MONO 50

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
viktormoto
Příspěvky: 1
Registrován: 17 čer 2007, 02:00

MONO 50

#1 Příspěvek od viktormoto »

Dostal se mi pod ruky zesilovac Mono 50, a ted resim jeho zprovozneni.
Stav po zapnuti do site a spusteni tlacitka zap. shorela pojistka sitova, po vymnene za novou shorela anodova. Po otevreni krytu jsem nasel popraskane TC kondenzatory M22, M1, 22 K, atd. Toto ale asi neni pricina shoreni pojistky. Po ohledani vyhlazovacich kondenzatoru 100M a 50M nebyla zjistena zavada na nich. Elektronky EL34 nemam jak odzkouset. Vstupy a vystup 100V zustal nezapojeny, potenciometry stazeny doleva na minimum.

Otazka c1
jaka je pravdepodobna zavada?

Otazka c2
da se nekde sehnat 100V prevodni trafo za rozumny peniz?

Otazka c3
Mohu zasunout misto 2 xEL34 2x KT88?

Diky za pomoc :roll:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

achjo,dalsi "zkuseny" opravar,po tom tvym zasahu muze byt v coudu uplne vsechno(nejdriv se kontroluje a az pak zapina!!!)...doporucuji si precist prispevek od vombata,nebo mu napsat primo PM

http://elektroworld.info/modules.php?na ... ic&t=13872

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pole »

Cital som ze sa tento zosik da jednoducho uprvit na pouzitie v klasickej 8 ohmovej bedni bez nutnosti previjania vystupaku pripadne pouzitia prevodnika !!!

Ten povodny vystupak ma totizto okrem 100V vystupu aj vystup ktore je sustavou rezistorou okresany do linkovej urovne a sluzi aj ako spatnovezobne vinute...

TOto vinutie je vinute dostatocne silnym drotom teda dokaze vybudit 50W bez problemou...

Zevraj na tomto vinuti dava zosik do 8ohm az 60W!

Teba len vyhadzat linkove odpory a reprak zapojit priamo.. Sptnovezobne vedenie samozrejme ponechat !!!

Zevraj to ide perfektne a chalan to pouziva dlho na gitaru. Sam som to neskusal aj ked 50 ku doma mam ale mam este zasobu 70 a 130tok :)

-----------------

A k tomu vyhoreniu :))) Cim stari pristroj tym to treba viac predom skontrolovat, poodpajat co sa da a skusat pripajat najlepsie cez regulane trafo !!! Inak moze odyst naozaj vsetko...

No tvoj pripad bol podla mna preruseny elit alebo odformovane elity.. Potom asi odstrelilo aj usmernovacie diody ....

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Pěkná pohádka, nebo spíš prasofušer story.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od vombat »

Tak to bych chtěl taky vidět. Aby se dostal výstup 4 (8) ohmů je potřeba výstupák převinout, což je optimální řešení. Když se podíváš na navíjecí předpis původního trafa, silně pochybuju o tom co píšeš. Místo EL34 by šly nejspíš použít 6L6, ale muselo by se upravit předpětí(bias) z cca -30V na -40V. Bacha na jednu věc, chtěl jsem v tomto zesu vyzkoušet čínský pár EL34 koupený v GES, byl jsem zvědavý na kvalitu těchto elek, problém je v tom, že číňani maj širší baňku a do původního prostoru se nevejdou a když ,tak se baňkou dotýkají vedlejší konstrukce. Jinak doporučuji vyměnit patice, původní jsou zpravidla vyhřáté a jak to už u historických strojů chodí, zpravidla řadu dalších součástek.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Ehm 6L6 vyskočí ze zesáku metr vysoko, těch 670 V na anodách jim prospěje :D . Stejně tam většinou nejdou strčit, až na jeden typ Shuguang Hang mají mnohem větší báni.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Znám asi experta, který ty povídačky o tajném a neznámém 8R vinutí začal šířit. Nedávno jsem viděl jiný jeho potrat, když namontoval na výstup Musicu 70 jack zásuvku tak skvěle, že ji zapojil mezi výstup 100V a 16R.

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od marostv »

Sendyx píše:Znám asi experta, který ty povídačky o tajném a neznámém 8R vinutí začal šířit. Nedávno jsem viděl jiný jeho potrat, když namontoval na výstup Musicu 70 jack zásuvku tak skvěle, že ji zapojil mezi výstup 100V a 16R.
:lol:

Uživatelský avatar
Halford
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2007, 02:00
Bydliště: Morava,Přerovsko

#9 Příspěvek od Halford »

viktormoto: mám komplet manuál pro "TESLA AZK 405 - MONO 50", kdyby jsi měl zájem pošlu Ti ho.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#10 Příspěvek od Radix »

Halford: Mohl bys mně ho taky poslat? Děkuji.
Můj mail je dole.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#11 Příspěvek od miroja »

Urcite by o to malo zaujem viac ludi. Daj to radsej na upload ;-)

Uživatelský avatar
Halford
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2007, 02:00
Bydliště: Morava,Přerovsko

#12 Příspěvek od Halford »

To je sice pravda,ale má to celé 32M a ty 2M na uploadu nic moc. Některá stránka má přes 2M tak nevím jak ji tam dostat. Popřemýšlím a zkusím, bylo by to jednodušší.

Uživatelský avatar
Halford
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2007, 02:00
Bydliště: Morava,Přerovsko

#13 Příspěvek od Halford »

Uf, je to na uploadu, kdo má zájem ať cucá. Ale soudruzi,s takovou rychlostí budu dříve v důchodu. To slimáci na zahradě jsou rychlejší.

Uživatelský avatar
jopek
Příspěvky: 96
Registrován: 02 dub 2007, 02:00

#14 Příspěvek od jopek »

otom vystupu to někdy nemusí být uplná lež, ty trafa nebyly přímo standartizované a tak se třeba stalo že můj známý ma v mono 50 přímo trafo které ma vystup: linku, 100V vyvedené na konektory a pak tam objevil ještě 8ohm vystup ktery akorat nebyl nikde připojen.....napajel tedy konektor a jede mu to do tedka ! třeba hledat !

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

A kde ten 8R výstup má, když trafo má tak nějak nedostatek svorek ?

BTW, znám rybáře, co vytáhl na udici z rybníku petrolejku a ještě svítila :D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“