý ji uvidí a bude se ti kolem auta ochomýtat zezadu. Takoví šukači výfuků vždy chodí zezadu. :D

Pokud to máš u rodinného domku tak sis měl radši koupit venkovní kameru. A u paneláku ti to moc nepomůže. Protože jak bude někdo kolem tebe vyjíždět a jebne ti nárazník tak na kameře nic neuvidíš, protože bude směřována jinam.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

Nebo nějaká fetka by ti to mohla ukrást...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#11 Příspěvek od Kvicala_r »

I přes počáteční obavy mám kameru za sklem (celkem klidnější lokalita) už rok a nic se zatím nepřihodilo - je to levná čína a naštěstí se tam asi moc takových 🤐 nemotá, i když o kousek vedle mi sklep vykradli.. Ale to vypadalo na spolupráci souseda, co rád a stále zahradničil.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od cputakt »

Kameru bez úprav už rok vozím v autě za zrcátkem a zatím mi auto nevykradli, buď neví jestli je pořád v provozu nebo chmatáci ví že to nemá cenu dělat si problémy a potom kameru prodat do zastavárny za 200kč

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“