Věž Sharp SG-35, rádio funkční pouze v mono

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

Věž Sharp SG-35, rádio funkční pouze v mono

#1 Příspěvek od kOhm »

Zdravím, řeším vícero problémů s touto věží.Můj aktuální je ten že rádio chytá stanice jen v MONO režimu.Ve stereu je hrozně citlivé ladění a pokud něco naladím tak to tak 1s hraje pěkně a pak se kvalita rapidně zhorší a během 15s stanice zmizí úplně.Poté ji již nenaladím, jedině takže projedu celou stupnici znova.V řežimu MONO hraje úplně bez problémů.Režim AFC je na tom stejně bídně ne-li hůř.Má někdo nějáký tip na co se zaměřit? (elity, atd..)Děkuji všem za rady.

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#2 Příspěvek od samponek »

Je to starší kousek, elyty špatné. Někde to tolik nevadí, jinde to způsobuje potíže.

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od TubeGuru »

Zdar, vadného tam nemusí být nic. Může to být způsobeno jen potřebou vyššího vstupního napětí pro režim stereo. Začal bych připojením dobré antény - dipólu.
Že tam teď máš jen kus drátu což?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Já bych začal sháněním manuálu nebo aspoň schématu. Na www.elektrotanya.com by ho mohli mít ke stažení, potom bych šel po obvodu AFC kolem mf zesilovače - blokovací keramiky můžou mít svod, elyty můžou mizerně filtrovat, někde může bejt studeňák. Ale jen samotný elyty to nebudou, to by to neladilo ani na mono, mám pocit že to prostě má souvislost s tím přepínáním na stereo - může tam bejt přepnutí smyčky AFC i AGC (regulace zisku) právě kvůli požadavku na vyšší úroveň signálu pro zaručenej stereopříjem. Naslepo je ale pitomost něco věštit - chce to minimálně aspoň to schéma tunerový části ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od kOhm »

Jasně že na kus drátu :D. Kouknu na ty keramiky, schéma posílám.

http://leteckaposta.cz/216764805

Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od kOhm »

OK, tak jsem vyzkoušel lepší anténu a pomohlo :).Sice to občas trochu uhne a musím ladit znovu, nicméně už to skoro vůbec nedělá. Děkuji, a ještě malá otázka, kde se dají u Nás sehnat řemínky do kazetové mechaniky? Ta vež má v háji jak řemínky v kazeťáku, tak řemínek který pohybuje raménkem v gramofonu.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#7 Příspěvek od Charos »


Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od kOhm »

Díky moc.Kdybych přišel na nějákou závadu, tak napíšu.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“