Výběr tlakoměru (měření krevního tlaku)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

Výběr tlakoměru (měření krevního tlaku)

#1 Příspěvek od Spiral »

Zdravím, dostal jsem za úkol zakoupit tlakoměr, měl by někdo tip na kvalitní a cenově dostupný přístroj (cca do 1500Kč)?
Dnes jsem viděl v Lidl letáku Sanitas SBM 46 (555Kč), měl by někdo osobní zkušenost?
Děkuji za případné rady a poznatky.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Já mám Omron M3 asi pět let, bez problémů. U máti je ještě někde nějaký starší Omron, kdysi si jej koupil taťka (bude to už tak 20let), do smrti jej používal docela pravidelně (takže asi 15 let), jediné cojsem řešil, tak jsem mu k tomu dal adaptér, protože to už docela žralo baterky.
Omron potkáš i u doktorů ve špitále. A navíc jej můžeš nechat v pohodě nakalibrovat (což bych u těch lídláckých moc nečekal).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od frpr666 »


Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Mám Omron M400 a zatím spokojenost.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#5 Příspěvek od dobrman »

:D
Přílohy
spravne-mereni-krevniho-tlaku.png
(220.9 KiB) Staženo 90 x

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

Tatík dostal cca 5 let zpátky Omron M2 a jede bez problémů. Jednu dobu několikrát denně. Inspiraci sem bral od známých - taky u nich léta běhal podobný typ. Beru tuto značku za spolehlivou. Manžeta drží dobře, obvod kolem ruky jsou snad dokonce dva rozměry (ten druhý je asi pro dřevorubce) :)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#7 Příspěvek od Mysteri »

,,dobrman" to Tvoje foto je bežná realita v našej firme, keď pozvú zmluvnú doktorku na nástupne vyšetrenia, prípadne vyšetrenia pred preškolením elektro - vyhlášky. Rozdiel je akurát v tom, že má ďaleko cez 50 a prsník ma zahalený, ale ona si tú tvoju ruku pritiahne tak, aby nemala úniku... :lol: My postarší sme už voči nej imúnny, ale ,,mláďatá" od nej vychádzajú z rumencom na tvári a majú zážitok... :lol: :lol:

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od beny66ka »

Také doporučuji OMRON.

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#9 Příspěvek od Spiral »

Děkuji za odpovědi.
Foto od dobrman - měříte tlak na levé nebo pravé ruce?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Říkali mi ve špitálu, že by to mělo být na té, co je blíž k srdci. Anebo na té, na které je tlak v průměru vyšší.

Ale zpět k tomu dobrmanovu obrázku- je podstatné, který sestřin prs si vezmete do ruky?
:D
A když už někde takhle tlak měří, vede to k jaké chybě- je pak tlak nižší (protože se krev nahrne o něco níž) nebo je vyšší (protože se zvýší srdeční frekvence)?
:D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#11 Příspěvek od Mysteri »

Michal22, ver tomu, že vyšší...... :wink: Či chceš, alebo nechceš. :lol: A či ľavý, alebo pravý, je to jedno, pokiaľ nechytáš svoj... :wink:

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

No já se ptám proto, že takové měření jsem zatím (bohužel) nezažil. :D
Ale moje zubařka taky umí, je menší, ale pěkně stavěná, tak na mě musí občas trochu šplhat :D
Škoda že zrovna při vrtání zubu člověk tak nějak nic kolem nevnímá :(
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#13 Příspěvek od jirkati »

Já mám už asi 8 let značku TENSOVAL a spokojenost. Jen bych nikomu neradil, aby si dělal přehled třeba po hodinách. Podle mého kamaráda doktora kardiologa jsou takové výsledky naprosto nespolehlivé.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od Standa99 »

Taky mám Omron M6 Comfort asi 4 měsíce a velká spokojenost.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#15 Příspěvek od Mysteri »

Teraz vážne. U týchto tlakomerov som zistil, že už to, ako silno si na začiatku upnete manžetu, vo výsledku spraví rozdiel napr. horného tlaku od 140 do 280....Čiže to tlakovanie motorčeku asi stojí za 3,14ču.... Nedávno som čítal jeden test, (i.dnes test?) kde zistili, že aj doktorkovia a doktorky, ktorí používajú elektronické tlakomery, dochádzajú k nesprávnym záverom. Bolo tam niečo o tom, že skutočne presné tlakomery používajú minimálne 3 rozmery manžiet. A na tom záleží. A asi to je pravda. Má to logiku. A kto z Vás pri kúpe tlakomeru dostal TRI manžety?????

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“