Mikrovlnná trouba TESCOMM08, totálně mrtvá

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

Mikrovlnná trouba TESCOMM08, totálně mrtvá

#1 Příspěvek od vavy »

Zdravím
Mám tuto troubu prověřil jsem všechny věci co jsem byl schopen, ale trouba je totálně mrtvá.
kontroloval jsem:
vstupní napětí až po pojistku na desce, pojistku na desce, vysokonapěťovou u trafa, koncáky na dveřích.
A došel jsem až na časovač: WLD35-1/f
má 4 kontakty a já nevím co se má s čím sepnout...máte někdo nějaké schéma nebo něco kde bych se mohl kouknout jak to má být.
Třeba ho jen překlenout abych věděl, že je to tím nebo něčím jiným.
děkuji.
Přílohy
20161209_121515.jpg
(65.83 KiB) Staženo 86 x
20161208_203216.jpg
(112.2 KiB) Staženo 54 x
20161208_203210.jpg
(77.34 KiB) Staženo 122 x
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Tie kontakty vo vnútri bývajú opálené. Rozobrať a očistiť. Nieje schéma nalepená z vnútornej strany krytu?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#3 Příspěvek od vavy »

KUBO píše:Nieje schéma nalepená z vnútornej strany krytu?
Krytu celé mikrovlnky nebo jen toho časovače?Na krytu mikrovlnky nic není.
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#4 Příspěvek od samponek »

Buď očisti kontakty, ale to je moc práce, doporučuji vykuchat z jiné MWO z SD celý časovač. Je to obyč, (většinou jsou propálené magnetrony a kolečko se zvonkem je OK)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#5 Příspěvek od ohryzek36 »

Pochopitelně pro šamponka, ktyrý bydlí na sběráku je jednodušší prohrabat trochu odpadu a najít jiný časovač, zatímco někdo, kdo takové možnosti nemá (jako 99% místního osazenstva) ten časovač raději opraví.

"Schéma" časovače je jednoduché - na těch čtyřech kontaktech je připojený jak hlavní spínač (který se sepne hned po otočení knoflíku), tak spínač regulace (který zapíná magnetron v závislosti na nastavení knoflíku regulace výkonu), tak i motor časovače. Kontakty jsou označené 1,2,3 a M a popravdě to teď střílím od boku, ale nesedí toto schéma? Ty věci před trafem "timer switch", "power switch" a "timer motor" by měly být v časovači a ty čísla okolo by snad mohly sedět.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Ahoj. Schéma se dá stáhnout z netu. Ty mikrovlnky jsou si podobný jako vejce vejci.
Obecně: ten časovač má dvě části: Časovač a přerušovač. přerušovač určuje "výkon ohřevu" poměrem zapnuto vypnuto magnetronu. přerušovač je mechanizmus, který je součásti pohonu časovače a to vše je poháněno synchronním motorkem pod zvonkem. Spínací kontakt je seplý po celou nastavenou dobu chodu.
Spínací a přerušovací kontakt je v sérii a jejich spoj je vyveden. Na ten se připojuje motorek časovače, motorek talíře, motorek větráku a někdy žárovka. Na přerušovací kontakt je zapojeno to trafo.
Pokud dáš časovač naplno a výkon na max, tak lze po jeho vymontování v tomhle stavu šlusmetricky prověřit jeho stav. Za chodu jej prověříš tak, že odpojíš primár VN trafa a na místo něj zapojíš žárovku. Máš tak okamžitou informaci o stavu chodu. Někdy však časovač ovládá relé, který spíná primár. Tohle relé bývá na 230V strídavých. Najdeš jej buď našroubovaný bokem jako černou krabičku, nebo na zvláštní destičce z příslušnou "bižutérií, pokud výrobce používá nějaký relé na jiný napětí než na síťový. Ve stavu bez napětí proměř i ty "černý kolečka" z fastonama. Jedno bývá na magnetronu a někdy druhý v místech, kde odchází vzduch z ohřevnýho prostoru. Jsou to tepelný vratný ochrany. Musí být v klidu seplý.
Přílohy
t_20161208_203210_114.jpg
Červená šipka - tepelná ochrana magnetronu
zelená šipka - to bude relé.
(50.89 KiB) Staženo 104 x

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#7 Příspěvek od vavy »

opraveno nakonec to bylo v koncáku na vyhazování dvířek..
Majitel se v tom povrtal a ja to zjistil až jsem to celé rozebral...
Tak jsem se aspoň něco dozvěděl o mikrovlnkách...
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Nevím, co je "koncák na vyhazování dvířek" ale pokud máš na mysli mikrospínače ovládané dveřmi tak to jsou opravdu nejdůležitější díly mikrovlnky (myslím ohledně bezpečnosti). Jak jsi zjistil, jsou tři. Ten jeden neočůráš, ten zkratuje přívody MOTu. Logicky se odepíná jako první v pořadí. A pak jsou další dva, které připojují obvody napájení. Jsou ale umělci, kteří dokáží vyřadit všechny tři.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#9 Příspěvek od fredis »

A mají z ní při otevřených dvířkách solárko.. :lol: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“