Objasnění spouštěni kotle

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#46 Příspěvek od Soemtron »

elektrosvit píše:To jsi měl napsat hned, ...
Jj, jak z chlupaté deky. :(
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#47 Příspěvek od DELONG »

g52 píše:
Jinak neznáte nějaké relé, které by šlo strčit do zásuvky na 220V a pokud by tam byl proud, rele by sepnulo ? Neexistuje taková nějaká fičura ? Nebo možná i stykač by šel použít, nevím.. Díky


A nemáš to relé TU ?

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#48 Příspěvek od TAKJAN »

Podivné dotazy. Vskutku má ten člověk 50ku?? A nějakou "elektrickou představivost", jak to nazývám?

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#49 Příspěvek od elektrosvit »

Padesátku mít asi nebude...ale jako větší problém vidím právě absenci oné "elektrické představivosti". Výstižný pojem. Doufám, že se teď tazatel neurazil...

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

g52: původní nápad s připojováním fáze z externí zásuvky je hloupost, vyřadíš tim funkci pojistky která je namalovaná na tom obrázku.
Je třeba použít relé a tim spínat ty dva dráty od kotle. Relé bude mít parametry vhodné pro síťové napětí. Tj. kontakt který zvládne 250V střídavých a třeba 5A. Ovládací cívka relé to už je na tobě jakou chceš. Jestli bude na 230Vstřídavých nebo na 12V nebo na 5V stejnosměrných.
ALE nesmíš použít ty dráty od kotle na napájení té ovládací cívky. Dráty od kotle musí být zapojeny jen na kontakt relé.
V podstatě pokud chceš kotel připojit k nějakému řídícímu systému tak systém musí mít takové relé. Zapínání a vypínání kotle tak že odpojuješ přívod 230V do kotle je možný má ale jednu nevýhodu. Kotle obvykle ještě po zhasnutí plamene mají zaplé čerpadlo na nějakou chvíli. A při zapalování nejdříve naskočí čerpadlo a pak se zapálí palmen. Je to z důvodu aby se výměník nestresoval prudkýma zmněnama teploty. Ono to funguje ale namáhá to díly kotle, hlavně výmněník.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#51 Příspěvek od dobrman »

Tyhle kotle neměly čerpadlo, to se dávalo externě přes termostat, aby nehonilo studenou vodu.
Co je blbější, je účinnost tohohle kotle (litina, velký objem vody), snadno při špatně seřízeným plamínku se zanese sazema a to je porod to vyčistit, jen ten plamínek dělá podle seřízení spotřebu 0,5 - 1m³ plynu za 24hod.
a pod.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Teď koukam že je to ta příšerná bedna z roku 72. Jak to žere plyn a netopí.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#53 Příspěvek od elektrosvit »

Tazatel se už neozval, doufám, že to přežil...

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#54 Příspěvek od FERYACT »

Myslím že jste měli hned jak bylo jasné, že občan netuší co pro elektrikáře značí číslo 50 ukončit debatu.Možná už nežije.

Uživatelský avatar
g52
Příspěvky: 123
Registrován: 23 led 2011, 01:00

#55 Příspěvek od g52 »

Ahoj kluci, omlouvám se za odmlčení, nestíhal jsem. Žiju a zatím jsem vše posunul! Totálně nestíhám. Jinak dodatečně všem všechno NEJ! A díky za pomoc...
Naposledy upravil(a) g52 dne 18 led 2017, 20:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
g52
Příspěvky: 123
Registrován: 23 led 2011, 01:00

#56 Příspěvek od g52 »

FERYACT píše:Myslím že jste měli hned jak bylo jasné, že občan netuší co pro elektrikáře značí číslo 50 ukončit debatu.Možná už nežije.
Typický přístup elektrikáře, já jsem elektrikář a ostatní jsou kokoti. :roll: Dyť je to furt dokola.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#57 Příspěvek od FERYACT »

g52.Já jsem se už v minulosti setkal s faktem, že elektrikář odpověděl laikovi a tomu vyhořelo zařízení.A chtěl se na něm hojit.Napřed neposkytne správné údaje a po přiblížení k odborníkovi se stává geniem.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“