Vysavač Rowenta - vadný motor?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kadett
Příspěvky: 32
Registrován: 11 zář 2014, 02:00

Vysavač Rowenta - vadný motor?

#1 Příspěvek od kadett »

Zdravím, včera jsem chtěl vysávat, jenže z vysavače šel zápach něčeho spáleného a viděl jsem i skrz něj, že tam jsou jiskry. Naposled jsem měnil sáček za nový, jelikož byl plný, ale jsem si nevšiml si ničeho zvláštního.

Rozdělal jsem to a natočil video. Nevím, jestli jsou špatný uhlíky nebo jestli jsem odvařil motor. Ve videu to je výkon na cca 50%. Vysavač funguje jen děsně smrdí a na plný výkon to hází velký jiskry a očas jakoby vypadne.

Díky za rady

Video
www.youtube.com/watch?v=5RDtegE-X2k

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#2 Příspěvek od Lubanec »

Podobný problém mám i s uhlovou bruskou..sice točí,ale smrdí a hází jiskry..je prošlehlé např jedno vinutí na rotoru a jak přes něj jedou uhlíky,tak vznikne odpor,ale když se to točí,tak to zkratem prolétává jen,tak to jiskří..většinou na lamelkách rotoru bývaj vidět ty zkratlé,páč sou černé a oprskané
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
kadett
Příspěvky: 32
Registrován: 11 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od kadett »

Aha,a co s tím? Dá se s tím něco dělat?

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#4 Příspěvek od Lubanec »

Bud převinout,nebo vyměnit rotor z jiného motoru,který bude pasovat,jak tvarem,tak výkonem daného statoru..např
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#5 Příspěvek od ohryzek36 »

Nebo jednoduše vyměnit motor - pokud napíšeš přesný typ vysavače, tak bych mohl v pondělí zjistit cenu.

Uživatelský avatar
kadett
Příspěvky: 32
Registrován: 11 zář 2014, 02:00

#6 Příspěvek od kadett »

Je to typ RO472301 viz obrázek.



ohryzek36: Cenu mi prosím klidně pak napiš. Díky

Obrázek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Zkontroluj uhlíky, ale bude to velmi pravděpodobně v háji kotva. Pokud pustíš motor na pár voltů, třeba z laboratorního zdroje, musí pomalu hladce běžet, pokud škube, je to jasný příznak průrazu v kotvě. Podívej se, jestli je nějaké označení přímo na motoru, to pak pogoogli, motorů zase tolik není, výrobci vysavačů je nakupují od výrobců motorů, takže spousta vysavačů různých značek mívá stejné motory.

Uživatelský avatar
kadett
Příspěvky: 32
Registrován: 11 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od kadett »

Označení motoru by mělo být rs-rt2700

http://www.pigmento.pt/index.php/produt ... wenta.html

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »


Uživatelský avatar
Gagan2006
Příspěvky: 45
Registrován: 01 led 2017, 01:00
Bydliště: Nymburk

#10 Příspěvek od Gagan2006 »

Já co jsem se ptal na motor u rowenty, tak stál ještě víc než celej vysavač. Jestli to hodně jiskří tak se brzo presekne i ten triak v regulaci.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#11 Příspěvek od ohryzek36 »

Takže, v tomto vysavači by měl být motor s objednávacím číslem RS-RT3530 (RS-RT2700 by měl být v typu v typu RO472301/410), ale asi v tom mají trochu nepořádek - stačí srovnat fotky na internetu a je jasné, že tady je ten RS-RT2700 - ten se dá sehnat (přesněji - můžu ho "sehnat") za 960Kč + poštovné a balné (cca 150kč). Jestli bude zájem, tak bych potřeboval do SZ poslat kontakty (jméno, adresa a telefoní číslo) a já tu objednávku předám dál.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od texi »


samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#13 Příspěvek od samponek »

Rotor ma povyskočenou lamelu, zpúsobeno přehřátím motoru, opravit to nejde, investovat 960+150 je na Tobě, návštěvou SD to můžeš vyřešit zdarma. Výrazně se to neliší a vysávat to bude taky. ( Některý ženský vyhodí vysavač jen proto, že má plný, ucpaný sáček, nebo ucpanou hadici a vysavač nevysává, jinak mu nic není. Hadici propláchneš vodou ve vaně, motor a vnitřek vysavače profoukneš stlačeným vzduchem na zahradě a je to)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

Sampone, ty umis diagnostikovat zavadu bez toho abys mel pristroj fyzicky na stole? Klobouk dolu :D

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#15 Příspěvek od samponek »

Mám tady sound systém a repráky úplně všude.
Když si pusím video z odkazu, které uživatel dal, stačí si motor poslechnout.

( každý druh závady na motoru vydává specifický zvuk. Slyšet a vidět je mnohem víc, než prostý text. Když rozkucháš 19 vysavačů, pak už to podle zvuku poznáš taky )

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“