Chrome prestane reagovat a vypadne internet

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kajsmentke
Příspěvky: 160
Registrován: 30 srp 2014, 02:00

Chrome prestane reagovat a vypadne internet

#1 Příspěvek od kajsmentke »

Zdravim,

Na novom PC z WIN 10 mam zaujimavy problem, niekolko krat v priebehu dna mi zmrzne Chrome (Aplikacia nereaguje) a zaroven prestane fungovat internet - Obmedzene pripojenie (problem s predvolenou branou, DNS...)

Nepomoze nic okrem restartu PC. Chrome mam aktualizovany, win10 tiez.
V Event viewer som nic divne nenasiel. Uz je to dost otravne kedze sa to deje niekolko krat za den. Ostatne zariadenia vo wifi sieti funguju normalne

Dik za rady :wink:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

chrome najskor zamzne preto ze mu vypadne konektivita... skus zmenu nastaveni v routeri, pripojit sa cez kabel, mozno obnovu do tov. nastavenia, zmenu wifi ovladaca....

Uživatelský avatar
kajsmentke
Příspěvky: 160
Registrován: 30 srp 2014, 02:00

#3 Příspěvek od kajsmentke »

Router ma uz rok a pol rovnake nastavenie, je to nejaky lepsi Asus, je na neho pripojene viacero zariadeni a nikdy nebol ziadny problem. Ani neviem co by som na nom takeho mohol nastavit.

Skusil som zaktualizovat ovladac pre wifi (Realtek RTL8723BE 802.11 bgn) uvidime ci sa nieco zmeni

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Jestli jsem to dobře pochopil, maš PC připojeno přes wifi. Je možné, že signál je rušen. zkus na routru nastavit jiný kanál, s výběrem ti pomůže aplikace InSSIDer. Nebo, pokud by ti nevadila menší rychlost (cca 40 Mbps), na routeru zkus nastavit mód 802.11g (54g) resp. zakázat 802.11n.
Koneckonců problém rušení můžeš ověřit i tak, že PC (asi notebook) přemístíš do blízkosti routeru.
Naposledy upravil(a) Eleman dne 26 pro 2016, 10:21, celkem upraveno 1 x.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

kajsmentke píše:prestane fungovat internet - Obmedzene pripojenie (problem s predvolenou branou, DNS...)
. . . zkus si tam přidat alternativní DNS,
třeba 8.8.8.8 . . .

Uživatelský avatar
kajsmentke
Příspěvky: 160
Registrován: 30 srp 2014, 02:00

#6 Příspěvek od kajsmentke »

Eleman píše:Jestli jsem to dobře pochopil, maš PC připojeno přes wifi. Je možné, že signál je rušen. zkus na routru nastavit jiný kanál, s výběrem ti pomůže aplikace InSSIDer. Nebo, pokud by ti nevadila menší rychlost (cca 40 Mbps), na routeru zkus nastavit mód 802.11g (54g) resp. zakázat 802.11n.
Koneckonců problém rušení můžeš ověřit i tak, že PC (asi notebook) přemístíš do blízkosti routeru.
Rusenie tu nieje a notebook mam v miestnosti z routrom. Signal je plny, cele hodiny to vydrzi fungovat spolahlivo a naraz padne ... po restarte notebooku zas vsetko uplne ok.
Vidim to na nejaky softwarovy problem skor.

Uživatelský avatar
kajsmentke
Příspěvky: 160
Registrován: 30 srp 2014, 02:00

#7 Příspěvek od kajsmentke »

ok1hga píše:
kajsmentke píše:prestane fungovat internet - Obmedzene pripojenie (problem s predvolenou branou, DNS...)
. . . zkus si tam přidat alternativní DNS,
třeba 8.8.8.8 . . .
kde to nastavim ? :oops:

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

Přílohy
4.png
(127.32 KiB) Staženo 53 x

Uživatelský avatar
kajsmentke
Příspěvky: 160
Registrován: 30 srp 2014, 02:00

#9 Příspěvek od kajsmentke »

Super, dakujem vyskusam ;)

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od PixelOrgy »

Pockej, ale ty myslis, ze aplikace komplet zmrzne, a internet neni dostupny - myslis po nejakou dobu, nebo do restartu?
Internet neni dostupny ani z jinyho prohlizece?

Je to posledni verze?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mě tohle dělá Firefox. Chystám se k radikálnímu řezu.

Vypadá to na první pohled, že chcíplo připojení. Načež zatuhne i tlačítko Start a mám jen jeden klik na uložení něčeho důležitého v jakékoliv aplikaci. Další už neodpovídají. Možná syndrom dvoujádra. Myš funguje, ale je k ničemu. Pak už jen tvrdý HW vypnutí.

Proskenováno vším možným, PC je absolutně čistý, a neudělá to v jiné aplikaci, než je FF. Začalo to tuším verzí 48 a nejspíš to dělá nějaká javascript aplikace. Na EB se mě to nestává nikdy.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#12 Příspěvek od kejki »

Tak tohle budu sledovat, tohle řeším u bráchy na XP a Opeře i FF. Po nainstalování W7 to funguje, ale ty zase nemluvěj s tiskárnou.
Přesně všechno zatuhne, myš krásně běhá a několik minut je počítač nepoužitelnej, nejčastěji do restartu. Podezíral jsem router od O2, závada se objeví jen párkrát za týden, takže ověření zásahů je na dlouhé lokte. V záznamu událostí ani zmínka.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

HDD po vteřině "mrká" a cyklicky se přepisuje nějakej wokenní log (název teď nevím). Jenže je k ničemu, protože se při vypnutí neuloží a v tom "divným" stavu se do něj nedostanu.

Mám obecně 3 tipy - Avast, FF, Advanced system care. Jestli najdem společný program, máme možná vítěze. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#14 Příspěvek od kejki »

Ještě HDD Samsung, prý je hlučný.
Antivir je něco zdarma od O2, dělala to i nová Opera, Advanced SC tam snad není. Až když to blblo, tak si nějaký takový opravný krám stáhnul, ale neběželo to na pozadí.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#15 Příspěvek od PixelOrgy »

Kdyz je to kousnuty, reaguje PC na ctrl+alt+del, pripadne je mozny otevrit task manager?

Pak bych zkusil shodit proces explorer.exe a znovu pustit.

Nemate permanentne namapovany nejaky sitovy disky nebo jiny sitovy zdroje?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“