Jsme, to co jíme II. - brambory

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Jsme, to co jíme II. - brambory

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jsem si předem vědom, že to může skončit oddělováním do různých dalších vláken, přejmenováním, ale pořád lepší, než politika.

Utahanej a téměř slepej z osazování SMT jsem si dnes pustil Jílkovou. Něco tak komickýho jsem už dlouho neviděl.

Zachytil jsem jen téma BRAMBORY, musím si to pustit celý.

Konečně už vím, proč je mě po 300g steaku, kterej sním jen tak mnohem líp, než když sním jen tak 300g bramborový kaše. :)

Hranolky, chipsy apod. nejím. Ne z nějakého přesvědčení, ale prostě mě to nikdy nechutnalo, stejně jako smaženej sýr. K tomu mám jeden poznatek, ale to až časem.

Korunu tomu nasadil vánoční stromeček, pod kterým se skrývala Jana Kratochvílová. Neberu jí její projev osobnosti, ale to, že měla potřebu vše komentovat, i když neměla slovo. Prostě se neumí chovat.

P.S. Už koukám na záznam - vibrace vitamínu B12 je podle ní prý kolem 300Hz. Komu chybí B12, máte možnost si zazpívat a doplnit. Chudáci profíci doktoři...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#2 Příspěvek od kovar »

Tyhle pořady vůbec nesleduju.
Je to zbytečné kecání o ničem!
Já jsem toho názoru , že si tělo řekne samo co chce!
A tím se taky řídím.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#3 Příspěvek od Radovan_79 »

si dnes pustil Jílkovou
Pán je masochista? :lol:

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Díky za tip, skočím do lékárny pro vitamín B a testnu ho čítačem. Pro omezení rušivých vlivů okolí po dobu měření zakážu zpěv v okolí :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Radovan_79 píše:
si dnes pustil Jílkovou
Pán je masochista? :lol:
Ano. Na to se vážně podívejte. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 1030520001

A protože brkaši z brambor z Vysočiny mám nachystanou v ledničce jako přílohu k dalším jídlům, tak jsem na ten steak dostal takovou chuť, že jsem sáhl do mrazáku pro kus krkovičky. Normálně k tomu mám raději chleba, ale ať si tělo vybere a prdel si to přebere.

Jen to chvíli trvalo, než se to rozmrazilo... To se uspěchat nedá.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#6 Příspěvek od Radovan_79 »

Ne, Zdeňku, fakt ne. Jestli mě někdo irituje už jen tím JAK mluví, tak je to mezi prvními paní Jílková. Nemyslím to vůči ní zle, třeba je to chytrá a v soukromí super ženská, ale dobrovolně na ni fakt koukat nebudu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tentokrát toho moc neřekla.

Ale jestli si bude i nadále brát do tohoto pořadu takové exoty, brzy dožene pořady typu Manéž Bolka Polívky. Co tam se ti skuteční klauni "nadřou", aby působili přirozeně, a tady to bylo v některých případech téměř bez práce, i když šlo spíš o šašky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

A bacha - na pozadí je většinou slyšet nějaké pištivé rušení a kolem sedmé minuty je tam slyšet cosi jako mňouknutí. I kočku to zvedlo. Schválně jsem si to pustil asi 3x dokola, jestli neblbnu. Šampion už útočí.

EDIT: Oprava překlepů
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 13 led 2017, 00:01, celkem upraveno 2 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
trubka
Příspěvky: 94
Registrován: 29 kvě 2006, 02:00
Bydliště: na západ od Plzně

#9 Příspěvek od trubka »

Dneska byl asi dobrej pohled na naši rodinu, jak jsme s vyvalenejma očima čučeli na Uriel and company. A ta její sousedka, ta taky neměla chybu. Doktoři se asi v duchu tloukli do hlavy, kam že to vlezli.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

No, já jsem odpoledne hodil do pekáče pár kusů z původně 2,5 kil odkůženýho a od nadbytečnýho sádla očištěnýho bůčku, přihodil jsem kus anglický slaniny, podlil, posolil a okmínoval a poklopený jsem to šoupnul do tepla na 250°C. Zbytný sádlo šlo do woku vyškvařit na škvarkovinu, vedle do hrnce šly nejdřív erteple a pak po předvýrobní mezioperaci, kdy byly přetransformovaný na těsto, skákaly do hrnce v podobě knedlíků - a ve vedlejším se podusilo trochu bílýho sladkokyselýho ... Děti došly ze školy und polovice dorazila z práce - a teď to leží hezky v komoře "s nožkama nahoře" a tráví a tráví ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Jo, není nad kus flákoty, respektive nad správně transformovaný erteple - ta metamorfóza přes sud a měděný trubky taky není marná, ale ta přes chlívek je chutnější ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zajímavý je, že já už několik let skladuju brambory ve sklepě v místnosti, kde je malý drátěný okno, a klíčí na jaře mnohem méně, než v úplné tmě. Nezelenají vůbec - to je podle mě reakce na UV složku, co přes to sklo neproleze.

Kdosi kdysi vyjádřil myšlenku, že brambora v úplné tmě si myslí, že je zakopaná a zuřivě klíčí. Kdežto v mírném světle jen čeká, až ji někdo zahrabe. Je to asi nadsázka, jenže ono to funguje. Rozdíl délky klíčků tma a mírné světlo je taková, že ve tmě to jsou i desítky cm(!), v mírném světle jen sotva centimetrový náznak.

Prostě vydrží dýl.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Důležitej pro klíčení je i další fakt - okolní teplota, vlhkost a blokování plynů. Brambora, kolem který je suchej vzduch "cejtí", že není v zemi - a klíčí málo. To samý teplota - pokud je v chladu, neklíčí. Nesmí samozřejmě mrznout ...
A to blokování plynů - každá biohmota když "zraje", tak uvolňuje víc nebo míň CO₂ nebo například etylén. Pokud mají tyhle plyny možnost volně unikat, "zrání" a veškerý další přípravy plodu/zárodku rostliny ke klíčení se zpomalujou, zatímco pokud nemají možnost unikat = "semeno" je v zemi, tak se "zrání" a celkově všecky klíčící pochody urychlej a rostlina se "rozjede". Takže pro ty brambory - relativně chladno, ale dobře větrat a ne úplnou tmu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od sambiliong »

A nemít spolu s bramborama jablka.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Pánové, pozor na klouby! Brambory lezou rovnou do kloubů. :lol:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

No - taky je sázím, okopávám, ohrnuji, . . ., ale stejně mám nejradši ze všech buchet kus masa 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“