elektromotor v autì na stìraèe

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
DaveCZ

elektromotor v autì na stìraèe

#1 Příspěvek od DaveCZ »

chtìl bych se zeptat jestli by mne nekdo vysvetlil zapojeni elektromotoru v autì na stìraèe na muj vkus je tam nejak moc dratu a nevim kterej k cemu je poradil by mne nekdo?
hlavne by mne zajimal ten drat co je u te prevodovecky ?? diky za odpovedi

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#2 Příspěvek od Kocur »

Jestli se jedná o motorek ze škodovky,tak to bych snad věděl,ale neřeknu ti který kábl má jakou barvu,ale to se dá na zdroji vyzkoušet.Takže jeden je kostra,další je jedno vinutí motoru pro pomalý běh stěračů,další pro rychlý běh(je nutno zkusit který je který) a další dva jsou tak zvané doběhové kontakty,který ti zajištˇují,že ti dojedou stěrače do výchozí polohy a nezůstanou trčet uprostřed skla,nevím jestli jsou tam tři nebo jden kontakt a to jsou ty na té převodovce.Je potřeba to opět zkusit třeba ohmetrem,nebo přes žárovku.Při chodu motoru by ti měla ta žárovka blikat.Je to jednoduché,určitě na to přijdeš,já na to taky přišel,když jsem si dělal cyklovač s pamětí.

:lol: Mnoho zdaru

DaveCZ

#3 Příspěvek od DaveCZ »

ja vim ze z motorku vedou tri draty cernej cervenej a zlutej a jen by mne zajimalo kterej je na co a je to motorek ze skodovky ale uz nebude fungovat jako motorek na sterace jen by mne zajimalo kterej je z nich minusovej a kterej na ten pomalej a rychlej chod diky
za odpoved

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

Motorek škodovky ma zapojeni- 1 èerveny je plus, 2 se pøipojuje pøes vypínaè na kostru, 3 je stálá kostra , 4 se po vypnutí spojí s 2 a motorek dobìhne pro jiny použití staèí plus na 1 a minus na 2 Karel

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

Pardon novìjší motorky mají ještì svorku è. 5 rychly bìh zapojuje se na kostru neni vhodne na delší používání

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#6 Příspěvek od Kocur »

Abych to upřesnil,tak jsem si to musel opět vyzkoušet a myslím že by to pro tebe nebyl problém to zapojit na zdroj,ale já to zjistil přesně a tak se to má tak.Černý je kostra(mínus),bílý je plus(pomalý běh),červený též plus(rychlý běh)a žlutý s modrým je doběhový kontakt.Doufám že ty barvy ti budou sedět.

Uživatelský avatar
Joe0001
Příspěvky: 23
Registrován: 08 čer 2008, 02:00

#7 Příspěvek od Joe0001 »

Já zkouším rozchodit stěračový motorek z volhy. Chci ho zkusit použít jako pohon.Ale nic nedělá.Z motoru je vyvedeno 5 drátů.Při měření jsem propípl červenej s černým a žlutej s modrými.Ty modrý byli dva a fungovali jako přerušovaný kontakt. Zkoušel jsem zapojit vinutí do serie a nic. Neví někdo jak má být zapojenej? Díky
Naposledy upravil(a) Joe0001 dne 01 říj 2011, 07:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
Joe0001
Příspěvky: 23
Registrován: 08 čer 2008, 02:00

#9 Příspěvek od Joe0001 »

Sehnal jsem k tomu nějaké schema. Ale barvy vodičů mi neseděj.
Přílohy
stěrač volha 2.JPG
(191.93 KiB) Staženo 111 x
stěrač volha1.JPG
(210.11 KiB) Staženo 162 x

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#10 Příspěvek od Atlan »

to nieje novinka v rusku tahali tym co mali.....

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#11 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#12 Příspěvek od fero7 »

Auta su na benzin, naftu, plyn, ... baterie, ... ale auto na stierace?

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“