Myčka Indesit IDE44, chyba A10, prosím pomoc

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

Myčka Indesit IDE44, chyba A10, prosím pomoc

#1 Příspěvek od JirkaCZ »

Dobrý den, mám doma myčku Indesit IDE44 a po spuštění jakéhokoliv programu myčka napustí vodu pak začne normálně mýt ale po chvíli začne na displeji blikat chyba A10 a myčka všechno vodu zase vypustí no a tak pořád dokola.

Poradíte kde mám hledat závadu? :)

Děkuji

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

Pokud napustí vodu, tak bych se podíval na oběhové čerpadlo nebo jeho snímač otáček (tachogenerátor), nebo související vyhodnocovací elektroniku.
A10 je chyba napouštěcího ventilu nebo jeho triaku, ale myčka jak píšeš, napustí a začne mýt, proto mě to vede k oběhovému čerpadlu.

Chyby máš třeba tady:
Otázka dvou vteřin pro gůgla :)
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaCZ »

Tak si odpovím sám, nakonec A10 jakožto problém s napoustenim vody jsem našel taky ale pak jsem našel i problém, že A10 je topné těleso.

Myčku jsem rozebral a čekalo mě nemilé překvapení, konektor topného tělesa se úplně vyhořel a roztavil se, jak proboha můžou takhle vyrábět myčky, tam musel bejt prechodovej odpor už od začátku jak kráva. Když vidím ty ostatní konektory tak to při 2kw příkonu nemohlo dopadnout jinak.

Těleso má cca 30ohm což odpovídá 1800W jak píšou takže opravím fastony a konektory a asi bude po problému :)

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaCZ »

chlapi, po přepájení konektorů a zapojení myčka pořád hlásí chybu A10

napustí vodu, začne se točit hlavní čerpadlo a na svorkách topného tělesa je 230 V asi cca 15 sec, po dalších cca 30 vteřinách začne vodu vypouštět, ještě asi na 3 vteřiny pustí na spirálu 230V a pak začne hlásit chybu A10

přitom to topný těleso má cca 29 až 30 ohm, zdá se mi v pohodě.

Zkusil jsem naschvál jen program pro oplach který by měl být se studenou vodou a postupuje to stejně, pustí na spirálu 230V 2x po sobě a pak vypíše A10

Zkuste mi pomoct co kde proměřit, nebo mám zkusit prohodit topný těleso?

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#5 Příspěvek od Mirda »

Izolační stav tělesa je dobrý?

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#6 Příspěvek od JirkaCZ »

Popište mi jak to zmerim, jen dodám že když jsem těleso odpojil a zapl program, stejně byla chyba A10, tak mě napadají snad už jen ty ventily, je tam jeden na nádobě soli dole a jeden na napouštění vody.

Možná řeším to těleso zbytečně a chyba je v těch ventilech, přijde mi že si myčka mysli ze se může utopit a tak čerpá a čerpá

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#7 Příspěvek od JirkaCZ »

tak byla nakonec vadná deska :)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“