Záměna náhrada Sanken STRW6756

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
uzivatel
Příspěvky: 40
Registrován: 26 úno 2012, 01:00

#31 Příspěvek od uzivatel »

součástka dnes dorazila :)

nemám servisní zdroj 230V, zabývám se opravami zařízení pracujících na napětí 19V, takže mám jen 0-30V

součástku jsem vyměnil a natvrdo připojil tu mašinu do sítě 220V bum prásk, dým cvak pojistky vybite a bylo hotovo :D

ne sranda, mašina se rozjela, to je to co mě na tom opravování baví, výměna předražené součástky za 150kč a mašina za 100000 zase funguje.

bohužel moje nadšení netrvalo dlouho, když jsem si sáhl na chladič té součástky, v klidovém stavu nejde udržet prst, typuju teplotu kolem 100C. To vysvětluje proč ty součástky odcházejí, takové střídání teplot 20C vypnuté 100C zapnuté asi dlouhodobě nepřežije žádná součástka. Je taková teplota vpořádku? prosím o radu jestli to tak nechat nebo zkoumat dál a co?

měl jsem jiné mínění o mašinách made in japan

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#32 Příspěvek od kokun »

samponek píše:Nerozjede.
Buďto má pravdu samponek, anebo jsi koupil fejk (proto je větší jistota u toho ze SD).
Kdes ho kupoval?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

Ale ved mu to funguje...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#34 Příspěvek od kokun »

Funguje - teď, ale co třeba za pár minut?
Cena (150,-peněz) za kvalitní (značkový) HiO odpovídá - podívej se kolik stojí obdobné.
Proto se ptám, kde (a za kolik) ho koupil?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#35 Příspěvek od PeteBurns »

Ja zase tipujem, ze tvoj odhad teploty je trochu mimo, na neudrzanie ruky na chladici uplne staci 60'C - okrem toho aj spominanych 100'C je povolena pracovna teplota, takze papierovo je vsetko OK ;) Zmeraj v prvom rade tu teplotu presne, ak bude moc vysoka, tak vylepsit chladenie, co ine :)

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#36 Příspěvek od voitano »

No na to, že to quasi resonat tak ta teplota je docela fest - není ten zdroj přetížený?

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#37 Příspěvek od samponek »

uzivatel píše:součástka dnes dorazila :)
bohužel moje nadšení netrvalo dlouho. . . . .
Dlouho trvat nebude, ale chvíli to vydrží . . . když nedáš na mé rady, nedá se s tím bohužel nic dělat . . . :cry:
V praxi to funguje tak, že se vzrůstající teplotou čipu uvnitř klesá průrazné napětí a až se to unaví, tak se to prvně prorazí a pak přeruší.

Uživatelský avatar
uzivatel
Příspěvky: 40
Registrován: 26 úno 2012, 01:00

#38 Příspěvek od uzivatel »

koupeno v KTS - AME nikde v čr ani pl jsem nenašel v jinem shopu.

přesná teplota 79C na nejvzdálenějším místě chladiče, což mi připadne docela dost v klidovém režimu, ale asi je to normálka u téhle součástky, no potom není divu, že pravidelně odchází do křemíkového nebe. Obdobný problém je u BGA čipů kdy kvalitní čipy prostě netopí a vydrží věčnost pak jsou speciálky např. od AMD které prostě topí jako blázen, mají přibližnou životnost 4 roky a potom dojde k závadě. Určitě už někdo z Vás zažil kdy zapl notebook a na obrazovce tma :D

pokud od zdroje vše odpojím součástka je docela vpohodě

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#39 Příspěvek od rnbw »

A nie je tam nejaka dalsia zavada, napr. elyt?

Uživatelský avatar
uzivatel
Příspěvky: 40
Registrován: 26 úno 2012, 01:00

#40 Příspěvek od uzivatel »

rnbw píše:A nie je tam nejaka dalsia zavada, napr. elyt?
to je možné, dva co byly zapojené v blízkosti této součástky jsem proměřoval, kapacita byla v toleranci, bohužel ESR metr nemám tak nemohu s jistotou říct, že jsou ty kondíky OK. Proto se tady ptám jestli to není normálka taková teplota, abych tam zbytčeně nevrtal a nehledal něco co tam není.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#41 Příspěvek od ZVUK2000 »

Také někdy žasnu s jakou trvale vysokou provozní teplotou některé součástky vydrží tak dlouho fungovat než odejdou do křemikoveho nebe. Ale čeho jsem si už párkrát vsiml ze takto dlouhodobě provozována součástka původně černá časem z hnědne.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#42 Příspěvek od weed_smoker »

Našel bych nějaký STR S6xxx,několik 54051/58041 a nějaký STK (vypadaj jako do zesíku,ale byly na 230V straně SMPS).Pak taky STR451.Tyto obvody se nejvíc vyskytovaly v monitorech a TV.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“