Prodám NiMH akumulátory AA, 1800 mAh, r.v. 2010/11

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#16 Příspěvek od Victronix »

Taky si radši připlatím a kupuji Eneloop. Mám 4 černé XXX 4 bílé 1900mAh.
Zkoušel jsem kupovat z číny různé druhy a bylo jich dost. Všechny stály za houby. Ty dražší měly "AŽ" poloviční kapacitu té deklarované, ale životnost nestála za nic. Jediné co z číny u mě prošlo jsou tyto. Ale s cenou 1.5$ + pošta se nevyplatí zvlášť dělat objednávku. Bral jsem je pouze s jiným zbožím.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#17 Příspěvek od Kvicala_r »

BOBOBO píše:Až v době , kdy jsem se smutnou tváří zaplatil a použil první enelopy , jsem poznal akumulátory .
Tak tak, kdyby někdo chtěl GP - tak při postupném třídění (ehem nahrazování eneloopy) je místo vyhození do elektro mohu věnovat. Používám taky IPC1 a GP u mě mají šanci mooožná tak serie Recyko. Dodnes lituju peněz, kterými jsem GP obdaroval a odměnou za to byly spíše starosti

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od eleferner »

Victronix píše:Je to cena za kus - balení? Nebo kus - akumulátor.
Je to cena za kus - akumulator. Vychazim z toho, ze nejlevnejsi podobne akumulatory se daji sehnat okolo 55 Kc bez DPH, takze ty "moje" (prozatim) nabizim za mene nez 1/3 ceny novych. Pokud se najde nekdo, kdo jich vezme hodne (>200) najednou, tak slevim. Ale jinak je asi hodim do elektro odpadu, za tech par korun se mi nechce drbat s distribuci (a pak tu poslouchat, jaky jsem to prodal smejd, i kdyz jsem v prvnim postu jasne varoval, jak jsou akumulatory stare). :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

A když víš , že prodáváš šrot , tak jsi měl nabídnout šrotovou cenu - tak 5,- za kus .

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od eleferner »

No on to praveze neni uplnej srot. Ano, 1/4 z nich je na vyhozeni, ale ty zbyle se zdaji byt dobre. Reagoval jsem na to, jak tu vsichni vzdychaji po Eneloopech.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#21 Příspěvek od Zaky »

Eneloopy rozhodně za tří měsíce samovybíjením prázdné nejsou, nejsou prázdné ani za rok. A ty LSD z Hobbykingu taky mohu doporučit, samovybíjení taktéž velmi nízké, používal jsem je v modelářské vysílačce i ve foťáku a za mě OK.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#22 Příspěvek od fredis »

Jaká je záruční doba? :wink:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Eneloopy vydrzali rok v dialkovom ovladaci s podsvietenym displejom.

Napatie 0,9V po tolkych rokoch nie je ziadny problem. Problem je, ked maju clanky velky vnutorny odpor (otestuje sa lab. zdrojom - ak pri prude 3-4A narastie napatie na viac ako 2 V, tak je clanok vadny) alebo velke samovybijanie (ak je to po nabiti za par dni vybite).

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od eleferner »

OK, necham nabite testovaci kusy tyden ulezet a pak dam vedet.

Jinak kusy ktere mely pod 0,9 V jsem taky zkousel nabijet, ale nabily se jen asi na 200 az 400 mAh. Mozna by sly ozivit nekolika nabijecimi a vybijecimi cykly, ale IMO to nestoji za namahu.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#25 Příspěvek od Kremik »

Ty vadné by byly za kolik? Ne že bych je potřeboval, ale testnul bych je. Nevytváří se už u některých na čepičkách sůl?

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od radioelectrum »

v práci jsme je měli jako AAA do přenosných telefonů a opravdu nic nevydržely. všechny se po krátké době vyhodily.

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#27 Příspěvek od eleferner »

Takže jsem akumulátory (dobré kusy) nabil v mojí nabíječce IPC-1 a nechal je 6 dní (čistého času) ležet. Pak jsem je znovu dal do nabíječky a podíval se, kolik do nich vlezlo kapacity. U všech to bylo mezi 200 a 300 mAh, viz ilustrační foto. Otázka je, jak moc je to vypovídající, protože některé NiMH akumulátory mají po vytažení z nabíječky samy o sobě velké samovybíjení:

http://www.aaronlinsdau.com/self-discha ... lications/

Při té přiležitosti jsem změřil i vnitřní odpor 12 dobrých kusů. Použil jsem k tomu rezistor 2,18 ohmu a multimetr Agilent U1272A. Například jeden z akumulátorů měl naprázdno 1,349 V a při zátěži 1,323 V, takže jeho vnitřní odpor je 42 mohmů. U ostatních kusů se hodnota pohybovala mezi 41 a 49 mohmy. Medián byl 43 mohmů.

Bohužel, v datasheetu (viz níže) je uvedena jen impedance při 1000 Hz, takže to nejde moc srovnávat. Kdyby nějaký velký zájemce chtěl, tak mám v práci i impedanční analyzátor Agilent 4294A. Akorát není dělaný na měření baterií - měřený objekt nesmí mít žádné napětí a analyzátor tak nízké impedance neumí spolehlivě měřit. Máme k němu sice DC oddělovač, ale s ním takto malé impedance nejspíš nepůjde měřit vůbec. No, to budu řešit, až kdyby se někdo ozval.

@Kremik: Jenže já nevím, které jsou vadné. Prodávám to v původním balení, jak je na fotkách. Každopádně žádné akumulátory netečou, takový shit bych rovnou vyhodil.
Přílohy
GP180AAHC.pdf
(44.61 KiB) Staženo 47 x
IMG_6866 cut.JPG
(174.95 KiB) Staženo 37 x

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Habesan »

Myslím, že případnému kupujícímu by nevadil otevřený obal, pokud mu vytřídíš zdravé kusy.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#29 Příspěvek od Kremik »

No, shit... NiCd nebo NiMH akumulátoru trvá průměrně 8 let, než se elektrolyt prožere článkem a začne vytékat. Tyhle jsou staré 6 až 7 let, lhostejno, že nepoužívané, chemii je to jedno. Pokud však z velkého množství článků nevytéká žádný, ještě to zřejmě hned nehrozí. Zas na druhou stranu - pokud si MiMH článek udrží napětí 6 let, pak tedy klobouk dolů, to mě docela překvapuje. Bohužel, rozumné využití pro ně nemám, jenom mě prostě baví. Nedávno jsem koupil dvě NiMH 9V baterky s nízkým samovybíjením (do multimetrů), tak jsem zvědavý, jak si povedou.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od jjilek »

Kremik píše:Nedávno jsem koupil dvě NiMH 9V baterky s nízkým samovybíjením (do multimetrů), tak jsem zvědavý, jak si povedou.
Zrovna dnes jsem se sám překvapil a dávám sem jako zajímavost. Před časem jsem koupil tu nejlevnější 9V NiMH do multimetru (Metex M-3610D) v Lidlu. Nabíjím ji tak asi jednou za 3 měsíce, možná i později nabíječkou také z Lidlu. Kromě nabíjení je trvale v multimetru. Dnes jsem baterku opět nabíjel, našel jsem na ní poznámku: je koupená v roce 2013 :)

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“