USB DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

USB DVB-T2

#1 Příspěvek od Prochy »

Zdravím,

rád bych si pořídil TV kartu k notebooku. Díval jsem se v ČR po nějakých kartách, který by už podporovali dvb-t2, ale bohužel jsem jich moc nenašel, a když už jo, tak to nebylo zrovna nejlevnější. Na ebayi jsem našel karty i za 200 Kč, 400 Kč, který uvádějí podporu dvb-t2. Máte s tím někdo zkušenosti? Dá se tomu věřit? Bude to fungovat v ČR?

Děkuji

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

No tak zrovna ten nejlevnější bude fungovat max. do r. 2021, než se vypne DVB-T:
Support both MPEG-2, MPEG-4(H.264) encoding
Pro DVB-T2 (v ČR) bude potřeba něco, co dovede dekódovat v H.265 HEVC - souběžné (zkušební) vysílání v tomto (perspektivním) kodeku by mělo začít příští rok. V souč. době vysílá DVB-T2 v kodeku MPEG-4(H.264) jen slovenská "Plustelka" a rakušáci.
Na druhou stranu, co bys chtěl za 2 stovky - i kdybys to za ty 3 roky vyhodil :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Možná by stálo za prostudování co teče z "tuneru" a co vše dělá PC.
Věřím, že "kodek" by mohl běžet až v PC.
Ale může tu být do budoucna jiný problém.
Propustnost USB 2 je "omezená", pojedou tam ta data dost "rychle"? Co když to H.264 neskončí?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

USB DVB tuner je vacsinou skutocne len tuner. Lezie z toho cely transport stream a ostatne veci sa robia v PC.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Kodek běží v PC i u PCI karet typu Technisat Airstar. Ta byla vydaná už někdy 2005 a taky dneska "umí" h.264 - stačí doinstalovat. Ovšem dekódovat h.265 je dost CPU náročné a HW to zvládají jen nejnovější grafiky (včetně integrovaných v CPU).

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jenys »

Přidám se k tomuto vláknu a mám takový dotaz? Od kamaráda mám tento USB tuner
https://de.aliexpress.com/item/new-arri ... ed5058e76f

Problém je v tom, že na Win 10 to nefunguje, PC nevidí tento tuner v USB, ve Win 7 to funguje normálně. Nemá s tím prosím někdo zkušenost, jak to zprovoznit i na Win 10, nějaký fígl, nebo co tam doinstalovat. S driverem co k tomu dodávájí to nejde.
Velice děkuji za pomoc a radu. Jinak vyhodit to umím také :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

Napiš jaký máš VID&PID, mám VID_15F4 & PID_0131 + chipset RTL2832P a pro ovladače si chodím tady (podpora je tam i pro VID_15F4 & PID_0135).
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

Díky za odpověď.

To jsi mě dostal, to nevím co to je a kde to hledat. Nejsem v tom tak zběhlej, potřebuji napovědět. Honza.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Standa99 »

Najdeš to ve "Správci zařízení" - "Řadiče zvuku, videa a her" - (u mě) "Astrometa DVB-T2 Device" a potom viz. obrázek. Ty tam nejspíš budeš mít zařízení s otazníkem, u kterého bude ovladač chybět.
Přílohy
vid&pid.png
(11.46 KiB) Staženo 224 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

Já tam právě nic nevidím krom toho co je z windows, to zařízení tam není vidět vůbec a proto při připojení přes USB to nic neukáže. Jako by se ten driver nenahrál i když při instalaci to vypadá v pořádku. Prostě nic není vidět a to na třech PC s Win 10.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Standa99 »

I kdyby tam ovladač nebyl (výše zmíněné zařízení s otazníkem, nebo s vykříčníkem, jako špatně zavedený ovladač), tak VID&PID je vidět vždy. Je zbytečné, abychom tu polemizovali nad dvěma čísly, které tam jsou.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jenys »

Standa99 píše:I kdyby tam ovladač nebyl (výše zmíněné zařízení s otazníkem, nebo s vykříčníkem, jako špatně zavedený ovladač), tak VID&PID je vidět vždy. Je zbytečné, abychom tu polemizovali nad dvěma čísly, které tam jsou.
Ahoj Stando,

já tam opravdu nemám vidět nic, teď zrovna nemám ten tuner u sebe, takže ho nemůžu dát do PC, ale přesto jsem ti sem dal obrázky jak to mám ve správci já teď. Víc bych mohl napsat až v pondělí, až budu v práci. Ale jak vidíš, právě, že to žádnou chybu nehlásí, jako by tam žádný driver nebyl a při připojení do USB se jen ozve to pinknutí, že se tam něco připojilo, ale nikde v PC není nic vidět. Proto si myslím, že je tam nějaká chyba pro USB. Dělá to samé na třech PC s win10. Těm co mají win 7 to jede normálně. V popisu co jsem dal v prvním příspěvku je ten tuner do XPček, ale v win 7 jde, jen je problém s win 10, ale co je špatně, co by se tam mělo dodělat?

Honza
Přílohy
Správce podrobnosti.png
(22.47 KiB) Staženo 191 x
Správce zařízení.png
(87.06 KiB) Staženo 184 x
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Standa99 »

Někde být musí Jenysi, nemůže být neviditelný. Pokud by se nainstaloval jako něco jiného, tak by měl být někde s vykřičníkem a nemusí být ve složce Řadiče zvuku, ...... Ten Realtek je zvukovka. Podívej se aspoň, jaký ten tuner má VID&PID v těch Win7.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jenys »

Jak to je vidět ve win7 se můžu podívat až v pondělí v práci.
Tady zatím není nic s vykřičníkem, tak nevím kde to hledat.
Zatím díky za pomoc.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Standa99 »

Schválně jsem ten tuner testnul v jiných Win10 (virtuálních), abych zjistil, jak se chová bez nainstalovaného ovladače. Dle přiloženého obrázku je patrno, že tam jsou dvě zařízení "Bulk-In, Interface" s vykřičníkem. To jedno je samotný tuner a to druhé přijímač dálkového ovládání (které je potom jako "Uživatelské zařízení standardu HID").
Vše tak nějak vystihuje to, co jsem již popsal.
Přílohy
astr-devman.png
(67.46 KiB) Staženo 212 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“