OTF 472/4472 moare v obraze

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

OTF 472/4472 moare v obraze

#1 Příspěvek od jEti »

Mam problem s "moare" v obraze a neviem v ktorom kondenzatore hladat problem, jedno riesenie by bolo vymenit vsetky filtracne kus po kuse hlavne v zdroji.. Lenze vsetky su Tesla a vidi sa mi ich luto vymenit za nove "nekvalitne". Pouzivam kondenzatory znacky Yageo a neviem ako su na tom s kvalitou, ale vraj ich pouziva vacsina opravarov na okoli.

Popis mojho problemu /hned od zapnutia TVP/: ked zapnem teletext tak je vsetko v poriadku, ked mam zapnutu obyc TV, je tam rusenie, ked mam prepnute na vstup /AV/ a ziadny signal tam nieje tak aj tam je rusenie.

obrazok je kresleny volnou rukou v malovani tak ma prosim nekamenujte :lol:
Obrázek

A este mam dalsi problem, ze niekedy kolise hlasitost zvuku, ale to az po dlhsej dobe pozerania (10 az x minut).

Mate nejake typy? Dakujem
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Huraaa

#2 Příspěvek od jEti »

Takze, zameral som sa na zdroj, zobral som do ruk ESR tester, ktory som robil davnejsie podla schemy niekde z webu.. A slaava, nasiel som dva vadne kondenzatory, jeden bol C129 (22uf/16V - vymenil som za rovnaky na vyssie napatie) a druhy bol C131 (1000uF/25V - vymenil za taky isty)

Ked som vyberal C131 ostal som v soku, lebo co z vrchnej strany vyzeralo v poriadku to zo spodnej strany bol pravy opak - mal vytlacene dno..

Moare zmizlo, zvuk prestal kolisat..

A co je pre mna nove zarazajuce zistenie, vsetky kondenzatory co som v TVP videl su na -40/+85C a v zdroji by to chcelo 105C.. Od tesly by som cakal v zdroji 105C kondenzatory.

Kazdopadne TV ostala plne funkcna a bezi v testovacom rezime..
Ak sa uz neozvem, tak je vsetko OK.

PS: Dufam, ze tato rada pomoze aj dalsim technikom :D
PS2: Ak sa podari uploadnem kompletny servisny manual k OTF 472/474
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od gumickar »

Paráda že jsis nakonec poradil a opravil, to se počítá. Teď to nebute tak na tebe jako všeobecně: Podle čeho počítáte kdo kvalitu výroku??? Třeba "nechci dávat nekvalitní kondenzátory" jak proboha poznáš kvalitní? nauč mě to taky změřit:)

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

To gumickar

#4 Příspěvek od jEti »

Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Kvalitny/nekvalitny je ina vec ako dobry/zly. Kvalitny je taky, ktory bude dobry aj o 10 rokov. Nekvalitny je sice ako novy dobry, ale za rok uz nemusi byt (vid nafuknute smejdove cinske elyty v PC komponentoch - vsetky su samozrejme low ESR, ale po 3 rokoch kludne nameras 10 ohmov)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“