Podsvetleni LCD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Podsvetleni LCD

#1 Příspěvek od Puda »

Cau chlapaci vodesel mi invertor v LCD konkretne
ty dva vykonovy FETy tak sem podle katalogu nasel
dost podobny (jenom vetsi pouzdra -vobrousil sem je na brusce) dal jsem je tam -sou tam este 3 pary seriove zapojenejch SMD kodanu 4.7nF jako vf blokovani problem je ze ten menic tedka rve jak gdyz
ho na noze bere a jeden fet hrozne topi je to tim ze tam chybi jeden par kodanu? muze bejt trafo v riti?
blbe se to meri -primary maj strasne malej odpor -pod pul ohmu a seundary maj na obou trafech stejnej odpor -primar a sekundar jsou uplne oddeleny takze tam to svihly asi nebude
nebo se na to muzu vyprdnout a vobednat na AME jinej invertor? a jak poznam kterej tam pasuje?
a jak poznam pocet zarivek? ma to 4 konektory po 2 pinech
diik za reakce chlapaci -docela mi na tom LCD zalezi stalo me skoro 10litru a vodeslo 3 mesice po zaruce .....KOMERCE zasr...
mejte se chlapaci
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od marostv »

čo je to za monitor :?:

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

LCD

#3 Příspěvek od Puda »

Packard Bell Virtuoso 190
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

PODSVJETLENI eLCeDe

#4 Příspěvek od Puda »

TAK VAM DEKUJU KUCII
AZ SE MI ZASE NECO ROZBIJE URCITE SEM PRIDU PRO RADU....
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Víš, ono to třeba může být tím, že tento typ a značku LCD ještě nikdo z přispěvatelů nezná - anebo sice zná, ale ještě neměl tu čest ponořit si ruce a páječku do jeho střev. Takže nesuď, když nevíš všecky souvislosti - navíc začíná doba dovolených a málokomu jeho stíhačkou jest povolen v době dovolené přístup na www stránky jeho koníčka... :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#6 Příspěvek od PCman »

Pokud tam jsou 4 konektory budou tam 4 trubice Pokud jde na inertory napájení 12V tak si myslím že by stačilo i invertor co se prodávají pro ty neonové trubice do casu jako tuning jsou na dvě trubice takže by ti stačily dva invertory na ně napíchnout 12V třeba ze zdroje pro monitor.Osobně mám Notebok kde je vada na MB že mi nesepne inertor tak tam mám externě invertor z trubice co se používají pro tuning aut, z NB mám vytažené napájení a jede mi to už dva roky v pohodě.Invertory koupíš i v GME nebo GES a pokud se nepletu budou pasovat všechny.Teplota světla se nezmění to by jsi musel vyměnit trubice aby se změnila.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

PCman píše:Pokud tam jsou 4 konektory budou tam 4 trubice Pokud jde na inertory napájení 12V tak si myslím že by stačilo i invertor co se prodávají pro ty neonové trubice do casu jako tuning jsou na dvě trubice takže by ti stačily dva invertory na ně napíchnout 12V třeba ze zdroje pro monitor....
Akorát budeš mít z počátku tmavší obraz, neboť ty invertorky nemají "stabilizátor svitu", ale zase na druhou stranu z nich můžeš vydolovat trandy a trafíčka v případě potřeby. Ve většině aplikací, kde byly CCFT výbojky, měniče se podobají jako vejce vejci a ani v jednom, co mi prošlo rukama nebyly FETy, ale obyč trandy typu 2SD1616.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“