LG 42LD650 MBEAX61531909(2) SP EAX61124201/15, nejde zapnout

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bigolin
Příspěvky: 45
Registrován: 10 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od bigolin »

Zkuste mírnì zatlaèit obrazový procesor LGE3556C do desky nebo ho zahøát fénem jestli se chytne.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#17 Příspěvek od Heno »

Ved toto, to najdolezitejšie pre ohraničenie zavady vačšinou každý zabudne napísať a potom sa diví, že píšeme litánie tí čo majú na to chuť.

Mne sa už písať nechce :)

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#18 Příspěvek od wivern »

Co je to nejdůležitější?

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#19 Příspěvek od wivern »

bigolin píše:Zkuste mírně zatlačit obrazový procesor LGE3556C do desky nebo ho zahřát fénem jestli se chytne.
Fen nemám a nevím zda by to pomohlo zvláště když je na procesoru chladič a celé to v mém případě je mohutně obkydáno tavným lepidlem.
Nicméně chápu. mám předehřev i horkovzduch a nakulené BGA umí přetavit i vyměnit. Pro účely přetavení utržených BGA kuliček mám i vysoce tekutý BGA , který skvěle zatéká i pod BGA s těmi nejmenšími kuličkami.
V jisté fázi to zkusím, ale víte jak to je, bezolovnaté kuličky jsou občas tak mizerné, že 100% jistotu přináší jen překulit IC a na to nemám šablonu plus může byt vadný IC samotný a nebo zcela něco jiného a vyrobím jen další problém a tak si to nechávám až jako poslední možnost , když už nebude co jiného.
Mírný tlak na chladič jsem zkoušel, ale bez efektu, nejspíše se většina síly přenáší přes tavné lepidlo rovnou na desku.


Jinak jsem včera ještě otestoval 20V větev a odběr z této větve je v jednotkách mA (cca 10mA a tak je 19.3V zřejmě v pořádku . Pro zichr jsem zkusil místo 19V ze zdroje TV použít 24V z laboratorního zdroje a chová se to stále stejně.

Na závěr taková drobnost, které jsme si všiml a nejspíš nic neznamená, pro jistotu ji uvedu. Při zapnutí TV dálkovým tedy když MCU nahodí všechny zdroje , které jsou na MB TV tak kromě toho, že probliknou LED na LAN konektoru a LED v Toslinku tak je slyšet slabé cvaknutí asi jako když sepne signálové relé (přeskočí jiskra) , nepodařilo se mi blíže identifikovat zdroj hluku, a klidně to muže dělat nějaká cívka jak se přes ní sepne proud, ale...

EDIT: Když jsme u těch velkým IC v TV, podle dokumentace je v TV procesor LGE7378A a pak LGE3556C
ten větší IC není problém 10$ https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 324fe40156
ale u menšího jsem našel jen LGE7378B-LF https://www.aliexpress.com/item/3250684 ... 49820.html
Má někdo představu zda lze místo LGE7378A osadit LGE7378B-LF?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“